Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ti mikor indulnátok 50-60...

Ti mikor indulnátok 50-60 percre lévő kórházba (második terhesség)?

Figyelt kérdés

2016. máj. 5. 21:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy rendszeres 5 percesekkel mivel nekem még így is 7 órám volt szülőszobán első szülésnél. Szerintem attól is függ nagyrészt, hogy mennyire volt gyors szülésed az első. A második még gyorsabb elvileg.
2016. máj. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A fájás kezdetétől vagy a magzatvíz elfolyásától.. Első terhességemkor 5 órát vajúdgattam itthon. Na most ezt a másodikkal már nem tenném meg :) Mert ugye elvileg az sokkal gyorsabb :) A mi kórházunk is alapesetben 40-50 perc. Más tészta h 15 perc alatt felértünk :) DE éjjel 3 óra volt.. Ha erre még rászámoltunk volna egy jó kis dugót.... Sztem ahogy érzed, hogy ez már az lesz induljatok el.!!
2016. máj. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Hát hosszú volt, de a kórházban azt mondták most felejtsem el az 5 perceseket és 10 percesnél menjünk, mivel másodszorra biztosan gyorsabb lesz (30 éve szülésznő). Csak ha lehet ugyanúgy itthon húznám ki, hogy haladjak..

Érdekel mások hogy látják vagy mit tapasztaltak.

2016. máj. 5. 22:18
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem az első szülésem viszonylag gyors volt, és most költöztünk, de ragaszkodom a dokimhoz. Szülhetnék közelebbi kórházban, de nem szeretnék, inkább vállalom az utat. Abban maradtunk, hogyha elfolyik a magzatvíz és vérzek, akkor mentőt hívunk és megyek a közelebbi kórházba. Ha elfolyik a magzatvíz és zöld, akkor azonnal indulunk, és felhívjuk, hogy siethessen ő is. Ha elfolyik a víz és tiszta, akkor lezuhanyzok, összeszedelőzködök, de legkésőbb fél óra múlva indulunk és felhívjuk, hogy ő is érjen. Ha fájásokkal kezdődne, akkor a rendszeres fájásokkal bemegyünk, felhívjuk és megnézi, hogy valóban szülés vagy vaklárma. Erre két dolog miatt van szükség. Egyrést az első szülés ugyan magzatvíz elfolyással indult, de utána 20 percenként voltak fájásaim, majd hirtelen 3 percesekké váltak, másrészt pedig nem szeretném, ha másik orvos megvizsgálna vagy ha beleavatkozna a folyamatba. Én nem félek bemenni a kórházba, mert az orvosommal részletesen átbeszéltük, hogy mit szeretnénk, mit nem, és nyugodt, beavatkozásmentes, beszélgetős szülésem lesz, ha nincs komplikáció, így nincs különbség aközött, hogy hol vajúdok.
2016. máj. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem hiába második szülés, ugyanúgy azt mondták, hogy ötpercesekkel induljak el. Jó, mi kocsival kb. 30 percre vagyunk a kórháztól, ráadásul éjjel kellett menni, ez így lecsökkent 20 percre (azzal együtt, hogy közben megálltunk egy benzinkútnál hűtött vízzel, mert kitaláltam, hogy hiába van a táskámban ásványvíz, az nem hideg, én úgy nem fogom meginni :D ), szóval elég hamar beértünk.

De szerencsére nem kellett a fájásokat méricskélve döntenem, mert nemes egyszerűséggel elfolyt a magzatvizem, így meg ugye nem is volt kérdéses, hogy indulás van. A kórházat felhívtuk, azt mondták, hogy nyugodtan üljünk kocsiba, persze ha nem megoldható, akkor küldenek mentőt, de ha van kocsink, menjünk azzal nyugodtan, nem szükséges feküdnöm, csak szép ráérősen menjünk be. Ez volt este tízkor. Reggel fél hatra lett meg a kisfiam. Igaz, nekem még éjfélkor sem voltak rendszeres fájásaim, kettő körül állt be normálisan, akkor kezdett erősödni is.

2016. máj. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
ha nincs veszélybe te és a baba,meg később szülsz meg akkor elégelőtte 1,5 órával el indulnak,de hagyorsabbababaakkor-4 é orával előbb
2016. máj. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

:-D honnan tudnám mikor szülök meg? Ha lenne időpont rá, akkor persze hogy ahhoz igazítanám:-)


Nem az miatt maradnék itthon, mert félek, hogy bent nem vagyok biztonságban, nagyon jó kezekben vagy bent is.


Köszönöm az eddigi válaszokat!

2016. máj. 6. 11:03
 8/10 anonim ***** válasza:
még nincs úton a kistesó, de hozzánk is ilyen messze van a kórház. Mivel az első szülésem borzasztó másfél napos lett, szerintem nem fogom elsietni :D
2016. máj. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Én is ezt gondoltam, de azt mondta a szülésznő azt felejtsem el, mert a második biztosan másképp alakul és tuti, hogy rövidebb lesz..
2016. máj. 6. 15:46
 10/10 anonim ***** válasza:

6-7 percesekkel indultunk a 25 percre lévő kórhàzba, az utat ezúttal 14 perc alatt jàrtuk meg. Épphogy beértünk szülőszobàra.


10 percesekkel indulnék a helyedben, ha normàlis időtartam alatt lett meg az első.

2016. máj. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!