Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császár vagy természetes...

Császár vagy természetes szülés után a rosszabb?

Figyelt kérdés
Kérdésem arra vonatkozik ,hogy ezek után milyen a házas élet, a gyógyulás , esztétikai változások , panaszok , mennyi idő a regenerálódás, vérzés mikor áll vissza , stb?
2016. ápr. 13. 00:04
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Azt javaslom, keresgélj a hasonló kérdések között, jó néhányszor ki volt már tárgyalva a téma, késhegyre menő vitát generálva.:-)
2016. ápr. 13. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Szia

Épp ez az kinek van kedve a vitákat olvasni :(

2016. ápr. 13. 01:30
 3/22 anonim ***** válasza:
nekem csaszarom volt ezert csak arrol nyilatkozhatok: termeszetesen szult szobatarsaim mansap mar "rohangaltak" a csaszarosok napokig menni is alig birnak...nekem szovodmennyel 6 hetbe tellett mire ember lettem, a hazas elet viszont nem valtozott - habar vajjudtam is 4 orat - alul minden rendben. de inkabb vajjudnek 10 orat mint a csaszar utani felepules..de ha reped valaki az biztos legalabb olyan rossz.
2016. ápr. 13. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Császár utan 3 nappal rohangáltam, nem volt szövődmény. A masodik holnap esedékes azt majd megírom ️


Nem volt kellemes, de gondolom egyik sem az. Házas élettel nem volt gond a vérzésem is minimális volt szepen ki tisztították..


A hegvonal a mostani dokim szerint nem a legjobb munka( akkor nem volt dokim)

De az elmúlt 3 ev során gondot nem okozott es megszoktam.


Kicsit felek most, de ugy allok hozza,hogy meg egy gyönyörű gyerekem lesz utana

2016. ápr. 13. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Én simán szültem 2szer. Nekem a házasélet sokkal jobb lett mintt szülés előtt! Gátmetszés volt mindkétszer, egy halvány vonal látszódik ott lent hogy az volt a gátmetszés. Szülés után néhány órával már tök jól voltam, törökülésben szoptattam nem fájt semmim! A császár szerintem jobban megterheli az embert hisz ott egy nagy hasi műtétről van szó...nyáron szülök 3. Szorra remélem az is természetes szülés lesz, mert én félek a császártól! Nem is értem hogy képesek utána ellátni a babát akik császárosak... fuuu az a nagy vágás szerintem az nagyon fájhat!
2016. ápr. 13. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Nekem két császárom volt.

Nos. Fáj. Főleg a méhösszehúzódás.

Ha ez egy szimpla hasi műtét lett volna, azt jobban megszenvedntem volna..

De bababarát kórházban szültem így nem volt időm szenvedni :)

Viszonylag hamar felépültem mindkettő után.

Konkrétan a második után lépcsőn mentem haza, mert áramszünet volt. Az ötödik napon simán közlekedtem.

2016. ápr. 13. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Szerintem embere és szervezet válogatja. Én természetesen szültem gátmetszéssel. Nekem nem túlzok de a szülést követő 5.héten is fájt az alsó részem. Fájdalomküszöbtől is függ van aki jól bírja van aki nem.
2016. ápr. 13. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Nekem mindegy volt. Az elsőt simán szültem egy óráig varrtak, az ágyon se tudtam ülni egy ideig. A második baba faros volt, nem mertem bevállalni hüvelyi úton az előzmények miatt, utána nehéz volt a felkeles egy ideig.

A járás se volt könnyű egyik esetben sem egy darabig. Talán a császár azért tovább tartott, mire minden visszaállt a régire.

De a többi kismama akikkel egy szobában voltam simán közlekedtek meg ültek az ágyon hüvelyi szülés után. Császár után is volt akin másnap nem látszott, hogy zavarná a sebe.

2016. ápr. 13. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Harmat szuletem termeszetesen, az utolsot pont holnap 4 hete. Mindegyik utan gyors volt a gyogyulas, ugy ahogy elottem irtak, szules utan mar konkretan szaladtam. Igaz nekem a szuleseim is gyorsak voltak, de ez us gondolom egyenduggo, alkatfuggo. Az orvos tett is megjegyzest, miszerint "nekem ebbol kene elnem" 😀 Amit lattam, a csaszaros szobatarsaim mindvegig szenvedtek a korhazban toltott ido alatt, illetve az ismeroseim, akik szinten csaszarosok voltak, ok is tobb hetig labadoztak. Igaz egyikuk sem onszantabol valasztotta a csaszart, surgossegiben, meg gondolom nem volt ido szepen vagni, meg esztetikazni, meghat ok se ugy keszultek lelkileg, lehet ezert is volt nehezebb a felepules. Nekem a hazaseletben semmi valtozas nem tortent, illetve a masodik utan valahogy jobb lett, most a harmadik utan meg van vissza 2 hetem, de en nem latok valtozast odalent egy kis rozsaszin vonal kivetelevel, ami idovel ugyanugy elhalvanyodik majd mint az elso ketto. En meg buszken viselem oket, mert magamat es a fajdalomkuszobomet ismerve, megcsinaltam, haromszor is ;-)
2016. ápr. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Én a "természetes" szülést, - vagyis inkább írok hüvelyit, mert semmi természetes nem volt az oxiba, kézzel tágításban és az elakadás utáni kapkodós vákuumban -, nagyon megszenvedtem. Sok sérülésem lett, lassan gyógyul, most is gáz.


De egy problémamentes és valóban természetes szülés ezerszer jobb, mint egy hasi műtét.

Az én szülésem orvosi hiba volt, utólagos (!) egyöntetű vélemény szerint császár kellett volna.

2016. ápr. 13. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!