Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van olyan aki az első babáját...

Van olyan aki az első babáját császármetszéssel szülte, de a második természetes úton jött a világra? Ha igen mennyire volt nehéz a szülés? Mi miatt volt az első császár?

Figyelt kérdés

2016. máj. 6. 08:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Magas egyenes allas miatt volt csaszar,es a masodij szulest konnyunek mondanam.(ezert is szulhettem igy,mert a dokimmal megbeszeltuk,hogy a legaprobb normaltol eltero dolognal tol a mutobe) egyebkent az is sokat szamitott szerintem,hogy mar "rutinos" voltam..tudtam milyen az,amikor eros a fajas,stb...nagyon sokaig itthon vajudtam,es csak mikor mar tenyleg elesnek ereztem a helyzetet,akkor mentunk a kórházba...kb. 3 perceseknel(5 perc a kh.)
2016. máj. 6. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Magas egyenes tartás, relatív téraránytalanság volt a császár indoka. A második hüvelyi úton, de vákummal született, szöval az sem sikerült teljesen "természetesre". Kb. ugyanannyit vajúdtam mindkettővel, 8-9 órát kb. Végülis örülök hogy megtapasztalhattam a hüvelyi szülést is, magamhoz ölelhettem egyből, a férjem elvághatta a köldökzsinórt, viszont a gyógyulás hosszabb időt vett igénybe. 6 hétig tropa volt az alvázam, 4 hétig csak szoptatós párnán tudtam ülni, sokáig tartott a gyermekágyi vérzésem, a guggolást még most is hanyagolom. 3 hónapja szültem.
2016. máj. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nővérem ikreket szült császárral (magzatvízelfolyással indult). Az indokolta, hogy az egyik kicsinek nyitva volt a hasfala, rögtön műteni kellett.

Gyorsan, hamar felépült.

6 év múlva szült újra, akkor hüvelyi úton. De az nagyon hosszú vajúdás volt, nehéz kitolás, szóval borzalmasan élte meg.


(én ettől függetlenül rettegtem a császártól amikor szültem, és szerencsére könnyű-gyors hüvelyi szülésem volt)

2016. máj. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Első: este 9 elfolyt a magzatvíz,hajnal 1kor jött az első fájás,rögtön 5 percesek.Hajnal 3kor mentünkbe a kórházba,méhszáj 2000.Hajnal 5kor méhszáj teljesen elsimult,nyomhattam...Délelőtt 9kor császár,relatív téraránytalanság,beilleszkedési rendellenesség miatt. 4000/54/36

Második: Már túlléptük jócskán a terminust,szinte könyörögtem az orvosnak indítsa meg,...jól megvizsgált,méhszáj 2110 (28héttől ennyi volt).Estére rendszertelen fájások lettek.Éjféltől hajnal 3ig 5 percesek,majd elaludtam.Reggel 6kor fájásra keltem.5-10-percenként jöttek.Délelőtt 11kor vizsgálat,3-4cm.Fél 4kor ismét megnéztek,ekkor már nagyon szenvedtem.4-5cm,burokrepesztés.Ctg-re tettek.16:20-kor szóltam hogy nyomnom kell,16:40-kor Megszületett.3600/52/34


Az elsővel többet szenvedtem,hiába időben rövidebb volt.Mivel teljes tágulásnál,tolókkal sem született meg,így kaptam oxitocint,amitől egybefolytak a fájások,fel is állítottak közben,majdnem összecsuklottam a fájdalomtól...és a végén még fel is vágtak.A másodiknál végig vigyorogtam 😊

Ugyanaz volt mindkétszer az orvosom.

2016. máj. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!