Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Sokadik babás kismamák,...

Sokadik babás kismamák, szülés gyorsasága?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ötödik babát tervezzük. Azokhoz a nagycsaládosokhoz tenném fel a kérdést, akik legalább 3 gyereket szültek már. Nálam tiszta sor, hogy mindig egyre gyorsabb a szülés lefolyása. Namost a negyediknél, 22:30-kor még otthon voltam, és nem voltam benne biztos, hogy beindult a szülés. Olyan 23 óra után értünk be, ahol az nst tényleg mutatta, hogy erősek a fájások, akkor már tényleg tudtam, hogy beindult. Fél 2-kor pedig már megszültem.

A kh 5 percre van. DE! El fogunk költözni, és nem tudom, hogy mennyire féljek attól, hogy ha elköltözünk, akkor kocsival egy olyan 20 perc az út a kh-ig, ha nincs dugó. Viszont meglesz még az a lakásunk is, ami gyalog pár perc kh. Most azon filózom, hogy szülés idején ne legyünk-e inkább a régi lakásban, vész esetére. Ti mennyire tartanátok attól, hogy nagyon beindul az autóban a szülés? Gondolom nem pottyan ki az autóban, de nem mindegy, hogy már tolófájásnál járok és nem tudok uralkodni magamon, vagy még csak meg-megállni kell két fájás között. Én a tolófájásnál már szeretnék biztonságos körülmények között lenni. Hasonló tapasztalatokat, tanácsokat várok...


2016. júl. 17. 13:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Ötödiket várom és nagyon félek attól, hogy nem jutok el időben a kórházba, így a családot fel kell készítsem egy otthon szülésre. Szerintem jogos a félelem.
2016. júl. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Gratulálok! :) Ez konkrétan azt jelenti, hogy otthon is akarsz szülni? Vagy csak vész esetén?
2016. júl. 17. 14:07
 3/19 anonim ***** válasza:
Dehogy akarok :) viszont kettőt már átaludtam, és gyorsan szülök. Attól tartok, hogy megint aludni fogok, ha beindul és a végére ébredek fel és nem lesz idő mentővel bemenni.
2016. júl. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Jajj.... na azt hiszem, én még átgondolom ezt, lehet, hogy a végén már itt fogok maradni a régi lakásban. És ha nem baj, hogy kérdezek, hol tartott a vajúdás, mikor felkeltél? Milyen volt úgy utazni? Hülye kérdés, gondolom nem jó... én egyszer már jártam úgy, hogy 4 ujjnyi voltam az autóban (ezt utána tudtam meg a kh-ban), pedig csak 2 utcát kellett legurulni, de igencsak kellemetlen volt... már a parkolóban is azt mondtam, hogy ok várjuk meg a köv fájást és utána szállok csak ki... akkor meg eltévesztettük a liftet, tiszta para voltam, amíg fel nem értünk a szülészetre.
2016. júl. 17. 14:36
 5/19 anonim ***** válasza:
Az elsőnél szerencsém volt volt, mert már kórházban voltam akkor tíz napja. Amúgy a három perceseknél ébresztett az ágyszomszéd. A másodiknál pedig azért keltem csak fel, mert a nagyobbik felébredt és az keltett. Ott öt percesekkel indultunk.
2016. júl. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Hát ez izgalmas. És mikorra vagy kiírva? Mi még csak tervezzük. Illetve remélem, már úton van...
2016. júl. 17. 14:48
 7/19 anonim ***** válasza:
Október végére. Hát kíváncsi leszek hogy fog történni.
2016. júl. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Nekem egy barátnőm az első gyerekével másfél napig vajúdott a másodikat pedig otthon megszülte- persze nem így tervezte, de annyira gyorsan jött, hogy a mentő már csak gratulálni tudott a babához.

Nekem 3 gyerkőcöm van. Én 1 órára laktam a kórháztól, és a másodiknál stresszelt a doki, hogy meg fogok szülni az autópályán. Azt mondta, hogyha bármi gyanús induljunk. Az első gyanus jel után jött még pár,úgyhogy elindultunk, 4re értünk fel a kórházba, és negyed hatkor már babáztam. 40percet voltam a szülőszobán. A harmadik gyereknél megbeszéltük a dokival hogy mikor megyünk be, épp egy laza péntek délután volt. MIre beértünk -rákészültünk - a gyerek is érezhette, mert mondta a doki, hogy így vagy úgy de mentünk volna mindenképpen, 3ujjnyi méhszájjal fájás nélkül mentem be és 2óra múlva már nagycsaládosok voltunk. :)

Izgalmas azért, de ne aggódj, mert ezzel csak bevonzod, hogy valóban otthon fogsz megszülni. :)

5gyerek? Gratulálok mindkettőtöknek egyébként. Én nem bírnék többel! :)

2016. júl. 17. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Szia, köszi szépen! Jó kis sztorik, nem mondom.
2016. júl. 18. 16:28
 10/19 anonim ***** válasza:
Nekünk 3 gyerekünk van.Egyiknél se volt jósló fájásom,mikor NST-re mentem a manuális vizsgálatnál derült ki,hogy 2-3 ujjnyira nyitva vagyok.Az első 4 óra alatt,a 2. 3 óra alatt,a 3. 2 óra alatt született meg a beérkezéstől/vizsgálattól.A dokinőm azt mondta,a 4.-et tuti "elhagynám" útközben.
2016. júl. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!