Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császárral szüljek? Volt más...

Császárral szüljek? Volt más hasonló helyzetben? Még messze asszülés, de fel szeretnék készülni mindenre. Vajon segít, ha fejben eldöntöm, hogy menni fog természetesen?

Figyelt kérdés
Tavaly szültem, nem volt könnyű szülés, de szép élmény maradt. Már akkor program császárt javasolt az orvosom ízületi gondok miatt. Keresztcsonti porcbeszűkülés miatt kétséges volt, hogy tágul- e a medencém. De engedéllyel megpróbálhattam, és végül természetesen meg tudtam szülni a kisfiam. Az utolsó pillanatban dőlt el, hogy nem lesz császár, mert 20 óra vajúdás után kitágultam, de nehezen ment le a szülőcsatornába. Nem volt nagy baba, de mivel nehezen ment át a szülőcsatornán, az utolsó 6 órában két fájás között, olyan, volt mintha szétverték volna a medencém és a szeméremcsontom, így nem tudtam pihenni a fájások között. Szülés után gyogytornára jártam, mert begyulladt a szeméremcsontom, kiderült az is be van szűkülve. Most megint babát várok. Szeretném megpróbálni megint, de megint felmerült a a program császár. Nem akarok vitát szítani, csak szívesen olvasnék olyan történeteket, ahol végül sikerült megszülni a babát hasonló helyzetben. Persze ha kell a császár elfogadom, fő a baba egészsége.

#természetes szülés #ízületi probléma #szeméremcsonti fájdalom
2015. júl. 9. 18:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha elsőre nem volt szükség rá, akkor másodszorra pláne nincs. Ha kifért az első, a második is ki fog. Egy nyitott hasi műtét a császár, ha úgy jársz, mint én, akkor nem úszod meg könnyebben, mint amit most a szülésedről meséltél, sőt. :-/ De nem ijesztgetlek személyes történettel, mert ha oda kerül a sor, akkor úgy sem tehetsz semmit, csak félnél. De ha választhatsz, ne a műtétet válaszd!
2015. júl. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát pont ez az. Én is így gondolom, ahogy te, de az ortopéd orvos azt javasolja, ha nagyobb baba lesz, mint az első (2800 g) akkor ne rizikózzunk. Az elsőnél az orvosom majdnem tolt a műtőbe, de még megpróbáltúl, hogy két tolófájás között egyik oldalról a másikra fordultam. Így sikerült a kisfiamnak jó helyre kerülni. Akkor már nem bántam ha császár lett volna. Már tudom mi vár rám és végigcsinálnám ugyanúgy. Viszont félek, hogy ha császár lesz a vége, nehezebb lesz a felépülés, mintha programcsászár lett volna. Jó lenne olvasni pozitív példákat, de a másik oldalt is meghallgatom. Úgy érzem segítene lelkileg felkészülni.
2015. júl. 9. 20:27
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mivel, ha jól értem, fennáll a veszélye, hogy beszorul a gyerek a szülőcsatornába, én nem reszkíroznék. Ha nem tudják időben kiszedni (és ha már ott van, akkor császárra sincs már lehetőség, csak a vákuum, fogó és hasba könyöklés marad), oxigénhiányos is lehet.

Én a helyedben ezt nem kockáztatnám.


Hasonló problémám volt, el is akadt, az orvosok láthatóan rettentő idegesek voltak, mire kipecázták. Bár több gyereket nem tervezünk, ha véletlenül mégis valaha terhes lennék, az előzmények miatt programozott császár lesz. Kis híja volt, hogy nem lett oxigénhiányos - ezt a szülész másnap merte csak elmesélni, amikor a neonatológus biztosította róla, hogy egészséges a baba.

2015. júl. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Ditta323 ***** válasza:
100%

Ne kockáztass szerintem. Inkább császár, minthogy komplikáció legyen, akár nálad akár a babánál.

Emelem kalapom akik császárral SZÜLNEK (azért nagy betűkkel, mert az is szülés).

2015. júl. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Ditta323 ***** válasza:
Bocsi lemaradt, hogy nem miattad, hanem sokan úgy vannak vele, hogy leszólják a császárosokat
2015. júl. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Engem császároztak. Nem volt hosszú a felépülésem. Gyorsan helyreállt minden.

Nem maradt rossz élmény.

Ezek után én nem félek a császártól, valószínüleg a màsodik babámat is így szülöm meg.



Mindíg a gyerek érdekeit kell szem elött tartani. Ha neki úgy biztonságos h műtét útján érkezzen akkor nem érdemes reszkírozni.


A fejedben dől el, hogy mit hogyan élsz meg. Én úgy voltam vele, hogy bármi történjen sordódok az árral. Mikor bejelentették h sürgösségi császár lesz 10 óra vajúdás után, mondtam h oké csináljuk.


Én pozitív példa vagyok császározás szempontjából. Semmi hátrányát nem észleltem.


Műtét után 8 órával felkeltem. Pár napra rá már úgy sétáltam mint ha mi sem történt volna.

A hegem szép, bugyivonal alatt van.

És ami a legfontosabb, hogy egy tökéletesen egészséges gyermekem van!!!

2015. júl. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én sem nézem le a császárosokat. Azért is tartok tőle, mert a kórházban, ahol szülni fogok, ott nem lehetsz a babával császár után. A családban pedig volt olyan, aki nem a császárba, de lényegében a szövődményeibe halt bele, igaz sok- sok. Réve. Az eszem érti, hogy lehet szükséges lesz, de mégis nehéz elfogadni. Gondoltam előre felkészítem magam mindenre. Ha nem tudnám milyen természetesen szülni, lehet nem is vágynék rá, nem tudom. Az a pillanat, amikor kibújt és rámtették, olyan földöntúli boldogság, amit szavakkal nem lehet leírni. Tudom, hogy mivel jár az oxigén hiány, ezt soha nem is kockáztatnám. Az első babánál végig minden rendben volt vele a szülés során, végig jó szívhangja volt.
2015. júl. 10. 08:41
 8/8 anonim ***** válasza:

Császáros voltam.

A kötelező 6 óra fekvés után muszáj volt felkelnem, mert ugye mászkálni kell.

Az az egy felkelés elég szar volt, de nem kibírhatatlan. Utána meg annyit mentem, hogy azt nem értették, hogy tudok ennyit mászkálni. A 3. napon én vittem ki hordozóban a 4 kg-os babám a kocsihoz. :)

Egyáltalán nem akadályozott se a gyerek ellátásában, se a háztartás vezetésében.

Ne félj a császártól, inkább a biztonság.

Ezzel a "kockázatos, mert hasi műtét" szöveggel ne foglalkozz.

Szülsz természetesen, varrásnál találkozol a dokiddal (sok helyen).

A császárnál meg min. 2 doki toporog körülötted, teljesen ellenőrzött körülmények között szülsz. Nem vágják át a hasizmod se.

2015. júl. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!