Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha szülés után saját felelőssé...

Ha szülés után saját felelősséggel távozik vki, babát bent tarthatják? Milyen következményekkel jár?

Figyelt kérdés
2016. jún. 18. 22:41
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
41%

Kicsit más eset, mert nem állami kórházban szültem, de szerintem érdekes, hogy így is lehetne ezt csinálni.


Császárom volt, másnap este távoztunk a kórházból mindhárman. Megvizsgálták a babát, nem volt vele gond, engem is megnéztek, nem volt velem gond. Még viccelődtek is azon, hogy azért apukának még a hazaengedés előtt egy vérképet nézni kell, nem mehet csak úgy haza.:)) Hazataxiztunk aznap este, már otthon aludtunk a picivel.


Ha baj lett volna (mint ahogy nem lett), azonnal be tudtam volna menni hozzájuk, mert 0-24 üzemelnek. A dokim mobilszáma is megvolt. Pl. 4 napra rá bevizesedett a lábam és azonnal hívtam és elmondta, mit kell csinálni.


Nem csinálnám másként, ha lesz még egy gyerekünk, szintén ott szülnék és szintén így jönnék haza.

2016. jún. 19. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
48%

Jah, mert az orvosod mobilszáma újraéleszti a gyereket.


Hülyeség, hogy a kórház azért tart benn, hogy pénz kapjon a szülésért. Azért tartanak benn, mert el kell végezni a vizsgálatokat.


De persze otthon is lehet szülni, ha valaki teljesen ostoba. Meg is lehet benne halni egész nyugodtan, a gyerekkel együtt.

2016. jún. 19. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
31%
Angliában szültem a kislányomat, délután 2-kor megszületett, másnap mehettünk haza és semmilyen vizsgálatra nem kellett visszamennünk. Hozzáteszem, nem én akartam hazamenni, hozták a zárójelentést és viszlát. Úgyhogy kérdező, szülj magánban, ahogy a 11-es válaszoló, akkor megcsinálják a vizsgálatokat 1 nap alatt és mehettek. Saját felelősségre, vizsgálatok nélkül én sem távoznék, de ha az orvosom azt mondja, hogy minden rendben velünk, akkor nyugodt szívvel hazamennénk, ahogy tettem is
2016. jún. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
12%
Mert Anglia el tudja tartani a pku-s értelmi fogyatékosokat... Szerencsére nálunk pl ezt is szűrik.
2016. jún. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Nem akarok vitatkozni, de születés utáni 24 órától 1 hetes korig vehetik le hozzá a vért, úgyhogy ez sem indokolja, hogy 3-4 napig bent kelljen maradni, magánkórházban minden gyorsabban megy. Ha elolvasnád amit írtam, rájönnél, hogy én sem azt mondtam, hogy jöjjön el saját felelősségre. Amúgy szűrik angliában, csak nem kötelező, nálunk a 3. napon jött ki a védőnő és vette le a vért
2016. jún. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

Igen, írtam is, hogy egy hetes korig kell levenni. De ha hazaviszed, mielőtt 50-60 ml-t szopna alkalmanként, viheted vissza a vérvételre...

Ezerszer praktikusabb megvárni azt a 2-3 napot. Arról nem is beszélve, hogy én pl 5 napot voltam még bent, addig az összes papírunk elkészült, helybe hozta az ügyintéző az Oep-től, anyakönyvvezetőtől, mindent azonnal tudtunk intézni, nem kellett a papírokra várogatni.

2016. jún. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Igen, minimum 50-60 millilitert kell szopiznia, hogy meglegyen a kellő fehérjemennyiség ami már kimutatja a PKU-t.Angliában nem kötelező a szűrés ?Azt hittem igen, viszont ott a diétás élelmiszereket a "tb" fizeti.Magyarországon is csak pár éve kötelező pl a jávorfaszirup szűrés. Ha jó volt a gyerek toleranciája akkor későn derül ki, ha rossz akkor már ott a kórházban.
2016. jún. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
70%

2 x szültem, mindkétszer 3 napot voltunk a szulészeten. Semmi értelme nem volt. Pihenni nem tudtunk, szoptatni kész remálom volt, mert bármikor ránkvágták az ajtót, hogy itt a kaja, siessünk, mert vinnék a tányérokat?! Látogatók kopogás nélkül be, nővérek csapkodták az ajtókat, stb. Az orvosi vizit vicc volt.

A bcg oltást és az anyagcserezavar- szűrést a gyerekorvos, védőnő.simán megcsinálja. A kórházban a viziten egy csecsemőt 1 perc alatt megvizsgáltak, a gyerekorvosunk ennél kicsit alaposabb volt.

Egészséges csecsemő, komplikációmentes szüléssel teljesen felesleges 3 napot szenvedni a kórházban.

ha szülnék még, simán hazajönnék 24 óra után, mert nekem a 3 nap csak arra volt jó, hogy kimerüljek és egy csomó emberhez igazodjak az újszülöttemmel.

2016. jún. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Nálunk a sima szülés 5 nap, a császár 6.
2016. jún. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

#8

igen, a kórház megteheti, hogy hazaenged, de papíron bent vagy. viszont így SEMMás ellátás nem jár sem recept (fürdetők, popsikrém, tápszer, ha kell, anyának oxitocin pl), sem baj esetén háziorvos/gyerekorvos, illetve mentő nem jár, mert PAPÍRON anya és baba kórházben vannak.

ebbe szülő nem mehet bele!!!

2016. jún. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!