Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Muszáj a kórházban a köntös?

Muszáj a kórházban a köntös?

Figyelt kérdés

Nemsokára szülök és azon filózom, hogy muszáj-e a kórházban hosszú hálóing meg köntös. :)

Én itthon sem alszom hálóingben és életemben köntöst sem hordtam. Nem lehet ott a kórházban majd egy könnyű pólóban, mackónaciban mászkálni, meg póló-kisnadrágban aludni?

Esetleg vannak vizsgálatok, egyebek, melyem miatt kell, hogy csak fellebbentse az ember a leplet és már látszik minden? :) Vagy mi az ok, h mindenki köntösözik?

Én már gyerekkoromban is utáltam a köntöst, talán 5 évesen vett nekem egyet anyu, sosem hordtam, nem is kaptam többé. :) Olyan öregasszonyos meg nemtom, nem szeretem. Azért mindenképp vegyek ilyen cuccokat a szülésre?



2015. dec. 30. 13:48
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

pl. ha császárod lesz, akkor azért jobb a hálóing meg a köntös mert azok biztos hogy nem nyomják a sebet, míg egy pizsamanadrág dereka lehet pont rossz helyen lenne.

Egyébként persze nem kötelező a hálóing, és a köntös sem. A köntös nekem mondjuk praktikus volt ,mert a kórházban ahol szültem a folyosón volt a látogatás, ami huzatos, így jól jött a köntös ami alul is felül is véd (egyébként én sem hordok soha).

2015. dec. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
49%

4. babámat várom, nemsokára szülök

Az első 3-nál pizsiben aludtam a kórházban, nappal hárem naciban-pólóban voltam.

Én azt mondom, ha vizsgálnak (engem a 3 szülés után egyszer sem vizsgáltak meg!!!!!) akkor tök mindegy, hogy hálóing fel bugyi le, vagy gatya-bugyi le....

Nem sok a különbség.


Többeknek viszont kényelmetlen ha a nadrág hozzáér a hashoz (érzékeny a méh vagy ott a császáros seb) nekem ezzel nem volt problémám.


Köntöst szülésre azért tegyél be, mert ott igeni is praktikus a RÖVID hálóing és ha pl. sétálnál a folyosón akkor ne csak hálóingbe flangálj :)

2015. dec. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
Dehogy muszáj! Abban vagy, amiben jól érzed magad. Én szeretem a hálóinget, itthon is abban alszok, ezért azt vittem, de abban meg nem mennék ki látogatókhoz, mert az ciki azért, így vittem köntöst. Mackóban-pólóban nem ciki kimenni a rokonokhoz :-) A vérzés, meg sűrű betétcsere miatt kényelmes volt nekem a hálóing, de nem nézegetett senki odalent.
2015. dec. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
37%

Szülni fogsz és hidd el, hogy mindenkinek és neked is jobb lesz, plusz a legtöbb kórházban előírás, hogy hálóing. Én sem szeretem, soha nem hordtam, itthon se hordok, de azt a pár napot ki lehetett bírni. Meg aztán hidd el, ha megy az orvos vizitre, nem fogja megvárni, míg levetkőzöl a pizsinadrágból, hanem hálóing fel és kész.

Meg aztán az alsónemű sem mindegy. Ahol én szültem, ott pl. csak és kizárólag a hálós bugyit engedélyezték, más fehérneműt nem.

A köntös pedig rád van bízva, de szerintem ha hűvösebb van, vagy mész a mosdóba, esetleg a folyosón vagy, akkor sokkal előnyösebb, ha arra az időre a hálóingre felveszed a köntöst.

2015. dec. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Első vagyok: + nálunk szülés utáni napon át kellett menni a kórház másik felén levő irodába papírokat intézni, ehhez is jól jött a köntös, ami elég sok mindent takar, így nem kellett sima pizsamában/hálóingben átmenni a hideg kórházon, és a többi ember sem látott sok mindent.
2015. dec. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat. :)

Ha egy melegítő nacit kapok fel, meg egy gombos kényelmes pólót, akkor arra nem kell köntös nem? Abban simán el lehet menni wc-re vagy a látogatókat is lehet fogadni.

Megmondom őszintén én életemben szoknyát is kb 2x hordtam, mert nagyon nem szeretem, ezért viszonygok a hálóing-köntös dologtól is. Aludni is egy bugyiig érő pólóban és bugyiban szoktam.

Persze, szülésre viszek valamit, hacsak ott nem adnak, de mikor már kint a baba és csak úgy bent kell maradni pár napra, akkor igazából vizitkor is kb ugyanannyi idő gatya le, bugyi le, mint hálóing fel, bugyi le nem? :)

2015. dec. 30. 14:04
 7/25 anonim ***** válasza:
Se hálóinget, se köntöst nem vittem magammal a kórházba. A szülés idejére a kórházi hálóinget kellett viselni, utána pedig nem érdekelt senkit. Végül császároztak, de egyáltalán nem zavarta a sebemet a nadrág (éjjel pizsi, nappal melegítő), felülre pedig gombolható felsőket vittem. Egyszer sem kellett a bugyit lejjebb tolnom annál, minthogy ránézzenek a kötésre.
2015. dec. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Persze gondolom ez attól is függy, természetes módon vagy császárral szülsz. Mert, ha természetes módon, akkor nyilván a gátadat nézegetik, ahhoz meg le kell venni a bugyit. :)
2015. dec. 30. 14:13
 9/25 anonim ***** válasza:
53%

"a legtöbb kórházban előírás, hogy hálóing"


Ja, csak erre nem kötelezhetnek senkit. Nem is túl életszerű: "Hölgyem magán nem hálóing van, távozzon az intézményből!"

Szankcionálni nem tudják, szóval az nem előírás, maximum kérés. Amúgy önrendelkezési jog, stb, már csak emiatt sem írhatnak elő dress code-ot.


Egyedül steril műtét előtt követelhetik meg a kórházi hátulgombolós köpenyt, annak hiányában a - nem életmentő - műtétet visszautasíthatják a sterilitás miatt.

De betegágyon nincs szükség sterilitásra, így nem is követelhetnek semmit.


Elvileg nálunk is "előírás" volt, én köszönöm szépen, rövidgatyában és pólóban voltam. Szülni meg utcai ruhában szültem, nadrágot levették, pólót feltűrték szegycsontig. Nem igazán foglalkoztak vele.

2015. dec. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
68%

Én császárral szültem és hidd el, hogy oda se úgy működött, hogy megszültem, aztán viszlát.

Először kórházi hálóing, nem is volt rajtam semmilyen alsónemű, attól, hogy nem természetesen szültem, attól még volt vérzésem, nem is kevés, és nézték a vérzés mértékét is. Plusz két cső a hasamban, illetve nekem kellett katéter is, bár az jó 1 nap után kikerült. A csövek meg még utána.

Szóval mindenféle szempontból a hálóing volt mondom eleve előírás is, illetve egyszerűbb is.

És szerintem ez legyen a legkisebb problémád, hogy most pár napot hálóingben kell lenned, hidd el, akkor ez lesz az utolsó problémád az életben...:)

2015. dec. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!