Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kórházakban muszáj ágyon...

Kórházakban muszáj ágyon fekve szülni?

Figyelt kérdés

Lehet pózt váltani? Állva, guggolva vagy négykézláb? Vagy nem engedik?

úgy gondolom, hogy a gravitáció miatt könnyebb lenne nem háton fekve.


2016. jún. 3. 14:03
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Èn külföldön szültem magánkorházban, de a kitolás ágyon fekve volt az orvos javaslatára. Illetve nem fekve, hanem ülve, a lábaimat meg a szülèsznö ès a fèrjem nyomták felfelè, hogy segítsenek engem. Volt a szülöszobán medence, labda is, amiket vajúdàskor használtam az elejèn, de amikor kèrdeztem az orvosomat elöre a szülèsi pózokról ö azt mondta, hogy elsö babánál csak is az ágyon fekve (ülve) szülést javasolja, mert általában csúnya vége van, aki ragaszkodik más pózokhoz. Azt mondta persze èn döntök, de én hallgattam a tanácsára. Nekem nagyon kényelmes volt az ágyon, nem is éreztem semmi fájdalmat. (Az elején 7 cm-ig fájdalommentesen tágultam, aztán burokrepesztés volt a medencében, utána picit kezdett fájni így kértem epit, onnantól megint nem fájt.)
2016. jún. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Ahol én szültem,ott a szülészet bemutatkozó videójában az volt,hogy lehet szülőszéken szülni,illetva félig ülő helyzetben az ágyon,meg teljesen fekve.Ehhez képest,mikor a kitolási szakhoz értünk,rámparancsoltak,hogy feküdjek fel az ágyra,majd teljesen fekvő helyzetbe állították az ágyat.Csak egy párna volt a fejem alatt,az emlet valamennyit.Nagyon rossz volt.Én ülve szültem volna legszívesebben.
2016. jún. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Jánosban hagytak vajúdni olyan helyzetben, ahogy jól esett. A kitoláskor felmásztam az ágyra, az csak pár perc volt, de nem vízszintesen beállítva, nagyon kényelmes volt.
2016. jún. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
koeház orvos,felszereltség függő
2016. jún. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Hú 10-es. De jó hogy végül nem lett baj. Kifejezetten Örülök, hogy csak császárral szülhetek korábbi méhdaganat miatt.
2016. jún. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!