Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kórházakban muszáj ágyon...

Kórházakban muszáj ágyon fekve szülni?

Figyelt kérdés

Lehet pózt váltani? Állva, guggolva vagy négykézláb? Vagy nem engedik?

úgy gondolom, hogy a gravitáció miatt könnyebb lenne nem háton fekve.


2016. jún. 3. 14:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kórház és épp szülés függő... :) Nálunk lehetett vízben is szülni,szülőszéken, stb.. Bár én ágyon szültem meg mindkettőt, de a másodikkal kb 5 percet töltöttem az ágyon... :)
2016. jún. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
70%

Nálunk van szülőszék. Megnéztem, egészen olyan, mint egy wc-csésze, aminek kivágták az elejét. Úgy megnézném mondjuk, hogy a főorvos úr elé guggol.

Amúgy igazad van, én is ezen agyaltam szülés előtt. Nem fekve szülsz. Fel kell ülni, azt az ágyon is lehet. a párom tartotta a hátamat. 2 tolás közt meg kifejezetten jólesett hátradőlni.

2016. jún. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ez kórházfüggő, hogy mennyire rugalmasak. Szerintem sok helyen nem túlságosan... Az orvos és a szülésznő elég rosszul fér a guggoló nőhöz, bár a legtöbb szakember kelletlenül de beismeri, hogy a gravitáció nagyon előnyös lenne. Ezt leginkább otthon alkalmazzák.
2016. jún. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Olyan helyen szültem, ahol van alternatív szoba, és a "nem alternatív" szobákba is be lehet vinni/vitetni eszközöket.

De függ az orvosodtól/szülésznődtől, hogy mit támogat.

Az én orvosom természetes szülés párti.

Sajnos a legtöbb helyen ma Magyarországon medikalizált szülés van, amihez sok (nem jó) beavatkozás és "kényszerű akció" tartozik, általában mind az orvos "kényelmét" szolgálják. (Akár térben, akár időben)

Meg kell érdeklődnöd, hogy ahol szülsz, ott mik a lehetőségek.

2016. jún. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Az lesz, hogy megkérdezem. Nekem fontos, hogy kényelmesen tudjak majd szülni. Igazából nem az eszközök érdekelnek, hanem hogy ne szóljanak bele a pózomba :D

Sok videót láttam a youtube-on és ott látom, hogy külföldön simán odaguggol az orvos.

https://www.youtube.com/watch?v=hBmevfQ4dc8

2016. jún. 3. 14:43
 6/15 anonim ***** válasza:
Az külföldön van, ahol nincs hálapénz, más a hozzáállás, súlyos pénzeket fizetnek egy-egy szülésért és félórás egy orvosi vizit, nem ötperces. Sajnos.
2016. jún. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Sajnos nekem a másodikat végig kellett feküdnöm, ráadásul indított szülés volt úgyhogy az oxitocin bekötésétől addig feküdtem amíg be nem vittek a szobàba és elmehettem wc-re... Nagyon rossz volt így, 0 gravitàciós segítséggel a nullàról kezdeni! Az elsőnél legalàbb àcsoroghattam egy kicsit, később labdàn ülhettem, persze a kitolàs mindkettőnél full vízszintes fekvés lekötözött làbakkal...
2016. jún. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Lekötözött lábakkal?? Nekem lekötözik megrúgom, az biztos. És fityinget nem fog kapni.
2016. jún. 3. 15:16
 9/15 anonim ***** válasza:
Kérdező elmész a választott kórházba, vagy megnézel többet, és a fogadott orvosoddal beszélsz arról, hogy mit szeretnél. Most már több helyen van ún. szülési terv, ahol anyuka elmondja az igényeit, sirámait és félelemeit, az orvos meg elmondja a szakmai véleményét és hogy ő mit javasol. Te pedig ez alapján választasz.
2016. jún. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Amikor szültem, az orvos és a szülésznő először a térdelést javasolta, aztán amikor nekem az nem volt kényelmes, guggoltattak.

Mivel felállni nem tudtam, se tartani a súlyomat, egyik oldalról a szülésznő, másikról a férjem tartott, visszahúzott állásba, majd megint le. Kvázi emberi daruk voltak. Doki meg hol besegített az emelésbe, hol kicsavarodva alám nézett.


Ha nincs gikszer, így szültem volna, de az istennek nem akart haladni a dolog, ezért az orvos kérte, hogy feküdjek fel egy percre az asztalra, hogy rendesen lássa, mi a gond. Nálam elakadt a szülőcsatornában, úgyhogy ott már életmentő üzemmódba kapcsoltak, berohant a segítő team. Alulról vákuummal húzták, felülről nyomták, kijött.


Ha nincs a forgási rendellenesség és nem akad be a koponyája a medencémbe, akkor guggolva szültem volna - kifejezetten az orvos javaslatára. Az pedig érthető, hogy egy rossz pózba szorult magzatnál már nem kockáztatnak azzal, hogy nekem hogy kényelmes, hanem az kerül előtérbe, hogy az orvos megfelelő szögből, megfelelő világítással tudjon dolgozni, tehát jól lássa, hogy éppen mit csinál. De így is talán 10 percet töltöttem fekve, közben két ember nyomta a fülem mellé a lábaimat, ezzel is rásegítve a procedúrára.


Kötözni nem kötöztek semmit (egyik lábamon a szülésznő feküdt, másikon a férjem meg vmi segédápoló talán), de rám szóltak, hogy a kezeimet tartsam a mellkasomon, mert vagy az infúzió csövébe, vagy az NST madzagjába akadtam bele és mozdítottam el őket. Az én helyzetemben meg nem volt vicces, ha jelet veszít a diagnosztikai eszköz, vagy kitépem az infúziómat és még azzal is pcsölhetnek, hogy visszakössék vagy új vénát szúrjanak. Szóval megértettem, hogy nem brahiból parancsolgattak akkor.

2016. jún. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!