Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha szülés után saját felelőssé...

Ha szülés után saját felelősséggel távozik vki, babát bent tarthatják? Milyen következményekkel jár?

Figyelt kérdés
2016. jún. 18. 22:41
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
56%

van olyan, hogy ambuláns szülés. az pont ezt jelenti, bemész, megszülsz és hazamész babával együtt.

olvass utána. egyébként azért kell 3 napot kórházban lenni szülés után mert akkor fizet az állam a kórháznak. sok országban csak 1 napot tartanak bent, angliában még annyit sem.

mondjuk én nem mernék hazajönni :)

2016. jún. 18. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
33%

Felesleges távozni mert 2-3 naposan vannak még vizsgálatok és eredmények is érkeznek a babárol, hogy mehet e haza.szovak ha vki haza is megy szules után a baba 2-3 napos korában viheti vissza kontrollra.(ahogy ez pl külföldön megy) es onnanstol eredmény függően benntarthatják.

Vagy alapbol,ha a szüles nem volt komplikácio mentes, szerintem pl egy oxigénhiánnyal született babának kell is a megfigyelés.

2016. jún. 18. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
34%
És itt már nem csak "saját"felelősség létezuk.nem tudom egy kétnapos ne adj isten ujraélesztéséért van e aki felelősséget vállal...
2016. jún. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
55%

Ahogy az első is mondta,létezik olyan,hogy ambuláns szülés.

Azért éri meg a kórházaknak ez a 3 nap,mert arra kapnak pénzt.

Egyébként nehezen akarnak majd elengedni,meg akarnak majd félemlíteni azzal,hogy veszélyezteted a babád életét és aláíratnak veled egy csomó papírt,hogy saját felelősségre mehetsz csak haza és ha véletlenül meghal a baba te leszel érte a felelős.

Szóval megy a lelki terror ezerrel(mint ezen az oldalon is),de ha kitartó vagy,akkor természetesen elengednek.Megcsinálta már pár nő.

Egyébként annyiból praktikus bennmaradni,hogy anyuka tanulhatja a baba gondozását úgy,hogy azért még van segítsége,esetleg ha kérdése van még felteheti illetve ha véletlenül besárgulna a baba vagy valami egyéb betegség lépne fel azonnal ott az orvos.

Én más példát nem nagyon akarnék mondani,mert például történt már olyan is,hogy pár napos pici háton fekve úgy bukott vissza,hogy félrenyelt és újra kellett éleszteni,viszont ez bármikor megtörténhet,18 éves koráig meg nem lakhat bent a gyerek a kórházban.

Szóval csak rajtad múlik,hogy mit mersz bevállalni és mit nem.Illetve hogy mennyire bírod a lelki terrort.

2016. jún. 18. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
60%

Azert vizsgálati eredményeket meg nem kapott baba felügyeletét, ne hasonlitsuk már ahhoz hogy akármikor történhet baj.

A lepontozo meg azt csinál amit akar.

2016. jún. 19. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
71%

5-ös,itt konkrétan mire gondolsz?

A gyerek azonnal kap vizsgálati eredményeke,ahogy megszületik.

Az más kérdés,hogy utána van kontroll,viszont ezt a háziorvos is elvégezheti.

Külföldön(például Kanadában)max 1 napot vannak bent az anyukák és érdekes módon még nem feleződött meg a lakosság.

2016. jún. 19. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
52%
Nálunk kb a 2. Napon néztek a fülből vett mnta alapján nem tudom mit.es ha annak meglett az eredménye attol függött hogy kell e antibiotikum v nem.
2016. jún. 19. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

1: annyira bírom ezt az akkor fizet dumát...

A kórház megteheti, hogy felvesz, szülsz, másnap hazamész, papíron meg két nap múlva ír ki. Nem kell kaja, nem kell ágynemű, sokkal jobban jár (urológián dolgoztam, ESWL után papíron fel kellett venni mindenkit, de senki se maradt, 130%-os ágykihasználtság volt).

Szóval nem azêrt kell maradnod, mert csak erre fizetnek.

Vannak vizsgálatok, amiket el kell végezni a babán. Ha hazamész, két lehetőség van. A gyereked az első 24 óráját azzal tölti, hogy hol uh, hol egy szúrás, ortopéd orvos, bcg... Vafy szépen frissen szülten hurcolod vissza...

2016. jún. 19. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
58%

A PKU-t legalább 24 órával a születést követően kell nézni, de max egy hetes babánál.

Kinek lenne jó egy pár napost cipelni, mondjuk vidékről?

2016. jún. 19. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
78%

A te felelősséget a baba így a saját felelősség őt is takarja. Jó esetben nem sárgul be, megindul a tej 3. nap, a baba jól eszik és minden rendben. Van aki megmeri, hogy másnap hazamegy, van aki nem.

Van szövegelés az biztos. Jóslófájásokkal mentem be 37 hetesen mert azt hittem szülés, nyitva is voltam 2 ujjnyira így szülőszoba, majd osztály. Na miután kiderült, hogy jóslófájás azt mondtam én mennék haza saját felelősségre. Erre előadták, hogy nem hívhatok mentőt ha hazamegyek, mondom amúgy se hívtam volna. Ezután azt, hogy melyik a legközelebbi kórház ha beindul a szülés, mert nem mehetek oda vissza szülni. Na mondom tudom, hogy ez hülyeség, a mentős az azt hiszem igaz de a második nem. Odahívták az orvost, az meg előadta magát, hogy éjszakára bent maradok ha fontos nekem a baba. Persze ez sem volt igaz mert 3 napot töltöttem bent.. de csak bentmaradtam. Majd 2 napot töltöttem otthon....

Szülészeten egy anyuka haza akart menni a babával saját felelősségre de meggyőzték azzal, hogy jobb ottmaradni pár napot, mint pár napot egy széken tölteni a csecsemőosztályon. Oké, ez tény. Viszont erre nem volt sok esély az esetükben.

Nekem jól jött az a pár nap mondjuk, a köldökápolást is másnap mutatták meg, szoptatási tanácsadó is sokszor volt nálam, nem volt tejem, túl sokat fogyott a baba szóval eszembe se jutott ilyen körülmények mellett idő előtt hazamenni. Bár miután jól evett a baba és valamennyi tejem is beindult az 5. napon elgondolkoztam rajta, hogy már nagyon mennék, de nem fontolgattam komolyan, kivártam mire elengednek minket.

2016. jún. 19. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!