Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek a magzatvíz elfolyásáva...

Akinek a magzatvíz elfolyásával kezdődött a szülés mikor indult el a kórházba? Mikor indultak meg a fájások?

Figyelt kérdés
utólag jó döntés volt?hogy zajlott utána a szülés?azt mondják ebben az esetben gyorsabb lefolyású szokott lenni.köszönöm a válaszokat
2015. nov. 17. 13:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Mi kb. két órával később értünk be. Mit értesz az alatt, hogy jó döntés volt-e? Igen, mert nem akartam otthon szülni :)

Nekem maga a szülés gyorsan ment, bár az még eltartott egy darabig, mire beindultak a fájások. Reggel fél7-re értünk be, déli 1-kor indultak be a fájások, de akkor egyből brutál keményen (nem kaptam semmit), és 3/4 3-kor megszületett a fiunk.

2015. nov. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

azt csak ugy értettem hogy valami mondjuk rögtön berohant, viszont a fájások akár egy napig nem is jelentkeztek, ezesetben nyugodtan pihenhetett volna otthon egykét órát vagy pakolászhatott volna hogy minden meg legyen,és nem kellett volna rögtön berohanni.

köszönöm a választ, gratulálok :)

2015. nov. 17. 13:12
 3/17 anonim ***** válasza:
Édesanyámnak elfolyt a magzatvize, 1ór mulva a kórházban voltak, a fájások a kórházban kezdődtek, 2 óra múlva megvolt a baba, de neki mindhárom szülése gyors volt. Barátnőmnek elfolyt a magzatvize, egy óra múlva a kórházban voltak, fájások később kezdődtek, 3óra múlva megvolt a baba.
2015. nov. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Nekem este 8-kor folyt el a magzatvíz, lezuhanyoztam, pakoltam, mentünk, kb. 3/4 óra múlva voltam benn.

Igen, jó döntés volt, bár a fájások csak éjfélkor indultak meg, de ha elfolyik a magzatvíz, onnantól fertőzésveszély áll fenn, tehát ha nem indulnak meg a fájások akkor sem szabad otthon pakolászni, hanem kórházba kell menni.

Nem volt gyors lefolyású, éjfélkor lettek fájásaim, de nem rendszereződtek, így reggel 8-kor adtak oxitocint rá 3 órára lett meg a fiam.

2015. nov. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Reggel fél 7 felé egy enyhe görcsre és belső pukkanásra ébredtem. Azonnal pattantam ki az ágyból és azzal egy időben valami csordogált, amit nem tudtam visszatartani. Nem zúdult hirtelen 2 liter a padlóra, hanem egyből 6-7 percenként jelentkező fájások kíséretében mindig folyt valamennyi. Felhívtam a szülésznőmet és megbeszéltük, hogy nem kell kapkodni, szedjem össze magam és menjünk be a kórházba, ő is beér addigra otthonról (ő is és mi is kb. 20 km-re lakunk a kórháztól). Lezuhanyoztam, hajat mostam és utána indultunk el (elég macerás volt, hogy addig kb. 4-5 gyermekágyas betétet elhasználtam a folydogáló magzatvíz miatt).

Kb. fél 9-re értünk be, az adatfelvétel és előkészítés után 10 óra magasságában mentünk be a szülőszobába, a szülésznőm pedig addigra egyeztetett a dokimmal, aki jött is megvizsgálni. Az első 2-3 óra aránylag jó hangulatban és elviselhető fájásokkal telt, majd kaptam oxi-t, amire eléggé bedurvultak a dolgok. Elmúlt már délután 4 óra, mikor azt éreztem, hogy nyomnom kell, így jött a dokim, hogy valóban kész-e minden a kitolásra és akcióba lendülhessünk. Nagyjából 1 órán át nyomtam, de egy pontnál tovább sehogy nem akart lejjebb jönni a baba, így vittek császárra (rövid köldökzsinór, ráadásul a baba nyakán). Este 6 előtt pár perccel született meg a gyerkőc.

2015. nov. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták, ha magzatvíz elfolyik és vérzek, akkor hívjak mentőt. Ha elfolyik és zöldes, tehát mekóniumos, akkor induljunk azonnal, ha elfolyik és tiszta, akkor nyugodtan zuhanyozzak le, készüljek össze, kb egy óra múlva legyek bent. Nekem itthon elfolyt mint a niagara, úgy ömlött, de tiszta volt. Rendbe tettem magam, még egyszer átnéztük, hogy mindent eltettünk-e. Ekkor ilyen 15-20 percenként volt egy fájásom. A kórházban megvizsgált az ügyeletes, közölte, hogy el se folyt a magzatvíz, de maradjak, úgyis csak pár napom van a kiírt dátumig, meg terhességi cukros vagyok, de az orvosomat nem hívja fel, reggel jön, majd beindítja akkor. Csináltak még egy uh-t, egy nst-t, én mondta, hogy nekem már rendszeres fájásaim vannak, de azt mondták rá, hogy csak jósló. A férjem hazaküldték, engem lefektettek egy sima kórteremben azzal, hogy reggel találkozunk. Jah meg egy antibiotikum infúziót azért bekötöttek, hátha mégis elfolyt a magzatvíz. Fél 7-kor folyt el a magzatvízem, 9-kor a kórteremben feküdtem egyedül, várva, hogy elaludjak. Ekkor 3 perces fájásaim lettek és állandó székelési és pisilési ingerem. Szóltam, hogy szerintem mégiscsak vajúdok, de visszaküldtek. Szóltam 10-kor is, ugyanúgy visszaküldtek, hogy túl jól nézek ki egy szüléshez. 11-kor kegyesen megvizsgált az ügyeletes doki, és közölte, hogy valami lehet a dologban, úgyhogy ő hívja a dokimat, én meg hívjam a férjemet, addig megcsinálták a beöntésemet. 20 perc múlva ott voltak mind ketten, dokim megvizsgált, 4 ujjnyira ki voltam tágulva. Még kb fél órát vajúdtam, negyed óra volt a kitolás, és meg is született a fiunk. Legközelebbi szülésemnél nem fogok az ügyeletes dokira bízni semmit, megbeszéltem az orvosommal, habár nálunk ezt nem szokás így, de én fogom hívni, ha beindult a szülés, nem várunk az ügyeletes orvosokra. Nem sokon múlt, hogy ne érjen oda, pedig nekem ez fontos volt. Remélem egyébként, hogy a következő szüléseim is ilyen gyorsak lesznek, csak az ügyeletes orvos szerencsétlenkedését szeretném kihagyni.
2015. nov. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Hajnali 3/4 3 körül egy pukkanásra ébredtem és egyből elkezdett folyni a magzatvíz. Felébresztettem a férjem, elküldtem a tesómért, hogy jöjjön vigyázni a nagyobbik lányomra. Addig én lezuhiztam, majd kb. 3/4 órával később bent voltam a kórházban. Még az autóban kezdődtek a fájások, olyan 5-6 percesek. Elég gyorsan 3-4 perces lett belőle, ez viszont eltartott egy darabig. Aztán 3/4 8-kor reggel megszületett a picurka 4100 g-al. Szóval viszonylag gyorsan.
2015. nov. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.

Lehet, hogy valakinek még van kedve ilyenkor pakolászni. Nekem első baba volt, úgyhogy teljes idegben voltam, hogy jaj, most aztán kezdődik. A kórházban biztosabban éreztem magam, mintha otthon pakolászom. Ilyenkor már nem lehet tudni, milyen gyorsan indul be a szülés.

2015. nov. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Ha folyik a magzatvíz le kell feküdni, mert a vízzel magzati részek (karok) és a köldökzsinór is kisodródhat!!!!!

Nekem ezt a dokim mondta.

Az lehet, hogy csak folydogál egy darabig, de egy pillanat alatt elönthet és akkor lehet baj.

Le kell feküdni (ha jól emlékszem a bal oldalra, mert az sem mindegy, hogy melyik oldalra fekszel) és menni kell mihamarabb....

2015. nov. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
A köldökzsinór előreesés nagyon ritka komplikáció és elsősorban medencevégű magzatnál fordulhat elő, amire olyankor a doki fel is hívja a figyelmet. Sokkal gyakoribb a zöld magzatvíz vagy vérzés...
2015. nov. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!