Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kismamak, akik csaszarral...

Kismamak, akik csaszarral szultetek! Ha ujra szulnetek es valaszthatnatok, ujra csaszarral szulnetek vagy inkabb termeszetesen. Miert?

Figyelt kérdés
Tudom,nem kivansagmusor....de ha az lehetne?!
2015. júl. 5. 08:22
 1/10 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem erre csak az tud hitelesen válaszolni, aki már mindkét módon szült és van összehasonlítási alapja. Aki csak hüvelyi úton vagy csak császárral szült, annak csak elképzelései lehetnek a másik verzióról, tapasztalatai nem.
2015. júl. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én most VBAC re készülök. (Császár utáni természetes szules)


Az első azért volt csaszaros mert nem tágultam ki eléggé. Akkor nagyon jó volt (14 óra vajúdás utan) hogy vittek császárra de utólag belegondolva ha edat kapok nem ezt a valamit amitől teljesen elkabultam jobban tudom irányítani a szulesem. Lehet sikerült volna megszulni rendesen.


38. Hétbe léptem ma mindenképp természetes szulesre készülök/készülünk nagyon remélem hogy fog sikerülni, persze nem minden áron... ha nem sikerül akkor is legalább megpróbáltam...

Úgyhogy a kérdésedre válaszolva ha valaszthatnek rendesen szülnék.

2015. júl. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Az elso gyermekem termeszetes uton szuletett, a masodik pedig csaszarral. Ha vallalnek harmadikat biztosan a csaszart valasztanam, mert nekem sokkal gyorsabb volt a felepules utana.
2015. júl. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
64%
természetesen szülnék, mivel 5 hétbe tellett, míg felépültem, egy jó kis seblázat követően..hozzáteszem, indított szülésem volt, és csak 4 órát vajjúdtam a császárig, ha 20 órát vajjúdtam volna, talán másként gondolnám, de így utólag inkább még 8 óra vajjúdás, mint hogy utána hetekig felkelni se tudjak egyedül az ágyból (tudom nem mindenki heveri ki ilyen nehezen a császárt, engem is meglepett, mert elég stramp vagyok amúgy) de a kérdés úgy szólt hogy ÉN mit választanék. Hát inkább a természetes szülést. Emellett szeretném átélni az élményt, hogy megszülöm a babám.
2015. júl. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%
Nagyon szeretnék természetes szülni. Hamar felépültem császár után, de ennek ellenére hüvelyi szülést szeretnék másodjára. A kórházban elnéztem, hogy aki simán szültek, szülés után pár órával már jöttek-mentek, mi császárosok, meg felülni alig bírtunk.
2015. júl. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%
én egyszerre, vagyis félóra különbséggel szültem simán, majd császárral. A császárt választanám, ha lehetett volna választani. A császár után még szültem 2-őt simán. Császáros sebem nem fájt, nem fájt a varratszedés sem, gyorsan felépültem. Míg a sima szüléseim után nem ez volt a helyzet (4-szer szültem simán).
2015. júl. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Sürgős császárom volt, örültem h életben maradt a lányom. Nem tudnék dönteni h akarnám szülni a másodikat. Hajt a kíváncsiság milyen lehet természetesen szülni, de a császár se jelent gondot. Megmondom őszintén nem érdekel. :D Vhogy csak ki fog jönni. :) Engem a végeredmény érdekel csak.
2015. júl. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Amikor az első szülés császárral végződik, a másodiknál figyelemebe veszik az anyuka véleményét is, legalábbis az enyémet figyelembe vették. Megpróbálhattam volna a másodikat természetes úton, ha akarom, de nem akartam. Kérésemre császárral lett meg a második is, és ha harmadik is lenne, akkor is ezt választanám, de nem lesz több gyerek.

Az okok: 1.alapvetően nem kábitott el a kismamák felé nyomott agymosás, miszerint a természetes szülés a jó és csak az. Aránytalan előnyök vannak lefestve a term szülés oldalán, amiből a 20 órás vajúdás során nem sokat tapasztaltam.

2. engem a baba érdekelt és nem a szülés, és főleg nem annak módja.

3. a császárról hangoztatott borzalmaknak, hátrányoknak, fájdalmaknak töredékét sem tapasztaltam, 10es skálán 2-re tenném a fájdalmat, a kellemetlenségeket minimumra és amugy sem érdekelt, csak a baba. Számomra semmi problémát nem okozott, sőt kellemesen csalódtam.

4. Én nem voltam mégegyszer kiváncsi a 20 órányi vajúdás után fellépő komplikációkra, a kapkodásra, arra az ijedségre amit a sürgősségi császár jelentett. Tudtam hogy az előző császár már eleve növeli a következő esélyét, a második gyerekemet szerettem volna az életveszélytől megkimélni, magamat az idegőrlő percektől,igy kérésemre császárral lett a második is. Ezuttal sem volt semmi gond, még könnyebb volt mint az első.

2015. júl. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Az első császár volt, akkor is úgy álltam hozzá, hogy mindegy, csak a baba legyen egészséges, a másodiknál is így fogok. Egyetértek az előző kettővel, szerintem is csak agymosás, hogy sokkal jobb a természetes szülés. Mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai is.
2015. júl. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Az első császár sürgősségi császár lett, most a másodikat várom, és én "kértem" a császárt.

A fiam nyakán többször volt rajta zsinór, átmeneti oxigénhiány, hipoton izomzat, Dévény torna 10 hónapig. A gyerekem első évét végig rettegtem,hogy lesz-e valami maradandó károsodása. Nem lett szerencsére.

Mondtam a dokimnak,hogy én a normál szülést veszélyesebbnek tartom. Az én pszichémnek már az is elég, ha csak egy kicsit gebasz jön közbe, vagy csak egyszer van rajta a zsinór, tudom,hogy utána nem tudnék nyugodt lenni. Figyelgetném, orvoshoz vinném,hogy minden oké-e! A végső döntésben az is "segített",hogy egy barátnőm 1 hónapja szült. Normál úton. Mondta,hogy egy kicsit elakadt a baba, és orvos segített kiszedni, megfigyelték,nincs baj, de mondta is viccesen,hogy na nekem ott megállt volna a szívem.

Másodlagos, hogy én a császárt nagyon jól viseltem. Műtét után pár órával már törökülésben ültem, mentem tusolni.

2015. júl. 6. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!