Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Melyik kórházat választanátok?

Melyik kórházat választanátok?

Figyelt kérdés

Adott az egyik kórház a lakhelyemen (5 perc kocsival tőlünk), ahol nincs szabad orvosválasztás, annál kell szülni, aki épp ott van és a dokik és szülésznők feléről kb nincs jó vélemény, a másik feléről van. Viszont bababarát kórház és fel van újítva.

A másik egy távoli kórház (1 óra kocsival) és lehet orvost választani, de nem bababarát és elég régies a berendezés.

A párom a távolihoz húz, mert szimpik a doki és a szülésznők, viszont én meg nemtom, hogy döntsek, mert ezen túl engem az is izgat, hogy jobbtetszik, hogy közel van a másik és hogy bababarát.

Vasárnapra vagyok kiírva és még mindig vacillálok, hová induljunk, ha itt az idő.

Nem tudom, mennyire fontos, hogy választott legyen a doki. Igazából vegyes infókat hallok róla is, bár kedves és segítőkész, de úgy hallom, nagyon szeret császározni, amit például elkerülnék.

Így, hogy igazából egy dokiban sem bízom meg igazán, aszerint tudok csak dönteni, hogy milyen a kórház.

Azt mondják, hallgassak a megérzésemre. A megérzésem afelé húzna, hogy bababarát kórházba menjek, de folyton piszkál az is, hogy ha gond van, nem jobb-e, ha van egy doki, aki ha nem is 100%-os, de legalább ismer valamennyire, míg a másik kórházban azt sem tudják, ki vagyok.

Ti hogy döntenétek?



2016. jún. 28. 15:06
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
74%
ha vasárnapra vagy kiírva, akkor az orvos-választásról már kicsitlecsúsztál... nem?
2016. jún. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%

A bababarát kórház nem anyabarát, ezt remélem tudod.


Orvost terminus végén nem fogsz találni olyat, aki normális és elvállal. Ráadásul egy hét alatt alkalmatok sem lenne összeszokni, csak egy idegen orvos lesz, akinek a szülés után pénzt adsz. Ismerni csak annyira fog, hogy tudja, tőled fog borítékot kapni.


A kórház felújítása mire terjed ki? Festés? Ablakcsere? Új ágyak? Vagy új műtő és pic? Az előbbieknél mindegy, az utóbbi akkor fontos, ha császárra készültök.

2016. jún. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

A 35. hét óta mind a két kórházba járok nst-re és uh-ra. Az elsőnél ahhoz, aki épp ott van, a másiknál az említett orvoshoz, aki abban a hitben van, hogy nála szeretnék szülni. Pénzt adunk neki minden uh után, a szülésért majd csak utána adnánk. Én előre senkinek semmire nem adok soha.

Remélem kielégítő a válasz, bár a kérdésemre nem válaszoltál. :)

2016. jún. 28. 15:23
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

uhh... tuti nem mennék olyan orvoshoz szülni, akivel annyira sem tudok őszintén beszélni, hogy tudassam vele: nem biztos, hogy egyáltalán az ő intézményébe szülök.


basszus, nőgyógyásznak lenni bizalmi állás!

2016. jún. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

Orvost én nem is szeretnék már keresni. Mint írtam, az egyik kórházban nem is lehet felkérni senkit, a másikban meg már van egy, akihez járok. Szóval nem kell dokit keresnem.

Nyilván, ahol nem lehet választani, ott nem kap a doki semmit, hiszen ők döntöttek úgy, hogy nem futkosnak be a kismamáikhoz, hanem mindenki az ügyeletesnél szül és pont. Ez a munkája, úgymond nyaljon sót, nem kap semmit.

A másik kórházban mivel van doki, akihez járunk, így ő kapna, ha ott szülnék szülés után. De ez a pénz dolog nem is lényeg.

A felújítás kiterjed a festésre, ablakcserére és ágykorszerűsítésre, fürdő és wc felújításra, de új gépekre is. Koraszülött osztály itt sincs, az ilyen babákat egy másik kórházba viszik át. Hogy egyéb más születési rendellenességes babákat el tudnak-e itt látni passz. Nem foglalkoztam a témával, mert a babát makk egészséges és az is marad. Így állok hozzá! :)

2016. jún. 28. 15:30
 6/30 A kérdező kommentje:
Sajnos így alakult nálam ez az orvos dolog, mert a magándokim, akihez a várandósságom elejétől jártam és minden találkozáskor 10 000 Ft-ot hagytam nála, a 35. héten olyan pökhendien és lekezelőn bánt velem, hogy úgy döntöttem, nem szeretnék nála szülni. Így kerestem mást, aki az említett orvos, viszont őt meg a 36. hét óta annyira nem sikerült jól megismernem.
2016. jún. 28. 15:34
 7/30 anonim ***** válasza:

Én a közelebbibe mennék.

Szerintem a szülésnél nagyobb szerepe van a szülésznőnek, hiába fogadsz orvost.

Meg az ügyeletessel is lehet nagyon jól járni, erre is rengeteg példa van, akárcsak arra, h a választott kb leszr.

1 óra nekem kicsit sok lenne... OK, első szülés nem 2 perc, de akkor is.

2016. jún. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
Így, hogy nincs rendes választott orvosod, akivel bizalmi viszony kialakult volna, így lehet, hogy q közelebbi kórházban szülnék. Én olyan helyzetben vagyok, hogy laktunk A városban, itt szültem is. Most költöztünk B városba, de a második gyerkőcöt is A városban szülöm majd, hiába egy óra kocsival az út. Itt van az orvosom, akihez már régóta járok, akiben bízok. Az új városban viszont nem lehet választani, és én nem kockáztatnék, inkább szülök messzebb egy megbízható orvosnál. De a te helyzeted másabb, hiszen a fogadott dokid is alig ismered.
2016. jún. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
Én az 5 perces kórházba mennék, mert nem az orvos vezeti le a szülést és nem lesz ott velem a gyermekágyas időszakban. Az orvos a legvégén jön be, mikor bújik ki a baba, minden egyebet a szülésznő végez. És nagyon is fontos a kórház felszereltsége. Ha tehetném, akkor én biztos nem mennék lepukkant kórházba.
2016. jún. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
Kérdező, és mi a biztosíték arra, hogy ha a távolabbit választod, pont az az orvos lesz bent akihez jársz?
2016. jún. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!