Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van itt olyan aki császárral...

Van itt olyan aki császárral szült vagy azzal fog, de nem előre kitűzött dátumon, hanem amikor egyébként is beindul (t) magától?

Figyelt kérdés
elmeselnetek hogy volt? meg kellene hoznom lassan a dontest hogy szeretnem e a kiirt elott a csaszart, vagy megvarni a spontan indulast es ugy csaszarral befejezni...az elso terhessegem tulhordtam majd csaszar lett, nagyon keskeny a medencem ezert masodszor alapbol csaszart akarok csak még nem tudom milyen formaban.
2016. máj. 3. 21:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Bár a teljesen programozott császár nagyon kényelmes lehet anyukának,meg az orvosnak is,én megvárnám,hogy spontán magától induljon el,szerintem van jelentősége annak,hogy a baba mikor akar megszületni.
2016. máj. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az orvosom mindenképp jónak találta ha magától beindul a szülés.Nem akart előbb megcsászározni.Jan.30 volt a végleges dátum.29.Én meg magától beindult ...ferde farfekvés miatt császároztak meg.Most a második babával vagyok a 27.hétben..kicsit félek mert most ha minden rendbe lesz akkor természetesen fogok szülni.mondjuk ég és föld a két terhesség..
2016. máj. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Eszter76 ***** válasza:
Az elsőt majdnem végigvajúdtam, aztán nem fért ki, így lett császár. A másodikat simán akartam szülni, beindult, de nem eléggé és ott már nem várnak sokat, császár lett az is. A harmadiknál már csak programozott császár lehet (2 császár után nem indulhat spontán), de a babám nem várta meg, pár nappal előbb érkezett (persze császárral). Örülök, hogy mind a 3 szülés magától indult, természetesen. Szerettem volna simán szülni, nem úgy alakult... de így legalább maguktól szabadultak föl a hormonok és a babák is elindultak a külvilág felé, még ha végül nem is egyedül bújtak elő. :-)
2016. máj. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Mindenképpen megvárnám, hogy beinduljon a szülés, és csak azután császározzanak meg.


Nekem lábtartásos farfekvés miatt lett császár a második, amikor megindult a szülés azután császároztak meg és nagyon örülök, hogy így történt és akkor bújhatott ki a baba amikor szeretett volna :-)

2016. máj. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
49%

Ajánlom figyelmetekbe a Facebookon a VBAC támogató csoportot.

2 császár után sem lehetetlen szülni!


Első gyermekem nem fért ki,császár lett.Másodikat hüvelyi úton szültem.

2016. máj. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
48%
Császár után újra császár támogató csoport nincs ? Mert akkor én oda jelentkeznék. :-))
2016. máj. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy be sem fog indulni magától.

Én így jártam a fiammal. Március 7-re voltam kiírva, aznap be is kellett feküdnöm, és csak vártunk. Pár nap múlva megvizsgált a főorvos, volt egy kis tágulási vérzésem (szűk egy ujjnyira voltam nyitva), a baba viszont nagyon fent volt. Felküldött a szülőszobára, ott töltöttem a fél napot CTG-n, de semmi nem történt. Ezért elrendelte, hogy ha aznap nem lesz semmi, másnap reggel császározzanak meg. Nem történt aznap semmi, még egy kósza fájásom sem volt. Másnap a császárt végző doki fájásokat akart csináltatni oxi-val, de miután megvizsgált, azt mondta, hogy felesleges, mert nagyon fent van. Miután kiemelte azt mondta, hogy soha nem született volna meg természetes úton, annyira fent volt. (A lábai majdnem a bordáim alatt voltak.)

2016. máj. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

az első sem indult meg magától, de azért adnék egy esélyt hogy ez megindul.

a császárt pedig magam választottam, az orvos engedte volna a természetes szülést, én viszont nem szeretném kockáztatni sem a saját épségem, sem a babáét (és nem, nem a saját kényelmem helyezem előtérbe, cudar 6 hetem volt szövődmény miatt, még akkor is feküdtem mikor simán szült társaim már futni jártak). De ebben a kérdésben már döntöttem csak azt nem tudom mikor legyen a műtét.

2016. máj. 4. 18:34
 9/10 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben a szülés várható időpontjára szokták kiírni a császárt is, aztán ha előbb megindul a szülés akkor akkor császároznak. TÚlhordani nem szokták hagyni, de én a helyedben legalább a kiírt időpontig várnék.
2016. máj. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Jobb a babának ha ő dönti el mikor akar megszületni.
2016. máj. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!