Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan fogom tudni elmagyarázn...

Hogyan fogom tudni elmagyarázni a kislányomnak, hogy elmegyek megszülni a kistestvérét?

Figyelt kérdés

Kislányom most 15 hónapos, ma megtudtam, jön a második baba. Jelenleg nagyon anyás, próbáltam volna már otthagyni apukájával, nagymamánál, különböző családtagoknál (akikkel egyébként sokat van együtt), de keserves sírásban tört ki, amit addig nem hagyott abba (kb 15 percet vártam a kapu előtt, hátha abbahagyja), amíg vissza nem mentem. A szüleim és az ismerőseim el vannak ájulva, h egyáltalán nincs el nélkülem a gyerekem.


Mikor születik a második baba, ő akkor 23 hónapos lesz. Szerintetek akkorra már meg fogja érteni, hogy ki kell bírnia pár napig nélkülem?


2016. máj. 31. 14:07
 1/4 anonim ***** válasza:
71%

Sajnos muszáj lesz. Ezt a pár napot minden többedik gyereknek el kell viselni. :)

De lehet,hogy addigra még leválik egy kicsit. Azért próbáljátok meg tényleg minél többet másra hagyni, még ha csak az elején mondjuk 30 perccel kezdtek.

2016. máj. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nálunk pont ugyanígy volt az első két gyerek között. Első kislány és 23 hónap a korkülönbség a húgával.


Ne izgulj, 9 hónap alatt még rengeteget változik a lányod!


Ahogy nőni fog a hasad, akkor majd szépen foglalkoztok a témával.


Én azt csináltam, hogy mutattam neki fényképeket saját magáról. De először a korabeli képeket, amiken még felismeri magát. (Ha születéskori képet mutatsz elsőre, akkor nem érti, azt mondja, ott egy baba, de nem tudja hogy az ő maga)

Aztán mentünk visszafelé az albumokban, így megértette hogy volt ő kisebb is, egészen addig, míg jöttek a pocakos képek.

Elmondtam neki, hogy ő is benne volt a pocimban, és most egy másik kisbaba van benne, az ő testvére.


Aztán van egy csomó mesekönyv ilyen témában. Ami nálunk bejött: Bartos Erika: Születésed története (kemény kötésű kis könyv)


Ami nagyon fontos, hogy mindig nagyon lazán, és örömtelien beszélj hozzá a dologról. Ha megérzi, hogy Te stresszelsz, hogy "jajj mi lesz", akkor ő is így fog érezni, és ezt el kell kerülni kezdetektől.


Nehézség inkább az, ha valami miatt feküdni kell, vagy veszély van, amíg még a hason nem is látszik, de reméljük, hogy minden a legnagyobb rendben lesz!


Boldog babavárást!

2016. máj. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A kis tesó érkezéséig sokat fog még okosodni. Mivel sok vizsgálat vár rád, így abban az időben más fog vigyázni rá (megtanulja, hogy anya elmegy de mindig visszajön). Az más kérdés, hogy mennyire akarja majd elfogadni. Ha megszületik a tesó sok minden nem úgy lesz ahogy ő szeretné. Lehet addigra már más családtaghoz is jobban fog ragaszkodni, egyébként majd meg is látogathat.

Nálunk 3 éves korkülönbséggel jön a tesó (soha nem mondom, neki hogy a tesó miatt nem szabad ezt vagy azt pl. ölben levést, versenyfutást). Gondoltam, hogy amikor hazamegyünk majd fog vinni neki ajándékot a kis tesó. Nehéz lesz, de biztosan utólag nálatok is megéri.

2016. máj. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mire megszületik a kisebb, addigra majdnem kettő éves lesz a lányod.

Ahogy elkezd nőni a pocakod, magyarázhatod Neki, hogy egy baba van benne. Ha közeledik a nagy nap, akkor már elmondhatod Neki, hogy: anya pocakjából majd ki fog bújni a baba és akkor Te nem leszel egy kicsit. Addig Apával/ mamával.... lesz. És majd a kicsi babával együtt mész haza. Esetleg majd ha beviszik a kislányt Hozzátok, megnézni a babát, vagy csak hogy Te lásd, akkor azt is elmondhatod Neki.

Nem is hinnéd, hogy milyen okosak tudnak lenni a kisebb gyerkőcök is! :-) (Tapasztalat... 4 gyermekem van és 2 év van a nagyobbak közt, a két kicsi közt pedig nem egészen 1,5)

2016. jún. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!