Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyire általános, hogy...

Mennyire általános, hogy jóval előbb indul meg a szülés a kiírtnál? Mikor kellene mindennel készen lenni?

Figyelt kérdés

Most vagyok 35 hetes terhes, és a védőnőm már 2-3 hete kérdezgeti, hogy összepakoltam már mindent? Minden készen áll? Én meg ott tartok, hogy bevásároltam, de a rendezkedés, pakolászás még hátra van. + az utazótáskám is csak félkész állapotban.

Mi van azokkal, akik utolsó hónapra hagyják a vásárlást babonából?


2008. szept. 25. 16:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem illendő minimum a 36. hétig mindent össze pakolnod és megvenni mert utána a picitől egy darabig biztos nem fogsz tudni elmenni sehova. Az első fiam a 36.héten született és áldom az eszem hogy addig a legfontosabb dolgokat megvettük és bepakoltam a kórházba. Szerintem a bab holmit érdemes addig megvenni amíg tudsz kényelmesen mozogni. Én most várom a második babám és jövőhéten töltjük a 40. hetet de még jó hogy összepakoltam a kórházas holmit mert 9-20ig kórházba voltam. Szerintem pakolj be és a létfontosságú dolgokat vedd meg neki amire az első pár hétben szüksége lesz. Üdv
2008. szept. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok az ott baba holmi akart lenni csak lemaradt egy a.....
2008. szept. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem is a megvásárlásról van szó, mert azzal készen vagyunk, csak az, hogy minden úgy álljon már, mintha ma megszületne. Értem ezen azt pl. hogy az ágya úgy álljon, hogy akár a következő percben bele lehessen rakni, a pelenkázószekrényen minden elrendezve, mintha a következő pillanatban cserélni kellene a pelust, stb.
2008. szept. 25. 16:11
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az otthoni dolgokat (pl. ágynemű felhúzás) a párod is megcsinálhatja, de gondolom a mosást, vasalást nem akarod rá hagyni.

A kórházi csomagot pedig szerintem most már mindenképp pakold össze, lehet, hogy nem lesz rá szükséged egy darabig, de a 36. hét után ezt már nem lehet tudni.

Múltkor olvastam egy statisztikát, hogy a babák 65%-a a 39., 40. héten születik meg, a 27 %-uk előbb, míg 8 %-uk később.

2008. szept. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia.Én a héten kezdetem el kimosni a baba dolgokat,az ágyat megcsinálom készre,a ruhákat kivasalom meg mindent.A kórházi csomagom félkész,de a jövő héten már teljesen készre akarom,hisz tudod 36.dik hét után.... :)

Minden jót:)

34hetes kismama

2008. szept. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én még csak 32 hetes vagyok de a 34.hétre a kórházi csomagot össze akarom készíteni meg azt a ruhát amibe a picit majd hazahozzuk. Ha ez megvan utána kimosok mindent ami neki kell azt szépen be a szekrénybe meg az ágyát is bekészítem utána. De ezek apróbb dolgok amit a párom is megtud tenni.:)

A lényeg hogy legalább a kórházi csomit készítsd össze, hiszen te tudod mi kell neked és neki is majd. A többi "ráér".:)

2008. szept. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Nikcsi ***** válasza:
100%

Szia!


En tegnap toltottem be a 36. hetemet. Meg mult heten megallapitottak hogy beilleszkedett a baba, barmikor szulhetek. Gondolhatod, gyorsban mosom a babacuccokat, igyekszem meg beszerezni a hianyzo aprosagokat. A korhazi taskadat szerintem mar keszitsd ossze, sose tudhatod, ezt inkabb ne bizd masra. (szetszort parombol kiindulva :) ) A babaruhakat, agynemut mar most is kimoshatod, felhuzni szerintem raer akkor mikor hazajottok a korhazbol.

Remelem segitettem, boldog babavarast!

2008. szept. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

szia!


mostmár állitsd össze! nekem 37.hétre jött a fiam,szülés előtti nap csináltuk meg az apasági nyilatkozatot, már fájásaim voltak,amikor raktuk össze a kiságyat...szal ezt ne csináld! mikor indultunk be a kórházba akkor szórtam össze a pakom is,naná h pár dolog kimaradt....

2008. szept. 26. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!