Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egyes személyekből vajon...

Egyes személyekből vajon miért ezt váltja ki hogy a második gyerekünk is fiú lesz?

Figyelt kérdés

"Nem baj! Majd a harmadik lány lesz!"


De miért "kéne" a következőnek lány lennie?

Semmilyen szinten nem volt sosem elvárásunk a nemet illetően, ez kb.olyan nekünk, minthogy sötétbarna vagy középbarna a gyerek haja-kompletten lényegtelen.

Miért gond 2 azonos nemű gyerek? Én kimondottan örültem pl.hogy fiú több szempontból is.

Egyszerűen furának találom miért látnak vmi rosszat ebbe emberek..

Ti ezt értitek?:-)



2016. jan. 21. 21:24
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Egyszerűen csak buták. A normális embereknél az a fontos, hogy egészséges legyen a baba, a neme mindegy.
2016. jan. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

Jaj, ne is mondd. Nálunk ugyanez csak pepitában. A második is lány lesz, erre a reakció: nem baj az.

Hát még szerencse, hogy nem baj.

2016. jan. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:

Hát gondolom mert akik ezt mondják azoknak vagy két külön nemű van vagy ők épp pont lányt favorizálnának.


Szerintem nem kell ezt túlgondolni. Ők egyszerűen csak magukból indulnak ki, ha nekik fiuk lenne, jobban örülnének másodszor lánynak. Amúgy meg mindenkinek tökmindegy csak egészséges legyen.

2016. jan. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek nagy részében az a családi optimum, ha mindkét nemű gyerek van. Mi most a lány után várunk fiút, mindenki nagyon meg van elégedve, szoktam is hangsúlyozni ironikusan, hogy megfelelve mindenki elvárásának sikerült két külön nemű utódot összehozni.

Nekünk már volt, aki az elsőnél azt mondta, hogy nem baj, hogy lány, majd a második fiú lesz. Na arra én is ugrottam.

2016. jan. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
70%

Azért mondják, mert bunkók. Erre sajnos nem lehet mást mondani.


Nekünk három kisfiúnk van. Ez volt az álmunk, hogy három gyermekünk legyen. Gyakran beszólnak, még idegenek is, de én már rutinosan válaszolok. Pl. azt, hogy nálunk áldás a gyermek. Na erre néznek a leghülyébben! :D


Ha valaki nagyon paraszt, akkor bevallom, én is az vagyok. Pl. ha az utcán valaki odagügyög a legkisebbmnek, hogy "jaaaj, neked kislánynak kellett volna lenned", ill. "nem sikerült a kislány?", akkor az illetőnek nem mondok semmit, csak a srácaimnak azt, hogy "ne figyeljetek oda, a néni butaságokat beszél!"

Sokszor bántja őket, hogy egyesek szerint lánynak kéne lenniük, legalábbis egy gyereknek ez így jön le, és frusztráltak lesznek tőle. Szóval a szülőnek ezt le kell reagálnia a gyerek előtt.

2016. jan. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!


Igen nekünk is áldás a gyerek, ha vsak fiaim lesznek akkor is:-)

2016. jan. 21. 22:10
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is az volt, ami a 4. válaszolónál. A lányunk után várunk fiút. Anno mi is megkaptuk, hogy "nem baj, majd a következő fiú lesz". Én csak mosolyogtam rajta. :)


Most meg azt kapom meg, hogy milyen jó nekünk, mert a lányunk már nagy (az 5. születésnapja környékén érkezik a tesó), és biztos sokat fog segíteni.

Persze, majd mos, főz, takarít, amíg én a kicsivel foglalkozok... ;) Miért kellene segítenie? Nem azért ekkora a korkülönbség, hogy befoghassam a nagytesót segíteni.


Mindegy az embereknek, csak valamibe beleköthessenek. :)

2016. jan. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen csak vmit mondaniuk kell.


A nagyon időseknél ill. bizonyos népcsoportoknál nagyobb értéke van a fiú gyereknek. Én is sokszor megkaptam egy-egy bácsitól v cigány ismerőstől a "jaaaj, nem baj, majd a következő fiú lesz" beszóltást.

2016. jan. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Mert fontoskodnak, nagyon idegesito. Nekunk pl a névbe is beleszoltak, ugyhogy inkabb valasztottunk egy masodik nevet, es megbeszeltuk, hogy szuletes utan mondjuk el az embereknek, elotte nem! Minden letezo nevbe beleszoltak, mikor semmi kozuk hozza, csak a paromnak es nekem van kozom hozza.

Egyik idiota rokonom is atjott, es megkerdezte, hogy "es ez most miert lesz lany?" Mondjuk az olyan beszolasai utan, hogy "de jo sokat hiztal, nem?" (9. honapban vagyok) mar nem mondtam semmit :D neki is az elso lany lett, kb semmit nem szolt a felesegehez terhesseg alatt, aztan a masodik terhesseg ikerterhesseg volt, 2 petejuek, elsore azt mondtak, hogy mindketto fiu, aztan masodszorra azt, h lehet, h az egyik megis lany, aztan megint besertodott a csavo, hogy "a vegen megint oda jutok, hogy nem lesz egy fiam sem, csak lanyom"... Aztan vegul mindketto fiu lett :D

2016. jan. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Jajj ne is mond, az mi még nem tudjuk mi lesz, az 1. lány, mindenki kérdezgeti hogy mi lesz fiú? Mondom nem tdjuk még, de mindegy mi lesz, jajj hát ha lány az se baj, majd a 3. fiú lesz, persze mondom ha az se akkor majd az 5. (nem akarunk 3. babát). Elég hülyeség, jövöhéten megyek uh-ra én nem fogom elmondani senkinek mi lesz :D :D :D
2016. jan. 22. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!