Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mik a tapasztalatok császár...

Mik a tapasztalatok császár utáni szoptatás terén?

Figyelt kérdés
Úgy néz ki a 2.babánál császározni fognak, 4 kg körüli farfekvéses. Úgy olvastam,császárnál nehezebb a szoptatás,mert a szülés közbeni hormonok segítenék. Nálatok ez így volt,vagy beindult rendesen azért? Mikor kaptátok meg a babát, varrás után már kézbe adták? Milyen pózban volt kényelmes,és tudtátok egyből ki-be emelgetni a kiskocsiból?
2016. máj. 28. 13:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

9 hónapja szültem császárral.

A babàt csak egy puszira kaptam még, aztán elvitték és csak a kórteremben hozták ki.

Apa végig vele volt. Foghatta, ő is hozta be.

Semmi nehézséget nem okozott ki be tenni a kocsiba. Nem volt gond.

Szoptatni csak fekve tudtam ( első baba, lehet csak így szoktam meg a kór

házban) kb 2 hónapig.

Szerencsére az első perctől kezdve volt tejem, a pici is ügyes volt.

2016. máj. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Szia! Első szülésem sima volt, ott is szerencsére volt tejem rendesen, a második farfekvés miatt császár, ott éjjel császároztak,rá 16 órára a szopi közben jelentkezett az első tejleadó reflex, onnantól kezdve minden este a méreckedésnél látszott a gyarapodás, és 70 grammal nehezebb volt a kisfiunk amikor hazajöttünk, mint amivel született. Úgyhogy szerintem a császárnak semmi köze hozzá. Igaz engem össze vartak, kitoltak a megőrzőbe,ahol 2órát voltam mielőtt mentem az osztályra a szobába, és az alatt a 2óra alatt végig velem volt a pici, és már kétszer mellre is tettem,ő meg szopizott gyönyörűen. Most 11 hónapos, még mindig sokszor szopizik egy nap.
2016. máj. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Ez kórház függő.

Nálunk pl úgy volt hogy egy pillanatra hozták be a lányom egy puszira míg vártak, aztán rá egy félórára mikor már viszavittek az őrzőbe odahozták, volt már akkor előtejem a csecsemős segített mellre tenni. Szépen rá is cuppantott. Engem be vittek a gyermekágyas részlegbe de a babám végig velem volt ott aludt a karjaimban. Csak akkor vitték el mikor jöttek segíteni zuhanyozni stb, és csak másnap hajnalban mehettem érte akkor már a szopi nehézkesen ment de attól függetlenül be indult rendesen.

2016. máj. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ja és én úgy szoptattam a kórházba hogy a párnára tettem a picit és én fél oldalt feküdtem. Nekem így volt kényelmes.
2016. máj. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Kisfiam nem tudott szopni csak bimbóvédővel, a tejem soha nem indult be rendesen,pedig mindennel próbálkoztam, szülés után azonnal baba-mama szobába kerültem. Ülve szoptattam,mert fekve nem tudtam.

Kislányomat szülés után 4órával hozták, rögtön tudott szopni,nála sikerült a szoptatás,a tejem elég volt,a 3ik napon indult be rendesen,mivel besárgult még egy hétig bent voltunk,viszont miután hazajöttünk nagyon lecsökkent a mennyisége!

2016. máj. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nagyon hosszú vajúdás után császároztak, és csak hat óra múlva kaptam meg a babát. Első nap nem is tudtam felkelni, így csak szoptatásra hozták be, de így is szépen próbálkozott, második naptól volt is tejem, de pár napig még fekve szoptattam.
2016. máj. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

nekem is második naptól volt tejem,én ügyetlen voltam, a lányomnak meg picit le volt tapadva a nyelve..ez az egy volt,ami nehézséget okozott az elején..utána 2 évig szoptattam,szerintem se sok köze van a császárnak a szoptatáshoz a császárnak.

A babát szintén egy puszira kaptam meg a műtőben,és utána akkor hozták, mikor már a kórterembe kerültem.

2016. máj. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nekem is faros volt, 4400g, 58cm! Hála Istennek a császárért így utólag ;)

2. Nap már volt tejem, igaz nyakaltam a laktoherbet, és a műtét után 1 órával hozták már a babá cicire tenni, meg hát ismerkedni, mert a mütöben elöször csak egy pillanatra láttam, aztán meg odahozták már felöltözve egy puszira...

Apa végig vele volt, miután felkeltem 6 óra mülva, utána végig már velem volt.

3. nap már szopizott mérhető mennyiséget.

Ő is csak bimbóvédővel szopott 21 hónapos koráig!

2016. máj. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én nem tervezett császáros voltam, így 7-8 órát vajúdtam is. A babát csak akkor kaptam meg, amikor a többi babát is hozták a műtött osztályra, így eltelt kb. 4 óra a műtéttől. Hétvége volt kevés személyzettel, érdemi segítséget nem kaptam, hiába kértem. Se én nem voltam ügyes, se szegény baba. Tápszerezték is egyébként a babákat, hogy ne csökkenjen túlzottan a súlyuk és haza lehessen adni őket. Hétfőn jött egy tündér védőnő, de engem akkor engedtek haza, rohangáltam a papírokért, stb. nem tudtam segítséget kérni. A barátnőm egy nappal szült utánam, szintén császár, de neki megmutatták a mellretételt, ő azóta is szopotat! A mellretételt itthon se tudtuk jól megoldani, se a szakirodalom, se videók nem segítettek. Így a kezdeti tejbelövellés után folyamatosan apadt a tejem - a baba nem tudta jól kiszívni, a fejés meg nem ugyanaz. Akkor adtam föl, amikor már csak 10 ml-t tudtam fejni, azzal kár bekoszolni a fejőt, mire kiöntöm, a babának 5 se jut. Szóval nekünk nagyon el lett rontva az eleje és nem volt olyan szerencsénk a babával, hogy belejöjjünk magunktól is.
2016. máj. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nos, nekem majd 3 évig sikerült szoptatni császár után. 3 napon indult be a tej, pótlás sosem kellett.
2016. máj. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!