Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A jóslófájás akár el is maradhat?

A jóslófájás akár el is maradhat?

Figyelt kérdés

39+1 napos vagyok, de nem igazán éreztem még jósló fájást. Néha keményedik a hasam, de általában sok állástól vagy mozgástól, de csak úgy magától mondjuk az ágyban fekve még nem vettem észre, hogy bekeményedett volna. Sőt, ha fekszem, szinte mindig puha. Semmi görcsöt, fájást nem érzek sosem. Bár én soha nem görcsöltem akkor sem, amikor megjött.

1 hete viszont egyre lazább a székletem, egyre jobban hasmenésszerű az állaga.

Lehet, hogy nem veszem észre a jóslókat? A hasmenés jelezheti, hogy közeleg a szülés? Baj lehet az, hogy nem érzek jóslót?



2016. jún. 27. 14:04
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem baj. Nem mindenkinél van jósló.

Nekem első babánál nem volt. Csak néha keményedtem, ennyi.

2016. jún. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem gond, nekem sem voltak jóslóim. Egyik este elfolyt a magzatvíz, aztán kezdődött a vajúdás.

A hasmenés jelezheti, igen, a szülés közeledtét. Kitartás! :)

2016. jún. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem volt.
2016. jún. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

És így, hogy nem éreztetek jóslót, milyen volt a vajúdás? Mit éreztetek? Hogy és hol fájt? Milyen az a fájás? :)

Bocsi, de első baba és mivel mensi görcsöm sem volt soha így teljesen tanácstalan vagyok, mit kéne éreznem. :)

Ráadásul anyu mondta, hogy velem nem volt fájása, csak keményedése és mikor 5 percenként keménykedett a hasa, bement a kórházba és már ki volt tágulva majdnem teljesen és gyorsan indult is a szülés, csak a tolófájásokat érezte. Addig semmi fájdalma nem volt.

Na, mindig azon filózom, ha én is így járok, az tök jó lehet, csak mi van, ha nem veszem észre... :)

2016. jún. 27. 14:25
 5/8 anonim ***** válasza:
Az elsőnél egyàltalàn nem volt, a másodiknál a szülés előtti nap voltak úgy egy óràn keresztül, de ennyi. (A másodikat GDM miatt indították egyébként)
2016. jún. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én semmit nem éreztem terhesen.

37. hétig dolgoztam pultosként, utána mentem csedre. Nem szedtem magnéziumot, nem volt se keményedésem, sem jóslóm.

Kocsival jártam egyedül CTG-re (35 km a kórház), szülés napján is voltam reggel. Dokim is megvizsgált, zárt voltam. Hazafelé bementem egy bababoltba, ülésért, aztán az Auchanba vásárolni. A pénztárnál éreztem, hogy valami folyik. De semmi mást. Ez volt délben. Hazamentem, letusoltam, még mindig folyt. Hívtam a kórházat (dokim konferencián volt), mondták menjek, mert szülök. Mondom: de nem érzek semmit. Nem baj, menjek, mert onnan már külön jövünk majd ki.

SZóltam a férjemnek, hogy jöjjön, bár nem érzem, de szülni fogok.

Kb 3-fél4 között értünk a kórházba, akkor már voltak összehúzódások, meg a derekam fájt. (menzeszkor is mindig a derekam akar leszakadni). De teljesen elviselhetőek.

Aztán olyan 7 körül lettek erősek a fájásaim.

Majd 9-kor mentem a szülőszobára, akkor már a derekam fájt minden fájásnál.

21:57-kor meglett a fiam.

A derékfájástól semmit nem éreztem. Mintha kitépnék a csontom. Se a gátszakadást, se a kitolást, semmit nem éreztem, annyira fájt a derekam/csontom.


De ahogy kint volt, tényleg megszűnt minden fájdalom.

2016. jún. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem sem volt jóslófájásom, keményedtem néha és ennyi. 39+1 naposan este fél hétkor folyt el a magzatvizem. Bementünk a kórházba, ekkor még csak kósza fájásaim voltak kb negyed óránként. Doki megvizsgált nagyon durván, szerinte nem is folyt el a magzatvíz, teljesen zárt vagyok (ekkor már egy hónapra egy ujjnyira nyitva voltam). Végül bent fogott, hogy hátha mégis, de egy antibiotikum infúzión kívül nem kaptam mást, a férjem hazaküldték, engem meg elküldtek aludni. Ekkor már gyakrabban voltak fájások, majd 9 órától 3 percenként jöttek. Szóltam a szülésznőnek, ő megkérdezte, hogy hol fáj. Mondtam, hogy lent a szeméremcsontom mögött. Erre azt mondta, hogy akkor ez nem vajúdás, mert az a térdemtől a mellkasomig fáj, feküdjek vissza aludni. Egy óra múlva megint szóltam, ugyanezt a választ kaptam, kiegészítve azzal, hogy ne akarjam, hogy fel kelljen kelteni az ügyeletes orvost, mert azt meg fogom bánni. Egy óra múlva megint szóltam, akkor megszánt és szólt az ügyeletesnek, de előre mondta, hogy nagyon mérges lesz. Igaza volt, mert a doki újra megvizsgált (még durvábban) és csak habogott, hogy hát szűk 3 ujjnyi és jó lenne, ha szólnék a férjemnek, ő meg felhívja az orvosomat. Nah ez a vizsgálat volt a szülésem legfájdalmasabb pontja. Nemsokára mindketten ott voltak... Nagyon sietett a dokim, úgyhogy szerintem nem szűk 3 ujjnyi volt az... Megvizsgált ő is, már 4 ujjnyin túl voltunk, még kb 20 percet vajúdtam (és még mindig csak lent éreztem azt az őrületes fájdalmat) és negyed órás kitolási szakasszal meg is született a fiunk. Volt gátmesztésem, de azt nem is éreztem, a varráshoz pedig rengeteg érzéstelenítőt kaptam, így az sem fájt, még csak kellemetlen sem volt. A következő szülésnél az ügyeletes orvost kihagyjuk a buliból, megbeszéltem az orvosommal, hogy ugyan nem így szokás nálunk, de ha beindul a szülés, akkor felhívom és bejön, ő vesz már fel az osztályra is, hogy ne legyen még egyszer ilyen helyzet.
2016. jún. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Elsővel se jóslóm se keményedésem nem volt soha.Másodikkal meg már 16 hetesen éreztem keményedéseket,20 héttől jóslóim is voltak...
2016. jún. 28. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!