Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Zalaegerszegi kórház mennyire...

Zalaegerszegi kórház mennyire baba mama barát?

Figyelt kérdés
Ha megszületik a baba akkor ráteszik e az anyukára még meztelenül hogy a bőrük érintkezzen? Mennyi idő után kapják meg a babát? Éjszakára elviszik vagy végig a mamával lehet a baba? Kinek milyen tapasztalata van?
2016. ápr. 25. 09:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Személyes tapasztalatom nincs,de ott jártam gyakorlatra,meg a testvérem ott szült 3x.Egyből odaadják az anyának,és az elejètől együtt lehetnek éjszaka.De ha valaki nem akarja,hogy vele legyen,akkor van egy közös helyiség 2 szobára jut egy,oda lehet kitolni,és akkor a nővérek vigyáznak rá
2016. ápr. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szülés után egy gyors vizsgálat van, lemérik, és már oda is adják. Éjszakára sem viszik el, végig a mamával lehet a baba. Sőt nem is nagyon szeretik, ha leadja az anyuka, de ha muszáj, akkor muszáj. A mi fiunknak gyakran leesett a cukra az első pár órában, így őt egy darabig "maguknál" tartották, de amint stabilizálódott a helyzet, kiadták. A reggeli viziteknél elviszik, de van olyan orvos, aki olyankor is behívja a kismamákat, és a vizsgálat alatt végig magyaráz. Fürdetésnél is ott van az anyuka, és van olyan nővér, aki részletesen elmagyarázza, hogy hogyan kell fürdetni, köldököt ápolni, pelenkázni, mire kell figyelni. Én a csecsemősökkel nagyjából meg voltam elégedve. Volt 1-2 mufurcabb, de nem panaszkodom rájuk. De itt van róla egy részletesebb írás is, egy nemrég szült kismama írta:

[link]

2016. ápr. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Elolvastam a 2-es válaszoló által linkelt bejegyzést, aminek több pontjával nem értek egyet, csak 1-2 példa:

- nem mindenkit szíjaznak kengyelbe kitoláskor (gondolom a fogadott orvostól függ),

- nincsenek feltétlenül különválasztva a császárosok a természetes úton szültektől.

Engem vajúdás és 1 órás kitolás után császározni kellett, így csak a fejemhez rakták a babát pár pillanatra, de miután elrendeztek és áttoltak az őrzőbe, hozták is és rakták mellre, majd kb. fél óra után elvittek az újszülött osztályra és a 12 órás megfigyelésem alatt nem volt mellettem, azonban a felkelést követően vittek engem is az osztályra és onnantól folyamatosan együtt voltunk. Ha valaki azonban másként szeretné, akkor vannak közös helyiségek, ahova a nővérekhez be lehet tolni a babákat megőrzésre.

Nekem nincsenek rossz tapasztalataim, szinte mindenki teljesen normális és segítőkész volt.

2016. ápr. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Oda adják a banát és segítőkészek, mindent el magyaráznak. Császárnál úgy van ahogy az utolsó válaszoló leírta. Viszont úgy tudom, hogy első éjjszaka akkor adják oda a babát ha anya is pici is rendben van már. Nincs külön a császáros és a normál módon szült anyuka teljesen vegyes szobák vannak. Egy tapasztalt még, ha kérdésed van kérdezz és ha segítségre van szükséged szólj mert maguktól nem fognak oda menni vagyis ritka. De ha kérdezel válaszolnak és szívesen segítenek. Szerintem nagyon jó kis osztály.
2016. ápr. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen, ez nagyon fontos, hogy kérdezz bátran, mert minden nem jut eszükbe, ami érdekelhet, de ha kérdezel, akkor szívesen válaszolnak, én legalábbis mindig kedves és hasznos választ kaptam. Egy ismerősöm szült előttem pár hónappal, ő nagyon lehúzta a csecsemősnővéreket, szidta őket, azt mondta, hogy semmiben sem segítenek, flegmák, kicsit tartottam is attól.a pár naptól, de.felesleges volt, mert tényleg pozitívan csalódtam. Egyébként a szülésznők is kedvesek (egy nem túl kedveshez volt csak szerencsém), meg a nőgyógyászotos nővérek is tündérek, tőlük is lehet kérdezni, kérni, nagyon aranyosak.

Kettes voltam

2016. ápr. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Így van, kérdezz és kérj segítséget bátran. Az én egyik ismerősöm is szidott mindenkit, mert nagyjából elvárta volna, hogy körbeugrálják és pátyolgassák, amit nyilván nem kapott meg.

(#3)

2016. ápr. 25. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

És dúlával lehet szülni?

Az eddigi válaszokat köszönöm

2016. ápr. 26. 14:43
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták, hogy egy ember lehet pluszban a szülőszobán, abba nem szólnak bele, hogy ki. Az orvosom azt mondta, ha nagyon ragaszkodom két emberhez, akkor megpróbálja megoldani. Beszéld meg a dokiddal. De ha háborítatlan, gátvédelemes stb szülést akarsz, akkor egyeztess a szülésznőddel, orvosoddal, mert ugyan a bezzeganyás cikkben egy-két dolgot túlzásnak érzek, abban van igazság, hogy nem egy háborítatlan szülés párti a kórház, de ha olyan az orvosod, akkor sok minden megoldható. De pl kád nincs, szülőszék sem, tehát túl sok pózban a kitolás nem lehetséges, de beszéld át ezeket a dolgokat a szülésznőddel, orvosoddal.
2016. ápr. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!