Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért kell a terhesvitamin? A...

Miért kell a terhesvitamin? A nődokim azt mondta, h elég a folsav és, hogy ne tömjem magam feleslegesen. Mondjuk ő dolgozott Angliában is gondolom ezért van ez a szemlélete, mert Nyugaton ilyen terhesvitamin. Na mindegy, szóval miért "kellene"szedni?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 2. 14:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ahan, meg Angliában a 12. hétig szóba se állnak veled, ha elvetélsz, a természet szelektál és ennyi. Ennyit a "nagy" nyugatról. Nem kötelező a terhesvitamin, de célszerű azért, hogy a baba ne szipolyozza ki minden raktáradat a terhesség végére, merthogy ő szerencsére úgyis elveszi ami kell neki, ha kell, a te károdra.


Mindenki szedje vagy ne szedje a meggyőződése szerint, sokan ellenzik, sokakat megnyugtat, sokmindent fel lehet hozni pro és kontra is. Én szedtem, engem megnyugtatott, sokáig csak üres főtt krumplit bírtam enni, abban meg marha sok a vitamin, így jó volt tudni, hogy mégis kerül belém vitamin, ásványi anyag.


A folsav tényleg létfontosságú, de azt már teherbe esés előtt szedni kell, mert mire megtudod, hogy terhes vagy, már nagyjából késő elkezdeni.

2016. ápr. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Én még vacilálok. Viszont nem érzem magamat okosabbnak az orvosnál, így az ő véleménye felé hajlok.
2016. ápr. 2. 14:36
 3/13 anonim ***** válasza:
45%

Én is szedtem a magzatvédő vitamint, megnyugtatott, ugyanis én nem eszem se zöldséget, se gyümölcsöt, de a vitamin kell a babának.8 hónapos terhes voltam, amikor leállította az orvosom a vitamint, mert már nagy volt a lányom, azt mondta, ha tovább szedem, ő tovább nő.Amúgy 3710 grammal, 56 centivel született.

A vitaminok, ásványi anyagok miatt jó neked is, és a babának is.

2016. ápr. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, én pozi teszttől végig szedtem, 40+0-ra szültem mindössze 2970 grammos lett a kisfiam. Higgyétek el, hogy a baba mérete genetika, nem vitamin függvénye! Nincs benne növekedési hormon!
2016. ápr. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
És ezeket a vitaminokat és ásványi anyagokat nem lehet más módon bevinni a szervezetekbe? Vagy mindenképp kell gazdagítani a gyógyszergyárakat?
2016. ápr. 2. 14:42
 6/13 anonim ***** válasza:
28%

Én csak addig szedtem vitamint, amíg hánytam. Folsavat már a teherbe esés elõtt! Angliâban kezdtem a terhességet, ott még a D-vitamint is javasolták nekem.

Nem vagyok meggyõzve hogy a vitaminoktól nagyobb lesz-e a baba, de nekem így is 3800g-mal született, mi lett volna ha szedem sokáig... :D

2016. ápr. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
82%
Ne azt nézd, hogy gyógyszergyárat gazdagítasz, hanem hogy a gyerekednek kell a vitamin és kész. Főleg a benne lévő folsav, amit gyanítom szintén nem szedsz, pedig kéne.
2016. ápr. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Folsav az megvan. Viszont meglepetésemre lettem terhes, így előtte nem tudtam szedni.
2016. ápr. 2. 14:47
 9/13 anonim ***** válasza:
55%
a magyar orvoson azt mondta csak folsavat szedjek, és b vitamin komplexet. a francia orvosom szerint nem kell semmit se szedni... komplex terhesvitamint nem szednék, feleslegesnek érzem.
2016. ápr. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Anno én is rákérdeztem erre. Ugyanezt mondta az orvosom, hogy folsav, más egyelőre nem kell. Ha hiányom lesz valamiből, a vérkép kimutatja.

Ha változatosan táplálkozom, akkor az étellel beviszek minden fontos vitamint.

Így is tettem, és 3200 grammos (mi, a szülei is ennyivel születtünk, ezért ennyire számítottunk), makkegészséges újszülött lett. Már 3 éves és semmi baja.

2016. ápr. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!