Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Volt olyan, hogy feleslegesen...

Volt olyan, hogy feleslegesen mentetek be a kórházba, amikor azt hittétek, hogy már szültök, de kiderült hogy nem?

Figyelt kérdés

35 hetes vagyok. Tegnap majdnem bementem a kórházba, mert rengeteget görcsöltem, 2-15 percenként, 30-60 másodpercig tartottak. A végén magnéziumra és forró fürdőre elmúlt. Így nem bánom, hogy nem mentem be, mert felesleges lett volna, de nagyon kicsin múlt, hogy bemenjek.

Veletek volt olyan, hogy bementetek, de aztán kiderült hogy nem kellett volna, mert még nem szülés volt, csak jóslók? Mi volt? Bent tartottak? Vagy hazaengedtek?

Amikor eljött a szülés ideje, akkor rögtön tudtátok, hogy ez az, és hogy most menni kell, mert ez már biztosan a szülés?

Honnan tudom biztosra, hogy ez már tényleg szülés, ha nem folyt el a magzatvíz pl?

35hkm


2016. júl. 17. 19:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Velem megesett 17 éve, amikor a lányom született. Már 4 nappal túlhordtam, amikor korrekt fájásaim lettek, be is mentünk a kórházba (régi MÁV). A CTG nem mutatott semmit, hiába éreztem, közben teljesen zárt voltam. Hazaengedtek, bár felajánlották, hogy maradhatok, de nem akartam (1 évesem volt otthon). Végül 11 nappal hordtam túl. Amikor elkezdődtek a fájások, nem bíztam a megérzéseimben, hanem felhívtam a kórházat, hogy mit csináljak. Azt mondta a szülésznő, hogy inkább jöjjek be potyára többször, mint egyszer ne, amikor kellene. 1 óra múlva megvolt a babám, a szülőszobában 25 percet töltöttem.
2016. júl. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem voltak jóslófájásaim így amikor fájt akkor baba lett belőle. Hülyeségnek tartottam amúgy,hogy tudni fogom ha már az és féltem,hogy a végén otthon megszülök :D De amikor erősödött, sűrűsödött és semmire nem enyhült akkor már tudtam,hogy 10 perceseknél már ideje indulni.
2016. júl. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Első babámnál órák óta tartó 20 perces jóslókkal bementem. Mondta az orvos, hogy ez még nem az, de mivel már 39 hetes terhes voltam, csak saját felelősségre engedett haza (bár hozzátette, hogy a kórházban sem csinálnának velem semmit). Dél körül mentünk haza, este mentünk vissza, 9-kor született meg a lányunk. Viszont ezek után mindhárom szülésemnél csak akkor mentem, mikor már teljesen egyértelmű volt, hogy szülök, 2-3 perces fájásokkal értem csak be.

Egyébként a beindult szülésnél a fájások sűrűsödnek, erősödnek és hosszabbodnak, de legalább ezekből kettő igaz.

2016. júl. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálunk a 38. héttől már nem nagyon engednek haza, beindítják.
2016. júl. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én tegnap ugyanugy voltam mint te. Görcsöltem. Én sem tudtam hogy most jósló vagy igazi fájások. Nekem ez a 3.babám. Az első kettőnél nem voltak fájásaim. Mindkettő császáros lett. Ugyhogy hiába várom a harmadikat nem tudom hogy milyen is az igazi fájás. 34 hetes kismama
2016. júl. 18. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
38 hetesen, egy csütörtök reggel a nyákdugóval találkoztam és úgy éreztem már előző este is, hogy szivárog a magzatvíz. Egyből mentőt hívtam, kicsit beparáztam. Megvizsgáltak, minden rendben volt, ezért hazaküldtek. Szombaton egész nap mértem a fájásokat, 10től 20ig minden volt. Majd este fele kezdtek a fájások rendszereződni,de nem voltam benne biztos. Alig mertem hívni a mentőt,de hívtam. Azt mondta a diszpécser,inkább legyen vaklárma mint túl késő. Vasárnap hajnalban meg is született a babám.
2016. júl. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Milyen kórházban indítanak 38 hetesen csak úgy szülést?!?!
2016. júl. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!