Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Természetesen vagy császárral...

Természetesen vagy császárral érdemesebb szülni?

Figyelt kérdés

Kedves olvasók! (Kezdeném azzal, hogy nem vagyok terhes!) Szeretném megkérdezni, hogy kinek mi a véleménye a szüléssel kapcsolatban? Hogy érdemesebb szülni?

A KESLENYEBB CSÍPŐJŰ NŐKNÉL NAGYOBB A KOCKÁZAT, HOGY ÉLETVESZÉLYES ÁLLAPOTBA KERÜLNEK?

Ha lehet olyan emberek véleményét kérdezném, akik tapasztalatból beszélnek ill. orvossal beszéltek. Szakértői vélemény!

Ezen kívül egyéni vélemèny is érdekel!

A HOZZÁSZÓLÁS VÉGÉN ÍRD ODA, HONNAN TUDOD AMIT LEÍRTÁL😂


Előre is köszönöm😘😘😘😘



2016. júl. 9. 18:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%

A csípő belső kerülete számít, ennek semmi de semmi köze a csípő kívülről látható szélességéhez. Egy keskeny csípőjű nőnek is lehet tágas a medenceöve és a széles csípőjűnek is keskeny. Illetve ami igazán számít, az a baba és a szülőcsatorna aránya. De baromi ritka, hogy valaki téraránytalanság miatt ne tudjon hüvelyi úton szülni. Szóval nem, nem nagyobb a kockázat.


Ha választani lehet, akkor mindenképp a hüvelyi szülés a jó. Nekem hüvelyinek induló szülésem végződött császárral, mert a babának esett a szívhangja a fájásokkor. Sajnálom, hogy így kicsit "kimaradtam" a gyerekem születéséből, de nyilván a legkisebb kockázatot sem vállalnám fel, ha baj van, akkor kell a császár.


Nekem az a véleményem, hogy a szülés módja a hüvelyi út, a császármetszés meg életmentő műtét. Nem pedig kívánságműsor és választható alternatíva.

2016. júl. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
1%
Ugyanitt bojler eladó.
2016. júl. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
82%

Első gyermekem téraránytalanság miatt császárral született.Második gyermekem természetes úton.

Össze sem lehet hasonlítani a 2-t.

Az orvosom szerint is jobb a természetes a császárnál.

Az első mindent leirt

2016. júl. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
35%

Kulfoldon elek, itt lehet valasztani, hogy ki milyen szulest ker. Legalisan, ez a torveny hisz az anya teste.

Csaszart kertem, a baba erdekeben.

Egyetemi apolo vagyok, 12 ev gyerekgyogyaszat tapasztalattal- tehat szakmabeli, es nem a Blikkbol tajekozodtam.

Csaszar utan 5 oraval setalgattam, es a mutet masnapjan mentunk haza, mintha mi sem tortent volna.

2016. júl. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
70%
Tapasztalatból mondom: természetesen jó szülni, fájdalomcsillapítás nélkül: mert így a szervezet tud fájdalomcsillapítani, főleg endorfinnal, ami olyan eufóriát okoz, hogy számomra, örömteli és élvezetes volt a vajúdás és szülés.Hihetetlen élmény és érzés. Szó szerint ŐRÜLTEN vágyom újra szülni. Trükkös a természet, ad bőven pozitív megerősítést.
2016. júl. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
64%
Császárral szültem, de úgy mentem be, hogy nekem teljesen mindegy. Nem vagyok orvos, rájuk bíztam magam, döntsék el, mi mindkettőnk érdeke. A másodikkal is így fogok tenni.
2016. júl. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
68%

Egyetemi apolo vagyok


Akkor pontosan tudnod kellene, hogy a sectio nagy hasi műtét, postop szövődmények széles skálájának lehetőségével. Fertőzés, embolia, DIC, egyéb is magasabb számban fordul elő, mint hüvelyi szülés után.


A csészármetszés műtét, és mint ilyennek, orvosi indoka kell, hogy legyen.

2016. júl. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Snorri ***** válasza:
81%
Sürgősségi császárral szültem, téraránytalanság miatt. 4 hét múlva is azt hittem szétszakadok, nem tudtam felülni. Szövődménnyel gyógyult, összenövéseim lettek. Nem esek azóta teherbe, lehet nem is fogok. Ha letelik az orvos által szabott határidő, akkor műtét, és remélem kiderül, hogy pontosan mi a helyzet. Ennyi röviden, ezt is kalkuláld bele a császárba. Azt, hogy a gyermekgyógyászatnak mi köze a császármetszéshez, azt nem tudom. De azt tudom, hogy ez tényleg nagy hasi műtét, ahol nagy a kockázat.
2016. júl. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
38%

a keskeny csípő önmagában semmit nem jelent. a csípő csont szélessége nem befolyásolja, hogy ki fér e a gyermek a medencén át...nekem pl aránylag széles a csípőm, mégis meg kellett császározni, mert maga a luk keskeny, és 3650 grammos lányom már sajnos nem fért át rajta...

az hogy melyik "érdemesebb" nem jó megfogalmazás, mindkettőnek vannak hátrányai, előnyei.


Én magam vajjúdtam, de csak a kitolási szakaszig jutottam, így a természetes szülésről nem is nagyon tudok nyilatkozni, csak azt írnám le, ami az én tapasztalatom: a császár után nagyon nyögvenyelős a felépülés, nekem legalább is 1 hét volt mire egyáltalán járni tudtam, akkor is szövődményem lett (sebláz), míg természetes úton szült szobatársnőim 2 nap után már úgy futkároztak mint ha mi sem történt volna. Az is tény, hogy a babának nem torzul a feje, ha nem megy át a szülőcsatornán, ettől független ismerek nagyon szép babákat akik természetesen születtek, tehát ez semmiképp se legyen mérvadó.

Emellett mondják hogy a babának szüksége van a születés "élményére" mert hogy az a baba aki nem vergődik át a szülőcsatornán nem lesz kitartó az életben. Na ezt én azonnal cáfolnám, családomban erre csak ellenpélda van.

Hogy lelkileg nagyobb volna a kötődés ha természetes úton születik a baba, illetve nyugodtabb lesz - ezt is sokan állítják - szintén baromság szerintem, szintén ellenpéldám van a környezetben, ez ugyanúgy nem jelent szerintem semmit mint mikor azt mondják az anyatejes baba jobban kötődik az anyjához (hülyeség, tápszeres voltam és nagyon jó a kapcsolatunk anyukámmal - jó magam egyébként szoptattam, szoptatás párti vagyok de nem emiatt).

Hogy orvosilag melyik kockázatosabb, én úgy tudom a természetes szülés, de ez csak hallomás, az orvosommal nem beszéltem erről. De logikusnak tűnik, hiszen így nem tud a gyerek elakadni, meg hát biztos nem volnának úgy a császár mellett a dokik ha nem az volna kényelmesebb...

Aztán kontra császár a heg, bár nekem alig látszik, természetes szülés kontra a gátseb és a szétzilált hüvely, de mint írtam mindkettőnek vannak előnyei hátrányai.

Most hogy az első szülésem császár volt, a második is az lesz, egyrérszt mert ezt javasolta a dokim tekintettel arra hogy egy viszonylag normál méretű baba elsőre nem fért ki, másrészt mert szeretnék legalább egyik helyen épp maradni.

2016. júl. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
69%
Ha azt kérdezed, hogyan érdemesebb szülni, arra az a válasz, hogy ez egyéntől függő. A hüvelyi úton való szülésnek más kockázatai vannak és szövődményei lehetnek, a császárnak megint mások. Nekem a császárom nagyon gyorsan gyógyult, másnak meg hüvelyi szülés után egy évig vannak problémái. És ugyanez lehetett volna fordítva is. Ezt így nem lehet megmondani, melyikkel érdemesebb.:)
2016. júl. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!