Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért nem félek a szüléstől?...

Miért nem félek a szüléstől? Fel vagyok készülve, hogy nagyon fog fájni, de nem félek, inkább várom már.33 hetes vagyok.

Figyelt kérdés
2008. szept. 29. 10:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az elözö kérdést én tettem fel a szülési fájdalomról. Én se féltem eddig csak a napokban rengeteg komplikációval járó szülést hallottam.De megpróbálok pozitivan állni hozzá!Úgy mint te! /én pécs környéki vagyok/és te?33 hetes kismama
2008. szept. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szia :) Én miskolci vagyok. Néha rám is rámjön, főleg ha hallok nehéz szülésről, vagy látok valamit a tévében, és belegondolok, hogy hamarosan rám is sor kerül. De nem rettegek! (egyébként én is nagyon rosszul tűröm a fájdalmat, nem tudom mi lesz, de valahogy nem ezen agyalok)
2008. szept. 29. 11:08
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Szerintem ez nagyon jó dolog, én sem féltem tőle előre. Nem érdemes előre stresszelned magad, én úgy voltam vele, hogy majdcsak túl leszünk rajta valahogy és igazam is lett, nagyon könnyű szülésem volt, nem mondom, hogy nem fájt, de ki lehetett bírni. Kár lett volna előre pánikolni. :) Kívánom, hogy neked is így legyen!


2 hónapos babó anyukája

2008. szept. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is így vagyok vele. Tisztában vagyok azzal, hogy fájni fog, de azzal is, hogy előbb-utóbb vége lesz a fájdalomnak és a kezembe tarthatom a kisfiamat. (Csak már nagyon türelmetlen vagyok.)

39 hetes mami

2008. szept. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én sem féltem, és nem is kell, jobban el tudsz így lazulni közben is, és könnyebb is lesz tőle.

A másodiknál sem féltem, pedig tudtam mi jön, sőt még jó is volt, hogy előre tudtam, mikor mi jön.

A fájdalomról pedig annyit, hogy igen nagyon fáj, de nem elviselhetetlen, és ha tudod, hogy minden fájás a babát segíti, akkor könnyebb túllépni rajtuk. A babáknak sokkal nehezebb lehet a dolguk, mint nekünk...


Szép, emlékezetes szülést!


Judy


3 hós és 2 éves kisfiúk anyukája

2008. szept. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

én sem féltem, vártam nagyon. egy nap bementem vizsgálatra 2 héttel hamarabb a kiírt időpont előtt és közölte a dokim, hogy szülés! mert a baba belekakilt a magzatvízbe. szülőszoba, megindították a szülést. amikor eljöttek a nagy fájások , na én akkor féltem csak igazán, meg minden fájás tetőpontján. de mindig az járt a fejemben, hogy ki kell bírnom, a babának is nagyon nehéz, ő is félhet és gyorsan kinyomtam hogy megláthassam. meg minden fájással közelebb kerülök hozzá. erre gondolj te is. amikor meg meglett már nem fájt semmi. így leszel te is, ne fél.

sok sikert, szép szülést!

egy 4 hós kisfiú anyukája

2008. szept. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szülés előtt egy hetet töltöttem kórházban és hála a frontoknak, körülöttem mindenki megszült, csak én nem.Váltották egymást a szobatársaim, így hihetetlenül boldog voltam, amikor megindították a szülésem.Nem volt időm izgulni, mert már akkor azt hittem idő van, amikor bementünk a kórházba.Inkább nyugalom árasztott el, hogy végre nemsokára megszületik a kis manó.Sok sikert és boldogságot a babádhoz!
2008. szept. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én egy pillanatig sem féltem a szüléstől, sőt , a kezdetektől nagyon vártam, hogy átélhessem ezt a csodát:-)

Félni inkább attól féltem, hogy milyen lesz a picivel, hogy boldogulok vele, mit fogok vele csinálni, hogy lesz napirend...stb.

De már 15 hetesek vagyunk, és minden szép és jó:-)

Örülj neki, hogy nem félsz, nem is kell, csak pozitívan:-))

2008. szept. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!