Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Melyik kórházat választanátok?

Melyik kórházat választanátok?

Figyelt kérdés

Adott az egyik kórház a lakhelyemen (5 perc kocsival tőlünk), ahol nincs szabad orvosválasztás, annál kell szülni, aki épp ott van és a dokik és szülésznők feléről kb nincs jó vélemény, a másik feléről van. Viszont bababarát kórház és fel van újítva.

A másik egy távoli kórház (1 óra kocsival) és lehet orvost választani, de nem bababarát és elég régies a berendezés.

A párom a távolihoz húz, mert szimpik a doki és a szülésznők, viszont én meg nemtom, hogy döntsek, mert ezen túl engem az is izgat, hogy jobbtetszik, hogy közel van a másik és hogy bababarát.

Vasárnapra vagyok kiírva és még mindig vacillálok, hová induljunk, ha itt az idő.

Nem tudom, mennyire fontos, hogy választott legyen a doki. Igazából vegyes infókat hallok róla is, bár kedves és segítőkész, de úgy hallom, nagyon szeret császározni, amit például elkerülnék.

Így, hogy igazából egy dokiban sem bízom meg igazán, aszerint tudok csak dönteni, hogy milyen a kórház.

Azt mondják, hallgassak a megérzésemre. A megérzésem afelé húzna, hogy bababarát kórházba menjek, de folyton piszkál az is, hogy ha gond van, nem jobb-e, ha van egy doki, aki ha nem is 100%-os, de legalább ismer valamennyire, míg a másik kórházban azt sem tudják, ki vagyok.

Ti hogy döntenétek?



2016. jún. 28. 15:06
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

Az a biztosíték, hogy ő fel lehet fogadni. Még konkrétan nem beszéltük meg, hogy lesz-e a fogadott orvosunk, de kérdeztük tőle, hogy ha beindul a szülés, mit tegyünk és annyit mondott, hogy hívjam fel telefonon, amint beindult valami és mondja, hogy mit tegyek.

Nyilván ez arra utal, hogy jön, ha kell.

2016. jún. 28. 16:06
 12/30 anonim ***** válasza:
100%
Én erre nem mernék mérget venni, de te tudod, ha rizikózni akarsz, hát tedd. Egyébként meg, ha nincs a kiskönyvedben a fogadott orvosod neve és pecsétje, abba a kórházba kell menned ahova körzetileg tartozol.
2016. jún. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:
És ha nem oda megyek, mert mondjuk kirándulunk és máshol jön rám a tolófájás, akkor elzavarnak? :) Szerintem nincs ilyen, hogy ide vagy oda kell menni. Ez a doki sem mondta egyszer sem, hogy ne szülhetnék nála attól függetlenül, hogy a 35. hétig máshová jártam.
2016. jún. 28. 16:18
 14/30 anonim ***** válasza:
Én írtam, hogy távolabbi kórházban fogok szülni. De én megbeszéltem az orvossal konkrétan, hogy mikor hívjam és ő jön, az ügyeletes orvossal talalkoznom sem kell a korábbi negatív élmények miatt. De te nem beszélted meg az orvossal, hogy nála szeretnél szülni. Itt nem utalni kell rá, meg hinni, hogy mit gondol a másik, hanem konkrétan át kell beszélni, hogy akkor mi a helyzet. Mert ebből így nagy pofáraesés is lehet.
2016. jún. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
Kérdező, olvass kicsit utána:-) ha úgy mész be valahova, hogy szinte kint a gyerek, nem küldenek el, de minden más esetben átszállítanak a körzetes kórházba. Itt gyakorin is milliószor leírtuk már, meg a neten is le van írva, nincs szabad kórházválasztás.
2016. jún. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:

Hm, én ilyesmiről nem is hallottam még. Egyik doki se mondta az elmúlt 9 hónapban, hogy bárhová be kéne íratni, ha őt akarom. Érdekeseket írtok. :) Elfogadom, csak fura, hogy sehol sem említették.

Az a doki, akihez a 35. hétig jártam, ő sem említette, hogy mivan, és a kiskönyvembe meg csak a szülés megállapító orvoshoz van ő beírva, illetve ha voltam nála, mindig beleírt a könyvbe egy-egy sort, de ennyi...

Amúgy hányadik oldalon van ez a választott orvos bejegyzéses dolog, mert én nem is találok a könyvben ilyen sort.

Biztos be tudnám íratni a dokival, ha nála akarnék szülni, ennek nem lenne akadálya.

Milyen új infókat írtok... Kész. :)

2016. jún. 28. 16:36
 17/30 anonim ***** válasza:
A felelős személy résznél kell lennie a választott orvosod adatainak
2016. jún. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:
Ááá, megtaláltam a 2. oldalon. Hát nekem az üres. :D
2016. jún. 28. 16:40
 19/30 anonim ***** válasza:

Még ha meg is beszéled a dokival, hogy szülés esetén bejön, közbejöhet neki valami (nyaralás, betegség, sürgős családi ügy), ami miatt egyszerűen mégsem tud bemenni.


Egyik gyerek nálunk így született ügyeletes orvosnál, pedig a fogadott orvosnál született az előző gyerekem is és minden meg volt vele beszélve. De így, hogy csak utalgatsz rá.... Még akkor sem 100%, hogy bejön a szülésre, ha meg van beszélve, de így végképp lutri.


Én biztosan a közelebbi kórházat választanám.

2016. jún. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:

Amúgy én nem utalgattam rá, hanem konkrétan megkérdeztem az első talikor, hogy ha őnála szeretnék szülni, akkor mi a teendő, mert a másik dokim, akitől eljöttem azt mondta, hogy az 5 perces fájásoknál érdemes kórházba menni, de hátha itt más a szokás, meg hát messze is lakom. És erre válaszolta, hogy ha odaérünk, akkor hívjam és megbeszéljük, hogy állunk.

Ő nem mondta és nekem sem volt eszembe, hogy ezt még jobban konkretizáljuk vagy hogy leírjuk meg még a kiskönyvbe is bejegyezzük. Nem is tudtam mostanáig, hogy ezt ilyen komolyan kell dokumentálni. :)

2016. jún. 28. 16:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!