Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki császármetszés után...

Aki császármetszés után hüvelyi úton szülte a babáját mennyiben volt más a folyamat?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi,hogy a szülés beindulása miben tért el?A vajúdás rövidebb vagy hosszabb volt-e,valamint a felépülés melyiknél ment könnyebben? Úgy hallottam,hogy aki császármetszés után hüvelyi úton szül nem kaphat oxytocint. Ez igaz?

2016. jún. 2. 08:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Sima utan epultem fel gyorsabban(egy hettel kesobb szankoztattam mar a nagyot)vajúdás hosszabb,de jobb volt(nem "ijedtem"meg tőle,nem rohantam kh-ba rögtön) en nem kaphattam oxyt,de olvastam mar olyat is,hogy valaki igen..szoval sztem erre nem biztos,h van egységes protokoll.
2016. jún. 2. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Első sürg. császár, második hüvelyi vákummal. Nem tudom melyikkel jártam jobban. Egyébként mindkettő ugyanúgy fájásokkal indult., kb. rendszeres 5 percesekkel mentünk be 7-8 órás otthoni vajúdás után. Az elsőnél kaptam epidurális érzéstelenítést, a másodiknál gázt. Oxitocint mindkettőnél. Nekem az az érzésem, hogy a kicsi se "akart" term. úton megszületni, mert ő sem volt teljesen optimálisan beilleszkedve, de kinyomták-húzták belőlem szó szerint. A második után egy hónapig alig tudtam ülni, és 2-3 hétig gyakorlatilag nem tudtam nagywc-zni. Szóval nekem a császár után jobb volt a felépülés.
2016. jún. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Első magzatvíz elfolyás este 9.Fájások hajnal 1kor rögtön 5 percesek.Hajnal 5kor teljes tágulás,tolófájások,baba nem fér ki,reggel 9kor császár.

Második rendszertelen fájásokkal kezdődött..Kb 24 óra volt a vajúdás,20perc a kitolás.

Hüvelyi utáni napokban sokkal jobban voltam mint császár után.Viszont hüvelyi után hosszabb volt a felépülési folyamat,mert a hüvelyfalam végigrepedt.


Ennek ellenére ha lenne 3.szülni szeretnék megint.

2016. jún. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A felépülés sima szülésnél egyértelműen gyorsabb, én egy óra múlva felkelhettem és jöttem-mentem a kórházban. Császáros nem kezd el rohangálni egy óra múlva :(
2016. jún. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!