Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után hogyan kell...

Szülés után hogyan kell tisztítani egy újszülött kislány puniját?

Figyelt kérdés

Arra vagyok itt kíváncsi hogy hogyan kell tisztán tartani? Azt hallottam hogy pár hétig még váladékos esetleg véres a nunusok?

Sima kamillás steril gézzel megtörlöm neki az úgy jó lesz? Nem igazán akarom popsitörlővel.


2016. máj. 23. 14:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell kamilla, mert az szárít. Egy időben volt az a nézet, hogy nem szabad hozzányúlni, de szerintem ez hülyeség. Én mindkét lányomnál sima vizes textilpelussal törölgettem meg. Popsikenőcsöt nagyon ritkán használtunk, mert elősegítheti a kisajkak összetapadását.
2016. máj. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Géz durva, kamilla szárít, vatta beleragad, én illatmentes popsitörlővel törlöm át, de nem széthúzva, nem belenyúlva. Ha kakis lett, akkor inkább folyóvíz.

Mandulaolajat használok popsikrém helyett.


Az ürülő anyai hormonoktól igen, lehet véres, de nem minden babánál jelentkezik. Anyukám szerint nekem volt, lányomnak nem.

2016. máj. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
69%

Én mindig alaposan kitörlöm neki popsitörlővel. Eddig nem volt még gond.


Én is hallottam ezt a régi dolgot h nem szabad " piszkálni' dehát a kakit csak ki kell onnan is szedni......

2016. máj. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Lehet inkább akkor langyos textilpelenkával megtisztítom.
2016. máj. 23. 14:51
 5/11 anonim ***** válasza:
A textilpelenka is "durva" a kis punijának(még nedvesen is).Én sensitive popsitörlővel töröltem.Ha kakis volt pici leöblítettem folyó víz alatt,aztán áttöröltem a nedves törlőkendővel.Ahogy nagyobb lett már belül is kitöröltem.Szigorúan föntről(punitól)lefelé(popsiig).
2016. máj. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ikreim vannak, 2 honap koraszulottseg miatt bent voltak hetekig a koraszulott osztalyon es engem ott keszitettek fel mindenre, h hogyan kell banni egy ujszulottel. Ott sima vizes vattaval tisztogattak a nemiszerveket, kukit is, nunit is. A vizes vatta nem esik szet. Ezutan pedig vazelint hasznaltak popsikremkent. Most mar 22 honaposak, soha nem volt gond se a kukival, se a nunival. Ha nagy ritkan kipirosodott a popsijuk, akkor vagy Caldesene-t, vagy Bepanthen-t hasznaltunk, ami 1 nap alatt megoldotta a problemat.
2016. máj. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
59%

Én is illatmentes, mindenmentes popsitörlőt használtam.

Aki lepontozta a 3-as válaszolót, az hogyan szedi ki a kakit, ha bemegy a nunijához a babának?

Én óvatosan széthúztam neki és szépen megtöröltem.

A géz és a textil pelus szerintem is durva, a vatta pedig szöszölődik. Azt nem tudom, hogy folyóvíz alá hogyan lehet normálisan odatartani, hogy a kakit ki lehessen mosni.

2 éves a lányom, soha semmi baja nem volt a nunijával.

2016. máj. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%
Meleg vizes tálkába sensitiv popsitörlőt áztattam. Mindent kitöröltem a kis- és nagyajkak közül, ennyi.
2016. máj. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
85%
10 emberbol 8 nem látott még vizes vattát? -.-
2016. máj. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Utolsó! Az már kiment a divatból, azért nem ismerik! :D
2016. máj. 24. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!