Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hol kapok nagy méretű kispapa...

Hol kapok nagy méretű kispapa szettet szüléshez?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert 2 darab szettem is van (egyet vettem, egyet kaptam) mindkettő XL-es, és nagyobbat nem is találtam sem boltban, sem neten... Fémiparban dolgozok, nagytestű vagyok :) Mondjuk mihez képest, mert nálamnál jóval nagyobbak is vannak... A szettet azért kérdem, mert az XL-es épp rám jön (boxer alsóban) de menni is épp elég benne, a leülés pedig ki van zárva. Mondjuk leülni nem tudom lesz e idő :D A munkahelyen meg úgyis talpalok 8 órában beton felületen, szóval nem gond... De mégis, azért valami méretesebb jó lenne. Info: nálunk kötelező a viselet a szülőszobán, szóval mindenképp kell valami, ha más nem lesz, megfelel az XL-es is, de mégis, ha valaki tud nagyobbat, ne legyen rest megosztani velem. Még annyit, hogy valamelyik hirdetési portálon ajánlottak XXL-est - de megosztotta az illető a ruha méreteit, és az alapján pl. derékban kisebb, mint a gyógyászati szaküzletben vásárolt XL-es... Várom a válaszokat :)

2016. ápr. 25. 11:17
 1/6 anonim ***** válasza:
24%

Nagy méretű kispapa szett szüléshez? Tessék, itt van:

[link]

(bocs, nem tudtam kihagyni)

2016. ápr. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Két kórházról van tapasztalatom: az egyikben ingyen adtak kincstárit kölcsönbe, a másikban egy automatából lehetett megvenni az ajtó előtt. "Nálatok" nincs ilyesmi lehetőség vagy nem adnak helyben tippet a beszerzéshez?
2016. ápr. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hú elmesélem, hogy nálunk hogyan van és hogyan volt. Kórházban kell venni a szettet, egy méret van, a szülésig nem szabad kibontani. Van benne sapka, köpeny, cipővédő. Férjem úgy gondolta, hogy boxerra és csupasz felsőtestre kell felvenni, mert biztos jár hozzá nadrág is. Így amikor ugrasztottuk, hogy nagyon siessen, rohant és próbált feloltozni a szülészeten (ügyeletes doki elcseszte, majdnem lemaradt a férjem és a dokim is a szülésről, így sietett az oltozéssel). Levetkőzött és felvette, bejött a szobára, hogy valami nem oké. Én már a vajúdás utolsó szakaszában meglattam őt boxerban, a lábán szét volt szakadva a cipővédő, mert 48-as lábra kicsi, a köpeny ujja széthasadt, de így is csak ammellbimbóig ért, ha nagyon feszegette, és az volt a fő kérdése, hogy a sapkát akkor is fel kell-e venni, ha kopasz. Én konkrétan sokkot kaptam, a dokim meg röhögött, hogy vegye le, mert így nem tud dolgozni, a látványa beleégett a retinájába, és egy napig fog rajta röhögni. A szülésznő ráripakodott, hogy ne meztelenkedjen, itt kicsi babák vannak, megállnak a fejlődésben, ha meglátják. Végül kiment vele, keresett neki egy nagyobb köpenyt, de mondta, hogy a nadrág maradhat, meg mivel hozott be papucsot, jó lesz az, nem kell cipővédő. A dokim a mai napig emlegeti, hogy ő amíg el nem tudja felejteni a látványt, főleg, hogy saját magára emlékeztette, mert ő is ugyanolyan nagy darab és szőrös, de a következő szülésnél azt mondta, hogy majd együtt öltöznek és ad a saját ruhájából kölcsön, mert neki is mindig külön hoznak felsőt meg nadrágot (2 méter magasak és kb 150-160 kg-k mindketten, nem egy konfekció méret). Úgyhogy kérdezzetek rá, hogy nálatok mennyire szigorú ez az egész. Nálunk azért van ez a védőöltözet mizéria, mert a kórház beszerzi pár száz forintért, és eladja 2 ezerért, különbözet meg megy a kórházi alapítványhoz.
2016. ápr. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Na akkor:

Első, ezt mindenképp intézem, kösz, hogy emlékeztetsz rá :D

Második, nálunk is a kórházban van automata, 2500 forint a szett, de L-es és XL-es van benne, ezért megvettem külön a gyógyászati segédeszközök boltban 1500-ért, ahol kibontották, hogy nézzem meg mekkora... Csak másnap vettem meg, előtte megkérdwztem a nődokinkat, hogy nem e baj, hogy felbontották, de azt mondta, hogy nem baj, fel is próbálhatom, mivel nem steril cucc, csak mégis egy védőöltözék úgy mond. Én egyébként 122 kg vagyok épp, és így is ezer szerencs, hogy februárban úgy döntöttem, hogy fogynom kellene picit, akkor ugyanis épp 131 kg voltam, szóval azon a ponton esélytelen lenne ez a ruha l. Egy volt osztálytársam 1-2 éve az osztályon valami kismama hálóinget kapott :DDDD Egyébként felpróbáltam, iszonyatos a szabása, csípőmig jött fel, meg akartam igazítani, erre elszakadt a kötője alatt visszintesen kb. 10 centi hosszan - de sebaj a felső takarja. Apropó a felsőt fel tudom venni de levenni csak a feleségem segítségével tudom - ő húzta le rólam felfelé, kifordítva :D Ugye a vállam se kicsi... Napi 18-20 tonna acél mozgatása megemberesít, hiába :) A naci meg épp jó, csak hát ugye passzentos, leülni azt nem fogok benne, reménytelen....

Harmadik, ez jó sztori volt :D Ha nem felejtem el én is megírom majd ide végül, hogy mi lett!


Köszi a válaszokat!

2016. ápr. 25. 12:59
 5/6 anonim ***** válasza:
Kedden megyek be a kórházba, ott is automata van, megnézem van e XXL méret. Ha van akkor valahogy megoldjuk, hogy eljuttassam hozzád.
2016. ápr. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Oké, köszi :)
2016. ápr. 26. 05:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!