Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után? (Kérdésed túl...

Szülés után? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

Barátnőm szült pár napja és mesélte, hogy a kórházban a szülés utáni 2. napon "engedték meg, hogy bugyit viseljen. Nekem ez fura, mert bár közvetlenül a szülés után úgy 2 óráig nekem is valami lepedő szerüséget tettek a lábam közé, de utána betétett kaptam amit a saját fehérnemüvel kellett viselni.

A másik, hogy a több ágyas szobába az orvosok vizitnél a szobába "vizsgálták" az édesanyákat, butyit le és mutassák.. számomra kicsit fura, mert nálam, bár egy két ágyasba egyedül voltam mégis a vizsgálóba kellett mennem.

Kiváncsi lennék valójában melyik eset fordul elő többször?


2016. máj. 27. 22:24
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
En a csaszarom utan 6 oraval vettem fel egyszerhasznalatos bugyit. Amikor fel kellett allni.még itthon is azt hordtam egy hétig.
2016. máj. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

2éve szültem, de nálam egyik sem fordult elő.

A szülőszobából már a saját bugyimban sétáltam ki. Vizygálat pedig csak a vizsgálóban volt.

2016. máj. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

de mi volt addig. nem akarok értetlen lenni, de hát gondolom belőle is dőlt a vér, valamit csak kapott? eldobható bugyit esetleg?


nekem a szülésznőm a táskámból kivette a saját betétemet és saját bugyimat, ő adta rám szülés utána, utána már én intéztem. vizsgálni engem nem vizsgált senki, nálunk ez azoknak a kiváltsága akiknek van fogadott orvosa.

akiknek nincs, azok 6 ágyasba kerültek és őket minden vizitnél megnézték. én tuti megtagadnám, attól mert szültem, nem alázhatnak meg :(

2016. máj. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Azt mondta, hogy valami zöld talán lepedöt hajtogttak a lába közé, és azt mondták azért nem viselhet bugyit mert akkor lasabban gyógyulna. Vizitnél meg jöttek az orvosok és mindenkit a szobába vizsgáltak 4-5 édesanya volt egyszerre a szobába. Ez nekem kicsit fura.
2016. máj. 27. 23:04
 5/21 anonim ***** válasza:
hm. és hogy kelt fel, sétált? csak kiment pisilni,babát megnézni, esetleg pelenkázni?! fura :)
2016. máj. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Nekem is, neki meg az amit én meséltem!
2016. máj. 27. 23:21
 7/21 anonim ***** válasza:

Bp. Szent Imrében szültem eddig hármat.

Bugyit mindenki visel, én is csak a GYK-n olvastam, hogy "nem engedélyezett" bizonyos helyeken, ki is rázott a hideg.


Nekem volt fogadott orvosom, de az ügyeletes orvos vizitel.

A háromból csak egyszer volt, hogy megnézett, azt mondta a gátsebemet megnézi. MOndjuk nem mondom hogy kifejezetten erre vágytam, de megalázónak nem éreztem, a többi édesanya mással volt elfoglalva, én sem láttam, amikor hozzájuk odament, és diszkréten is csinálta, épp csak egy pillantást vetett rá, főleg mert én akkor még jeget is kértem, elég durva volt.

A másik két alkalommal csak megkérdezték, hogy rendben vagyok-e odalenn, és mivel mondtam, hogy igen, ezért nem nézegettek semmit.

2016. máj. 28. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Ilyen nincs, hogy valamit nem engednek meg egy kórházban. Van az önrendelkezési jog, amit két esetben korlátozhatnak: nem beszámítható állapot (akár tartós, akár egészségügyi okból történő, pl. eszméletlen a beteg, a saját élete érdekében műtéti beavatkozásra szorul, stb.) vagy közegészségügyi veszélye.


Tehát, vagy épp az életedet kell megmenteni vagy ebolás vagy - hogy egyszerűsítsem. Minden más esetben kötelesek a beteg kérése szerint eljárni, valamint a betegnek joga van bármit megtagadni, ami nem jár azzal, hogy veszélyezteti az életét.


Néhány példa, amibe a saját életem során futottam bele. Visszautasítások:

Szülésnél beöntés, utána transzfúzió.

Hasi műtét után 24 órával eltávozás az intézményből, ők 3 napig bent tartottak volna.


Amit jogilag sem utasíthattam vissza:

Enyhe kruppos rohammal kórházba került kisgyerek idő előtti hazavitele. Légzési nehézség (vagy súlyosan fertőző betegség) esetén az orvos felülbírálhatja a szülőt. Erről jogszabály rendelkezik.

Itt nem volt mozgásterem.


Ahol és amit visszautasítottam, mindegyiknél bepróbálkoztak, hogy ilyet nem lehet.

Beöntés: de lehet, ugyanis erőszakkal nem foghatnak le és nem okoz életveszélyt.

Transzfúzió: alacsony volt a haemoglobin szintem, de nem annyira, hogy az életemet veszélyeztesse. Szájon át szedett vastablettával is megoldódott az átmeneti vérszegénységem a vérveszteség miatt.


Abba se szólhatnak bele, hogy miben vagy a kórházban, hacsak nem fertőző a ruha. Utcai ruhában szültem, utána meg atléta és rövid pizsamanadrág volt rajtam. Nekem így volt kényelmes, de nem is szóltak miatta.


A hasi műtétem (sérv- és izomműtét) után a nővér kérdése jogos volt, amikor egy mentős ruhás férfi próbált bekísérni a fürdőbe: "Ismerem-e az illetőt és akarom-e, hogy bekísérjen." Igen, mert a férjem volt az munkaruhában, csak az adott nővérrel még nem találkozott. De a kérdés jogos volt a részéről, ő az én érdekemben kérdezte meg, nehogy félkábán valami ismeretlen vigyen be a mosdóba.


Szintén ilyen jog, hogy bármilyen vizsgálatnál vagy beavatkozásnál joga van mindenkinek egy darab kísérő jelenlétére. Ez alól a műtő kivétel, főleg sürgősségi esetben. Ott nincs idő a kísérőt is "sterilizálni", ezért oda nem engedik be.

A férjem bent volt szülés alatt, de utána küretre volt szükség. Oda nem jöhetett be a fenti okokból (erősen véreztem és gyorsan ki kellett kaparniuk a méhlepényt).

Ahogy a hasi műtétre sem. Egyrészt nem volt steril/bemosakodva,másrészt akadályozta volna a műtét menetét egy laikus jelenléte.

2016. máj. 28. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Még egy eszembe jutott: a baba a szülés előtt kitenyésztett Straphylococcus fertőzésem miatt preventív jelleggel antibiotikumot kapott, mert 3 nap után jött csak meg az ő tenyésztésének az eredménye. Ha pozitív, akkor még két nap lett volna.

Erre felkészülve én beszéltem a gyerekorvossal, aki vállalta volna, hogy otthon beköti a napi két antibiotikumos infúziót neki. Szerencsére nem került sor rá, mert negatív lett a lelete.

2016. máj. 28. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Debrecen Kenézy kórház : szülés után egy pár óráig egy hosszú betét , bugyi nincs combbal tartva.

Vizit bugyi nélkül lábakat szét és mutatni a betétet széttárt lábakkal.Ha van fog.orvos ha nincs ez megy.

2016. máj. 28. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!