Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármetszés emiatt?

Császármetszés emiatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Jövőhéten lesz szemfenék vizsgálat, de érdekelne, hátha másnak volt ilyen..


Migrénes vagyok, +0,25-ös szemüveget kell hordanom. Rejtett kancsalság és cilinder, gyakorlatilag emiatt kell a szemüveg. A minimális eltéréstől is robban egy idő után a fejem. Régebben távollátó szemüvegem volt sokáig, mert a gép, a vizsgálat ezt dobta és valóban jobban láttam, csakhogy a fejfájásos panaszokat nem csökkentette. Később derült ki, hogy nem minuszos szemüveg kéne.

Gyakran van szemfájdalmam, mintha tűvel szurkálnák a szemgolyómat, emellett könnyen összefolynak előttem a betűk, fátyolosan látok, most is ez van egyébként. Volt már féloldali látótér kiesésem is, elég ijesztő. (Egy adott pontra ránézve jobbra semmit, de semmit nem láttam. Fekete lyuk.. Ezután derült ki, hogy "csak" migrénem van, és nem agydaganat, vagy ilyesmi..)


Borzasztóan félek, hogy sérülne a szemem az erőlködéstől. Ha a szemfenék állapota rendben is van, kérhetem a császármetszést az orvostól? Az ilyen szintű szempanaszt figyelembe veszik?


2016. máj. 31. 15:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Van egy barátnőm, akit császároztak szemprobléma miatt, de neki retinaleválás volt fenyegető, ezért nem erőlködhetett.

Mínusz 9-est hord amúgy.


Szerintem kell normális orvosi szakvélemény. Ha nem engedélyezett a hüvelyi szülés, akkor természetesen császár kell, de ha nincs oka, akkor miért ne szülnél hüvelyi úton?

2016. máj. 31. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Azért, mert félek, hogy baja lesz a szememnek, akkor is, ha elvileg nem is indokolt az orvos szerint.. Sokáig azt sem vették észre, hogy pluszos szemüveg kéne és rejtett kancsal vagyok. 5 évig hordtam a migrénes fejfájásomra olyan szemüveget, ami szart sem ért.


A retinaleválás pedig a következménye a szülés közbeni erőlködésnek, tehát ha azt mondják nekem, hogy császármetszés javasolt, akkor az azért van, mert nagy a retinaleválás kockázata. Ezt a barátnődnek nyilván a szemfenék vizsgálat során állapították meg.

2016. máj. 31. 16:03
 3/7 A kérdező kommentje:

És egyébként érzek, amit érzek a szemfájdalmamat illetően.. ijesztő az egész, önmagában is. És hogy erre még erőlködjek is. Nem merek, mert félek, hogy baja lesz.

Akinek nem voltak ilyen jellegű szemfájdalmai az nehezen értheti meg ezt.

2016. máj. 31. 16:06
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy milyen vizsgálatai voltak, meg ennek már sok éve.


Szerintem alapvető, hogy keríts egy orvost, akiben megbízol, máshogy ez nem megy.

És ha ő nem tartja indokoltnak a császárt, akkor nincs mitől félned.

Nyilván ha a legkisebb kockázat is felmerül a szemed épségét illetően, akkor fogja mondani hogy császár kell.


A Te felelősséged annyi, hogy minden ismert panaszodat elmondd neki.

2016. máj. 31. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm!
2016. máj. 31. 16:08
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha a migrén okozza a látásproblémáidat, akkor a szemednek kvázi nincs baja. A rejtett kancsalság és a cilinder az nem komoly szemprobléma, sem a 0,25 dioptria.


Ezért orvosilag nem indokolt a császár. Ha más baja nincs a szemednek, akkor a szüléstől nem sérülhet. (Persze senkinek sem szabad kiguvadt szemekkel erőlködnie, de ennyi.)


Ellenben ha van fogadott orvosod, akkor meg tudod beszélni vele a császárt, akármi miatt szeretnéd. Sok doki kérésre bevállalja, sokan vannak, akik nem mernek vagy nem szeretnének természetes úton szülni, csak hát ez pénzbe kerül, puszira nem csinálják.

2016. máj. 31. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ezt tényleg csak orvos tudja megmondani.Én jobb szememre 0.75-ös,bal szememre 0.5-öst hordok,és tini korom óta erős migrénes vagyok,ami a terhesség alatt még jobban kijött.Senkiben nem merült fel,hogy esetleg ne szülhetnék természetes úton.
2016. máj. 31. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!