Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy tegyem túl magamat a...

Hogy tegyem túl magamat a testem megváltozásáért a szülés miatt?

Figyelt kérdés
2.5 hónapja szültem császárral és igazából engem nem ez zavar.Még mielőtt bárki félre értene nem azon vagyok ki,hogy híztam vagy alakra változtam.Nem.Az utolsó hónapban annyira nagyot nőtt a babm,hogy a hasamon teljesen szétrepedt a bőr,kb 4-5mmerenként körbe köldök magasságig terhességi csíkok virítanak.A combom is ilyen végig,meg a derekam..és ezt tetőzve mivel szoptatok a mellem is ilyen lett.A mellemnél még nem is zavarna ha nem látszana ki a melltartóból,de bizony kilátszik,sőt ha egy kicsit mélyebb dekoltázsú felsőt veszek fel akkor is.Hónapok óta vívódom,mert nem tudom feldolgozni.Imádom is a fiamat,de sosem gondoltam volna,hogy így tönkre mehetek a terhességben-pedig szép terhességem volt.És ami a legrosszabb tudom,hogy ahogy kinézek ez viszolyt keltene az emberekben is,hiába a szülés miatt van,..kár,hogy nem lehet képet feltölteni ide erről..a legrosszabb úgy tudom ezen plasztikai sebész sem tud segíteni...már most azon jár az agyam,hogy ,hogy takargassam magamat.Nem tudom mit tegyek,de bűntudatom van magammal szemben és már már undorítónak tartom magamat.Mit tegyek?Segítsetek légyszíves...jah és a férjem azt mondja nem zavarja ,mégsem ér egy ujjal sem hozzám:(ez a legrosszabb 2.5hós baba mamája
2008. szept. 28. 08:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én még néhány nappal szülés előtt vagyok, de szanaszét repedt a hasam, hiába kenegettem. Engem is zavar, de azért igyekszem nem foglalkozni vele. Idővel azért el fognak halványodni ezek a csíkok, mi látni fogjuk, de másnak nem lesz feltűnő. Anyukám nagyon sokat hízott terhesség után, és jelentős túlsúlya is volt, de egy betegség miatt le kellett fogynia, persze látszik a bőrén, de nem feltűnő (és leginkább nem a csíkok látszanak, hanem az, hogy nem olyan feszes). Néhány éve pl. újra bikiniben jár strandra, és nagyon csinosan öltözködik, 48 éves, de nem nagyon néz ki többnek 40-nél.


Sajnos ezt lélekben kell feldolgoznod. Próbálj a pozitív jegyeidre koncentrálni. Azért a sport, a helyes táplálkozás segíthet kicsit feszesebbé tenni a bőrt. Szerintem azért megéri megkérdezni egy plasztikai sebészt, ma már sok mindent meg tudnak oldani.

Ha a férjed azt mondja nem zavarja, akkor higyj neki. Kezdeményezz te, ha újra nőiesnek érezheted magad mellette, akkor az sokat fog segíteni.

2008. szept. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Keress fel egy orvost, vagy kozmetikust, bőrgyógyászt hátha mondanak valami okosat.

Az a baj, hogy ha te sem vagy kibékülve magaddal az kihatással van a környezetedre is. A párod pontosan érzi a negatív gondolataidat önmagaddal szemben és ez vetül rá a házaséletetekre.

Az a 2,5 hónap még nagyon rövid idő. A bőrödnek is kell regenerálódnia, ami elég hosszú idő akár. Kezdj el barátkozni magaddal!! Én drukkolok kedves fiús kismami!

2008. szept. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

szia!


sajnos nagyon is tudom, hogy miről beszélsz. Az első fiammal 25 kg-ot híztam a terhesség alatt. Én is császáros voltam és a test lassabban regenerálódik a műtét után. A melleim hatalmasak lettek amikor bedurrantak a tej miatt, a testemen meg a terhességi csíkok sötétkéken villogtak. Rátett még az is, hogy tudtam hogy amikor hazamegyek nem lesz nagyon ott velem senki aki segítsen. Ottvoltam egy kisbabával és ... na mindegy eléggé bedepiztem.Állandóan az járt a fejemben (persze a baba mellett), hogy kíván e még a férjem. Hát sajnos hasonlóban volt részem, hogy egy darabig hozzám sem ért. és rájöttem hogy valamilyen szinten én martam el magamtól, mert állandóan csak magamról rinyáltam neki. Hogy biztos nem tetszem már neki, meg hogy már nem kíván stb. és a szex részét én sem erőltettem nagyon.Aztán ahogy telt az idő, amikor abbahagytam a szoptatást, és már elkezdhettem fogyókúrázni egy kicsit tőrödni magammal is akkor kezdett megváltozni. A csíkok is halványodnak egy idő után, és hidd el, hogy másnak nem lesz olyan feltűnő. Igaz hogy a hasam már nem lesz sohasem a régi, mert a köldökömnél "fonnyadt":) de lehet már olyan fürdőruhát kapni amiben én is jól érzem magam. Hidd el hogy a férjed még mindig ugyanazt a nőt látja benned akit megszeretett, de legyél türelmes hozzá.

hát kitartást, és emellett boldog babázást kívánok neked!:)


egy két gyermekes anyuka

2008. szept. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is sokat változott a testem a szülés után. Én az elején nem is híztam semennyit, aztán a végén nekem is sokat nőtt a babám. Olyan borzasztó csíkos lettem, hogy sokáig nem tudtam meztelenül tükör elé állni. Nem tudtam sokáig szoptatni, de az elején nagyon bedurrantak a melleim, ezért ott is lettek csíkjaim, a hasam alja is durván csíkos lett, a combom, a fenekem, de még a vádlim is. Hát ja, híztam is, az az igazság. Engem ez is zavar. Nem az, hogy "megnőtt a térfogatom", hanem hogy nem vagyok már olyan feszes, lötyögök. Viszont a csíkokkal kapcsolatban jó hírem van: nekem egy év után már egészen kifehéredtek. Eltűnni nem fognak, a repedés ott lesz, viszont már nem lesz mindig olyan lilás vörös, nagyjából visszanyeri a színét, csak olyan fényes lesz. Nyáron majd napoztasd (persze ésszel, nehogy leégj), vagy ha időd és pénztárcád engedi, akkor menj el szoliba, az is jót tesz neki.

Az biztos, hogy plasztikai sebész nem tudja eltüntetni. Viszont van erre egy kezelés, az úgynevezett mezotárápia. Nem tudom, hogy ez mennyire hatásos, de hallottam róla jót is, rosszat is. Azt hiszem az a lényege, hogy apró tűkkel szúrkálják a bőrt és valami anyagot fecskendeznek bele a bőrbe. De azt tudom, hogy piszokul drága, és egy kezelés nem is elég, ráadásul azt hiszem, csak Pesten csinálnak ilyet az országban.

Viszont én már odáig jutottam, hogy korrektor stifttel húztam át a csíkjaimat, így nem látszottak annyira. Lehet hogy hülyeség, de engem megnyugatott. Ez volt a dilim, na.

Üdv

Polly

2008. szept. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én 3.5 éves szültem és ugyanígy jártam leszámítva a mellemet.Az nem lett olyan.De én utána is bikinit vettem fel.Ki fog fehéredni,bár eltűnni sosem fog.Mivel én ilyen pozitívan álltam hozzá és a párom is így nincs belőle gond.Próbálj beszélni a pároddal.Lehet nem az a gond,hogy így megváltozott a tested,hanem érzi rajta a saját magadtól való viszolygást és ezért nem ér hozzád.Próbáld elfogadni magad olyannak amilyen vagy.Hidd el az én hasam is jobban hasonlít egy börtön rácsos ablakhoz,de nem érdekel.Ráadásul mivel anno sziámi iker voltam még egy műtéti heg is van mellkastól köldökig.De nem érdekel!Ez vagyok én!Soha senki arcán nem láttam a strandon sem,hogy viszolyogva nézne.Ha te elfogadod magad az önbizalmat ad és minden szebb lesz!Remélem segíthettem!:-))
2008. szept. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát itt már leírtak minden jó tanácsot, ehhez csak azt tudom hozzátenni, hogy hallomásom szerint az infraszauna főként a bőrt feszesíti, de fogyaszt is.
2008. szept. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki lelki támogatását:)Csak abban bízom ezek után,hogy a hasam csüngőssége elmúlik,olyan mint egy kucu hasa...ha már a csíkok nem is fognak elmúlni...furi de terhesen nem is néztem ki elhízottnak,sőt mindenki azon volt kiakadva milyen jól nézek ki..16kgot szedtem föl..na most meg....ááá,durva,pedig már 5kilo le is ment..szoptatok ezért nem fogyókúrázhatok,na de ha abba hagyom majd,mindent bele lesz:)
2008. szept. 28. 22:28
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A hasad csüngössége meg fog változni elvileg.Nekem is nagyon lógott pedig szülés után már csak 54.5 kg voltam.Ez természetes ekkora tágulásnál.Persze ez is egyén függő.De nem marad ekkora,nem fogyókúra kéne neked hanem has torna.Még kell egy kis idő amíg el kezd minden regenerálódni.Kitartás és fel a fejjel!Tudom milyen kritikus ez az idő a mamáknak is főleg ilyen bajok melett.De próbáld élvezni a babázást és hidd el elrohan az idő!Észre sem veszed és máris sokkal szebb lesz minden rajtad!
2008. szept. 29. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!