Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nyílhat a méhszájam vagy ezek...

Nyílhat a méhszájam vagy ezek lennének a jóslók? Akinek így kezdődött a szülése, mennyire volt gyors és fájdalmas?

Figyelt kérdés

Tegnap este rendszertelen idő közönként, hüvelybe nyilaló érzésem volt sokszor. Ilyet előtte akkor éreztem mikor megjött. Tegnap egész nap sokkal, sokkal többet mozgott a babám, mint eddig szokott. Még a derekam is nehezebb, mint ha 2 betonkocka lenne rajta. Keményedik is a hasam.

Első baba lesz így nem tudom mit kellene érezni. Mindenki kérdezi, h fájások vannak e? És mikor mondom, h eddig még nem fájt csak ezeket érzem, néznek mint 1 UFOra, h az nem lehet... Más is érez ilyeneket? Méhszájérték a múlt héten 2111 volt.


39 hét végén járunk. Őszintén napok óta indulnék már szülni, de eddig nem jött a nagy nap 😉 szeretnék túl lenni már rajta.



2016. júl. 1. 11:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem volt nyilallás. De én rendesen jóslóztam is, kb egy héten át napi 1-2-3 órán át 15-10 percenként fájt a hasam. 5 órás szülésem volt, az utolsó 20 perc volt elég fájdalmas, amúgy teljesen kibírható volt.
2016. júl. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nekem 4 hétig volt ilyen méhszáj értékem (ne aggódj te biztos nem fogod addig kihúzni!!!!) aztán vérzés miatt bementem és közölték,hogy már 3 ujjnyira ki vagyok tágulva. Nem éreztem fájásokat és a gép is megerősítette azt,hogy nem a fájdalomküszöböm magam és azért nem érzem. Eltelt pár óra aztán az első érezhető fájás utáni 42. percbe már kint is volt :D Bárcsak az első ment volna ilyen könnyen és gyorsan. Szóval már nagyon ott tartasz,hogy bármelyik percbe beindulhat a buli
2016. júl. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A nyilallás általában azt jelenti, hogy eltalál valamilyen ideget a baba a rugdalással, és mivel a hüvely irányában rengeteg az idegvégződés, ezért oda sugárzik.


A keményedés is teljesen oké, de az még valóban nem fájás.


A "betonkocka" érzet viszont már jó jel, a szülési (és nem jósló) fájásoknál kb. 40-60mp-ig tart ez a teljes hasat érintő erős méhösszehúzódás, ami vagy fáj vagy nem, sokaknál igen, de az erősség érzete eltérő lehet.

Ezek ha rendszereződnek, nem szűnnek sem fürdésre, sem zuhanyra, sem helyzetváltoztatásra, és/vagy erősödnek is, akkor indul a szülés (5 perceseknél lehet bemenni).


A másik verzió, hogy elfolyik a magzatvíz, az is egyértelmű jele a szülés beindulásának.


MIndaddig, amíg ezek egyike nem kezdődik, addig csak gyakorlatozik a szervezeted.

Hogy ez meddig tart, senki nem tudja, lehet hogy ma beindul, lehet hogy másfél hét múlva.


Szép szülést, és bízz magatokban, tudni fogod, mikor indul! :)

2016. júl. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ami lemaradt:

a méhszáj nyílását konkrétan nem lehet érezni.

3-as

2016. júl. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nekem szülés előtt 4-5 nappal voltak görcseim,rendszeresek 1-2 óráig tartottak,aztán egyszer csak elmúltak,de addig semmitől. eközben minden görcsnél fájt a derekam is. végül inditottak,mert bő két ujjnyira (szűkösen 3 is) megnyílt a méhszáj így mondhatni éreztem,az orvos ilyen rejtett vajúdásnak mondta
2016. júl. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem 5 hétig voltak jóslóim de a magzatmozgással kapcsolatban úgy volt, hogy egyik este egy órán keresztül folyamatosan mozgott. Furcsa volt de abbamaradt, elaludtam. Következő este ugyanígy kezdődött de nem hagyta abba. Itt már valami 2-3 óráig tartott de tényleg megállás nélkül már azon gondolkoztam kórházba megyek mert ez nem normális mire csak abbamaradt. Ezután reggel szokásos jóslófájásaim voltak, szokásosan elmentem zuhanyozni mint minden reggel, a jóslókat fel sem vettem már majd meglepődve tapasztaltam, hogy ez nemhogy elmúlt volna, még erősebb. Délután mivel nem történt semmi csak ugyanúgy megállás nélkül jöttek 10-20 percenként a fájások elmentem sétálni és lettek is belőle 7-10 percesek és majd hajnal 3-kor indultunk csak. Közben sokat olvastam. Az eleje nem sokat jelent az aktív vajúdás 5 perces fájásoknál kezdődik, itt gyorsul(hat)nak az események. Szóval van akinek ugyanígy kezdődik mint nekem és mire rendesen beindul fél nap alatt (mivel ez az első fázis 19 óra körül van de sokan semmit nem éreznek belőle) a második szakasz olyan gyorsan végbemegy, hogy 2 órát érez az egészből másnak meg 12 órát is tarthat még 5 perces fájásoktól kezdve. Nekem egyébként 8 óra volt. 39+4 hetesen indult be.
2016. júl. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!