Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Vajon köldöksérvem van?

Vajon köldöksérvem van?

Figyelt kérdés
Nem tudom eldönteni hogy sérvem van e, dokihoz pedig csak jövő héten jutok el. Két hónapja szültem, és még van valamekkora hasam, de inkább talán csak azért mert még elég laza löttyedt a bőr a hasamon. A köldököm nem húzódik befelé, de nem is úgy áll kifelé mint egy gomb, hanem elég laza ott is a bőr, és inkább csak a köldököm felső fele ami kissé kifelé áll. Nem feszes, akkorse ha épp köhögök, akkor is össze tudom csípni, tehát mintha csak bőr lenne az ott. Lehet hogy csak a kinyúlt bőr lóg most ott vagy szerintetek köldöksérv?
2016. máj. 15. 16:50
 1/9 anonim ***** válasza:

Kb. ugyanígy lóg a köldököm jelenleg, 2 hónapja szültem. Napról napra sokkal jobb a helyzet nálam, te is adj időt magadnak. 1 év, míg azt lehet mondani, hogy az ember maradandó károsodást szenvedett.


Egyébként még az sem biztos, hogy ez szétnyílt hasizom (mert arra is utalhat a leírásod), én pl. nem tudom betenni oda egy ujjamat sem, mégis lóg valamennyire még a bőröm.


Egyébként ne nőgyógyászhoz, hanem sebészhez fordulj majd később, ő tudja megmondani, mit lehet tenni.

2016. máj. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem köldöksérvem lett első gyerek után.Ez olyan ha hátadra fekszel és az ujjad belenyomod érzni,hogy lyuk van ott.Magyarul nyitott a hasfal! Nekem nem fáj,stb de megfogom műtettni jővőre,mert nem túl szép látvány és zavar. Neked szerintem csak nem húzodott vissza még a poci.
2016. máj. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Lehet hogy szétnyílt a hasizmod.
2016. máj. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Szűk 1 ujjnyira nyitva van (még) a hasfalam, de úgy tudom hogy ettől még nem feltétlenül van valakinek köldöksérve, csak gyakran társul hozzá.


Ha valakinek köldöksérve van, akkor valami van a kidudorodó köldökben ugye? (Hiszen attól dudorodik ki). Én össze tudom csípni a bőrt köhögés közben is.

2016. máj. 15. 17:44
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem csak kinyúlt a bőröd a köldököd körül is.
2016. máj. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Most olvasgattam a neten és nem biztos, hogy kidudorodik.


Nekem sem húzódott be a köldököm teljesen, és a felső felénél kiáll a bőr. Lazák a szövetek, a bőr. Nekem is 1-1,5 ujjnyira szét van nyílva a hasfalam. De nekem tuti nincs sérvem, mert voltam azóta orvosnál, aki megvizsgált.

Nézesd meg magad, az lesz a biztos.

2016. máj. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nőgyógyásznál már voltam és ő állapította meg hogy szűk egy ujjnyira nyitva van a hasizmom. A köldökömre nem mondott semmit de nem is kérdeztem még akkor.
2016. máj. 15. 18:30
 8/9 A kérdező kommentje:
Van egyéb tünete a köldöksérvnek?
2016. máj. 15. 18:43
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem a sérv úgy fest így 3 hónappal a szülés utàn hogy a köldököm ugyanúgy kiàll és picivel fölötte van egy dudor...
2016. máj. 20. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!