Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Sokadik babás kismamák,...

Sokadik babás kismamák, szülés gyorsasága?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ötödik babát tervezzük. Azokhoz a nagycsaládosokhoz tenném fel a kérdést, akik legalább 3 gyereket szültek már. Nálam tiszta sor, hogy mindig egyre gyorsabb a szülés lefolyása. Namost a negyediknél, 22:30-kor még otthon voltam, és nem voltam benne biztos, hogy beindult a szülés. Olyan 23 óra után értünk be, ahol az nst tényleg mutatta, hogy erősek a fájások, akkor már tényleg tudtam, hogy beindult. Fél 2-kor pedig már megszültem.

A kh 5 percre van. DE! El fogunk költözni, és nem tudom, hogy mennyire féljek attól, hogy ha elköltözünk, akkor kocsival egy olyan 20 perc az út a kh-ig, ha nincs dugó. Viszont meglesz még az a lakásunk is, ami gyalog pár perc kh. Most azon filózom, hogy szülés idején ne legyünk-e inkább a régi lakásban, vész esetére. Ti mennyire tartanátok attól, hogy nagyon beindul az autóban a szülés? Gondolom nem pottyan ki az autóban, de nem mindegy, hogy már tolófájásnál járok és nem tudok uralkodni magamon, vagy még csak meg-megállni kell két fájás között. Én a tolófájásnál már szeretnék biztonságos körülmények között lenni. Hasonló tapasztalatokat, tanácsokat várok...


2016. júl. 17. 13:22
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Nekünk három gyerekünk van. Mindhárom szülés elég gyors volt, de nálunk a második volt a leggyorsabb, fél órára volt a kórház, kb. egy órát töltöttem a szülőszobán.

Egy ismerősöm meg mikor a negyedik babájával vajúdott, besétált a 20 perc gyalogos távolságra lévő kórházba.

Ha a szüléskor még meglesz a mostani lakásotok, akkor esetleg az utolsó egy-két hétre visszaköltözhettek, ha soknak találod a 20 percet.

2016. júl. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Három gyerekünk van, a negyediket várom, és én is picit be leszek tojva, ha már közeleg a szülés, akkor biztosan.

Első baba: 26 óra

Második baba: 4,5 óra

Harmadik baba: 1 óra 40perc, de az első fél órában még visszaaludtam a 10 percesek között.

Az volt a szerencse, hogy bent voltam a kórházban, mert befektettek megfigyelésre.

A férjem nem sokkal a kitolás előtt ért be.


Nekünk 40-50 perc a kórház.

Hát izgalmas lesz, az biztos, de úgy még sose volt, hogy valahogy ne lett volna, szóval bizakodom. :)

2016. aug. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Igen én is azon gondolkodom, hogy a 39. héten visszaköltözünk. Úgysem szültem soha előbb, max 2 nappal.
2016. aug. 4. 17:25
 14/19 anonim ***** válasza:
szia! én pont az ellenkező miatt félek! a 4. gyereket várom 36 hkm bagyok és én pont azért félek hogy nem fogom ki bìrni a hosszú vajúdást! az 1. lányom összesen 5óra 10 pecet tartott a 2. fiút 3,5 óra a 3. lányt pedig 48 óra vajúdás után 2-3 óra után lettek meg! most attól tartok hogy ez a 4. gyerek is hosszúra húzza majd a dolgokat!
2016. aug. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Ha az első 2 gyorsabb volt, mint a harmadik, akkor gondolom, a harmadiknál valami komplikáció lépett fel, nem?
2016. aug. 4. 18:07
 16/19 anonim ***** válasza:
Szia! ha engem kérdezel nem volt semmilyen komplikáció! szombaton reggel kezdődött 5 perces fájásokkal a dolog sajnos egész éjszaka nem tudtam aludni vasárnap egész nap ugyan ez volt! más itt nagyon fáradt voltam a kialvatlanság miatt! majd hétfőn reggel mentem be a kórházba 7 körül mivel nem volt a fájásoknak ereje! aztán megvizsgáltak 2 ujjnyira voltam csak nyitva burkot repesztettek és 9 ó 47 perckor meg lett a kis csaj! Szóval nem volt semmi komplikáció szerintem csak nagyon lassú volt az egész és attól félek hogy megint valami hasonló lesz!
2016. aug. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint a fájásgyengeség miatt húzódott el. Kaptál oxitocint?
2016. aug. 5. 14:55
 18/19 anonim ***** válasza:
sajnos nem kaptam semmit sem! nem igazán foglalkoztak velem!
2016. aug. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Mondjuk annak örülj, hogy nem kaptál, mert akkor sokkal rosszabb lett volna.
2016. aug. 5. 20:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!