Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit gondoltok erről?

Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Én ezen már a terhességem alatt is gondolkodtam. De szerintem az nem normális, hogy mikor az orvosom a méhszájamat nézte, igaz ritkán nézte, de konkrét beeröltette azujjàt, hogy ugye elérje a méhszájamat. Leginkább már a vége felé fájt, volt, hogy görcsölt is a hasam.

De ezen felül amúgy nagyon jó orvos volt.

Előtte másikhoz jártam, de az is így nézte a méhszájam.


Olvastam is, hogy valaki nem is vizsgál manuálisan, mert ugye azzal kárt is csinalhat.

De akkor miért nem alkalmazzak erre a hüvelyi uh-t, ami azért barátságosabb. Mert pl. voltam bent kórházban magzatvízszivárgással, és akkor manuálisan hozzám se nyúltak, csak hüvelyi uh val nézték a méhszájat.



2016. jún. 13. 19:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem soha nem így nézte az orvosom. Egyszer volt "szerencsém" ilyen vizsgálathoz, azt is az ügyeletes orvos csinálta a szülés beindulásakor (nálunk úgy szokás, hogy bemegy a kismama, megvizsgálja az ügyeletes orvos és ha nem téves riasztás, akkor hívja a fogadott orvos9. Rettenetes volt, soha többet nem akarom. Megbeszéltem az orvosommal, hogy a következő szülésnél, ha úgy érzem, hogy elindult valami, akkor őt hívom fel és bejön, nem kell az ügyeletes orvos kezei közé kerülnöm. Nekem soha nem volt még csak kellemetlen sem a méhszájvizsgálat (havonta nézte a dokim), pár pillanat alatt megvolt. Soha nem volt fájdalom, görcs vagy vérzés sem közben, sem utána.
2016. jún. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

De amúgy nem volt durva, vagy ilyesmi. Meg mindig mondogatta, hogy bocsánat. Csak ezt a beeröltetést úgy értsétek, hogy mintha amúgy nem érte volna el a méhszájam, csak ugye megkellett néznie.

De lehet attol is függ ki mennyire ügyes.

Mert pl vajúdás közben mikor a szülésznőnézett, akkor az nem annyira fájt.

2016. jún. 13. 19:47
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem tágítás volt?Sok ilyet olvasni...

Nekem sohasem fájt, mikor még csak 1-2 ujjnyira voltam kitágulva szüléskor sem. Viszont mikor a szülésznőtől kért vizsgálatot a doki(be volt mosakodva közben egy műtéthez), az borzalmasan fájt...

2016. jún. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem is ezt csinálta az orvosom és azt hittem egészen addig, hogy ez a normális, amíg az osztályvezető meg nem vizsgált... akkor döbbentem le, hogy egyáltalán nem kellene ennek a vizsgálatnak fájnia, sőt, még kellemetlennek sem lennie..

Megmondom őszintén, hogy szülés után kerestem másik orvost. (a 6 hetes kontroll is nagyon fájt a régi dokinál)

Engem ne "erőszakoljon" meg senki, egyszerűen felháborítónak tartom. A mostani dokim óvatos, soha nem volt nála kellemetlen a vizsgálat. Először, amikor mentem hozzá, majdnem elírtam magam, hogy azt hittem én vagyok ennyire anatómiai hulladék eddig.. Ekkor elárulta, hogy több kismama átjött hozzá az én régi dokimtól pontosan ezért..

2016. jún. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!