Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért van mindenki azon...

Miért van mindenki azon felháborodva, hogy a fogadott orvosnak fizetni szokás?

Figyelt kérdés

Én úgy gondolom, hogy nemcsak azt fizetem meg, hogy ott van a szülésnél (ha kell, akkor éjszaka is bejön), hanem azt is, hogy végigkíséri a terhességet. Kilenc hónapig bármivel felhívhatom, feltehetem a kérdéseimet. És leginkább azt a bizalmat, ami a kilenc hónap alatt kialakul.

Hozzáteszem az én orvosom alig hívott magánrendelésre, a kórházban nem is vett el pénzt, így természetesnek tűnik, hogy a végén minden segítséget megköszönök.


2008. szept. 26. 12:33
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

Szia.Szerintem akinek fogadott orvosa van az tudja,hogy fizetni kell! Tehát akkor fogad orvost,ha tud adni még a vizsgálati díjakon kívül 50-60ezret ! Én nem azon vagyok felháborodva,hogy fizetni kell,hanem,hogy némelyik "kicsit elszáll"magától.Nekem speciel nem telik fogadott orvosra...

35hetes kismama

2008. szept. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
nem azon vannak felháborodva hogy a fogadott orvosnak adsz pénzt,hanem azon, ha nem adsz az orvosnak és ezért bunkó veled.valaki abból a pénzböl rendezi be a gyerekszobát és veszi meg a kicsinek a dolgait.szerintem aki nem fizet annak ugyanúgy kijár a figyelem,ő is ugyanolyan várandós!!!!
2008. szept. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem ezzel a kérdéseddel igencsak megosztod a közvéleményt. Ugyanis azt írod, hogy azt is megfizeted, hogy kilenc hónapig végigkíséri a terhességed. Én meg erre azt mondom, hogy azért fizetek neki a havi vizsgálatért 8.000 Ft-ot.....


Nyilván fizetek a szülésért is, nevezzük készenléti díjnak, ha úgy tetszik, nincs is ezzel gond, mindaddig, amíg van pofája kimondani, hogy mennyit kér!


Ugyanis ez már kicsit büntetőjogi kategória, gazdasági vesztegetésnek hívják, bármennyire furcsán hangzik is ( amúgy jogász vok. )


Amíg a magánrendelésen megfizeted azt az összeget amit kér, és szívesen elfogadja, amit tudsz adni a szülésnél pénztárcádhoz mérten, addig nincs ezzel semmi bajom. Csak akkor gurul el nálam a pöttyös, ha nem tetszik az összeg és húzza a száját, mert tudja, mi a foglalkozásom, és tőlem nem annyit vár mint mástól. Erről ennyit.

2008. szept. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem az a gond, hogy ADNI kell pénzt a fogadott orvosnak, ezt mindenki tudomásul veszi, hogy az esetleg a szabadidejében végzett munkáját megfizeted. A gond az, hogy némelyik megmondja, mennyit KÉR.


És ha már azt az összeget hálapénznek nevezzük, akkor arra hivatott, hogy kifejezze mennyire vagy hálás, nem arra, hogy kifejezze, milyen vastag a bőr a tisztelt doktor úr képén!

2008. szept. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Az szerintem is gáz, ha elszállnak, ha kell, ha nem behívnak magánrendelésre, majd a szülésnél is megmondják a tarifát, ez nem is kérdés.

Csak azért tettem fel a kérdést, mert ma reggel míg vártunk a vizsgálatra a kórházban, néhány kismama felháborodottan mondta, hogy "még fizessen is, pedig ez a munkája"... De hát ő választott orvost, akit egyébként felhívott és 3 percen belül ott is volt, soron kívül foglalkozott vele, megvizsgálta.

2008. szept. 26. 13:30
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem az a baj,hogy fizetni kell a fogadott orvosnak,hanem az hogy orvost kell fogadni,hogy normális legyen a hozzáállása.
2008. szept. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nekem egy szülés főorvos volt a fogadott orvosom, és érdekes módon, hiába fizettem neki, dec.26án mégsem jött be a szülésemre, hiába keresték többször is... Így az ügyeletes orvosnál szültem, és érdekes módon minden rendben volt velünk... Az orvosok a munkájukat végzik, ezért ők fizetést kapnak, és ha magánrendelőben fizetsz neki, elvárható lenne,hogy akkor tényleg másképp kezeljen...de ez nem mindíg így van... Most újra várandós vagyok, de már nem lesz fogadott orvosom....
2008. szept. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!