Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Melyik kórházat választanátok?

Melyik kórházat választanátok?

Figyelt kérdés

Adott az egyik kórház a lakhelyemen (5 perc kocsival tőlünk), ahol nincs szabad orvosválasztás, annál kell szülni, aki épp ott van és a dokik és szülésznők feléről kb nincs jó vélemény, a másik feléről van. Viszont bababarát kórház és fel van újítva.

A másik egy távoli kórház (1 óra kocsival) és lehet orvost választani, de nem bababarát és elég régies a berendezés.

A párom a távolihoz húz, mert szimpik a doki és a szülésznők, viszont én meg nemtom, hogy döntsek, mert ezen túl engem az is izgat, hogy jobbtetszik, hogy közel van a másik és hogy bababarát.

Vasárnapra vagyok kiírva és még mindig vacillálok, hová induljunk, ha itt az idő.

Nem tudom, mennyire fontos, hogy választott legyen a doki. Igazából vegyes infókat hallok róla is, bár kedves és segítőkész, de úgy hallom, nagyon szeret császározni, amit például elkerülnék.

Így, hogy igazából egy dokiban sem bízom meg igazán, aszerint tudok csak dönteni, hogy milyen a kórház.

Azt mondják, hallgassak a megérzésemre. A megérzésem afelé húzna, hogy bababarát kórházba menjek, de folyton piszkál az is, hogy ha gond van, nem jobb-e, ha van egy doki, aki ha nem is 100%-os, de legalább ismer valamennyire, míg a másik kórházban azt sem tudják, ki vagyok.

Ti hogy döntenétek?



2016. jún. 28. 15:06
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%
Nekem igy sem kerek a dolog. Az orvos biztosan tudja, hogy messze laktok? Van egyszerre legalább 50 kismamája,.de nem is régóta jársz hozzá, nem is biztos, hogy felfogta, hogy egy órányira laktok. Megbeszéltétek, hogy pontosan mikor hívd? Mert az oda érünk elég tág fogalom. Mondta, hogy mit tegyél, ha mekónimuos a magzatvíz? Mondta, hogyha erősen vérzel, akkor azonnal rohammentőt kell hívni? Mondta, hogy milyen esetben ne induljatok el az egy órás útra? Mondta, hogy mit tegyél, ha őt nem éred el? Hogy ilyen esetben melyik kórházba indulj? Most furcsa ez a sok kérdés, de tegyük fel, hogy egyik délelőtt elfolyik a magzatvíz, ami mekónimuos és hiába hívod, nem veszi fel. Melyik kórházba indulsz? Vagy öt perces fájásaid lesznek kapásból (én így voltam) és nem éred őt el. Honnan tudod, hogy merre indulj. Vagy el is éred, de nem tud bemenni, akkor is szülhetsz a messzebbi kórházban?
2016. jún. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

Így, hogy írod a kérdéseket, igazából mindre tudom a választ, de csak azért, mert egy 6x1 órás fizetős szülésfelkészítőt végignyomtam egy harmadik városban (az én lakhelyemen sajna nincs ilyesmi), így ezekre ott mindre felkészültem.

De se a korábban elhagyott dokim, se ez az új nem beszélt ilyesmiről. Valszeg egyik dokim sem lehet akkor túl jó. Bár az elsőről írtam is ugye, hogy csalódás, ez a második meg egyelőre teljesen idegen.

2016. jún. 28. 17:32
 23/30 anonim ***** válasza:
Ha teljesen idegen a fogadott dokid én a közelebbibe mennék.
2016. jún. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

5 nap alatt már nem fogod megismerni.

De a szülésfelkészítőn arról gondolom nem volt szó, hogy mit tegyél, ha mondjuk vasárnap reggel elfolyik a magzatvíz és hiába hívod a dokidat, nem veszi fel. És akkor ott állsz és indulnod kell. Hova mész? Közelebbibevagy messzeebbibe? Vagy mondjuk mmekónimuos a víz. Ilyen esetben is belevághatsz az egy órás útba vagy inkább menj a közelebbibe? A szülésfelkészítőn elmondják általánosságban a dolgokat, de a te eseted speciális.

2016. jún. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
Oda mennék ahol van PIC. Ha mindkettőn van, és nincs fogadott dokim, akkor attól tenném függővé, hogy indul a szülés, és a szimpatikusabba mennék, ha van idő. Ha vérzés, vagy bármi rendellenesség van, akkor a közeli egyértelműen. De nekem speciel egyik opció sem az igazi, mert ragaszkodom a választott dokihoz.
2016. jún. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:
Pic egyikben sincs. Ezek kis kórházak. Örülnék, ha lenne választott dokim, de most ez így alakult. A köv terhességemkor rem, jobb dokit sikerül találnom.
2016. jún. 29. 14:33
 27/30 anonim ***** válasza:
Akkor ugyanaz a helyzet, attól tenném függővé, hogyan indul a szülés.
2016. jún. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Így én mennék a közelebbibe. A "fogadott" orvosod sem mond semmit, azért ezt a helyzetet nem annyival kellene elintézni, hogy majd ha odajuttok, akkor megbeszélitek. Ezt előre le kellene tisztázni. Én nem tennék nagy tétet rá, hogyha ugrasztjátok, akkor be fog menni. Egy fogadott orvosnak ezt nem kellene ennyire félvállról venni, azért is fogadott orvos. Képzeld el, hogy éjjel elfolyik a magzatvíz, felhívod és nem veszi fel. Melyikbe indulnál? Lehet, hogy elmész a távolabbiba és nem megy be, akkor feleslegesen utaztál. Lehet, hogy bemesz a közelibe, aztán egy óra múlva visszahív, akkor meg már nem mehetsz át.
2016. jún. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Egyértelműen oda, ahova tartozom, mivel nincs kizárva hogy ha nem jön be a doki átzavarnak oda ahova tartozol.
2016. jún. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:

Köszi. Végül a közelebbit választottam a távolság és a bababarátság miatt. :)

Valahogy nekem nagyon tetszik, hogy egész nap a babával lehetek.

2016. jún. 30. 11:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!