Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Egyre jobban félek, ahogy...

Egyre jobban félek, ahogy közeledik a szülés időpontja?

Figyelt kérdés

36 hetes vagyok, és most már bármikor megszülethet a babánk. Eddig teljesen úgy éreztem, hogy minden szuper, fel vagyunk készülve amennyire lehet, alig vártam hogy megszülessen. Most viszont hirtelen csak félek, ha a szülés utáni időszakra gondolok. Félek hogy mi van ha mégsem vagyok erre képes, mi van ha rossz anya leszek, milyen lesz a párkapcsolatunk a párommal, hogyan fogjuk bírni az éjszakázást... Mindentől csak félek. Ez normális? Ugye el fog múlni? Ti éreztetek hasonlót?

36 hkm


2016. júl. 21. 22:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem is voltak ilyen gondolataim,félelmeim nem is olyan rég. Pár napig depiztem rajta,aztán elmúlt. Most már nem gondolkozok ilyeneken,már csak azt várom,hogy kibújjon, nagyon izgatottak vagyunk már a férjemmel :) szóval ne aggódj,normális dolog,idővel elmúlik :)

39+6hkm

2016. júl. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
4%
Nem fog elmúlni és jogos a félelmed. Maga szülés sem egy egyszerű dolog és nem is kellemes amikor tizencentire kitágulsz ott lent és persze rendesen szakadnak a dolgok. Ha meg császár az se kellemes. Felvágnak kirángatják összestoppolnak. Aztán ezek után jön a neheze a szoptatás az első napok nehézségei aztán az azt követő sok hónap/év éjszakázás, semmire nem lesz időd, meg a folyamatos idegeskedés stb. És igen erre a párkapcsolatok legalább fele rámegy hanem több. De ezen már késő rágódni.
2016. júl. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Persze, hiszen olyasmi elott állsz, amiről meg nincs tapasztalatod. En is féltem. Mikor hazamentem a kórházból penteken,kétségbeesésemben sírtam,mert addig csak segítséggel tudtam szoptatni.

Otthon azonnal ment. Minden természetes lett. A babám jo alvó, nyugis, szoval ki tudom aludni magam mellette, egyelőre, most 3 honapos.

Talan csak az lehet vigasztaló, hogy sokan érzik azt,amit te. A jo dolog, hogy van idő mindenbe belejonni apránként.

Ha pedig jo csapatod van (férj, orvos, szuleszno), akkor segítenek szules kozben. Engem ez vigasztalt.

2016. júl. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

2. válaszoló! Azért ez így durva, ahogy írtad...

Kérdező: más lesz minden igen. Hol könnyebb lesz, hol nehezebb. Párkapcsolat is változik persze, de nem feltétlen rossz irányba. Sőt. Nő és férfi vagytok, feleség és férj és aztán anya és apa is. Szerintem 98 % hogy ez megfordul a nők fejében, de ne aggódj! Megoldod! Két gyermekem van. A nagyobb is csak két éves és még én is tanulom a dolgot. Meg tud lepni. Volt, hogy sírtam tehetetlenségemben, de aztán elmúlik. Kisebb lányom két hónapos.Általa azt tanultam eddig,hogy nincs két egyforma gyerek :-)

2016. júl. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Na én valahogy nem értem mikor ilyet olvasok :) de tényleg. Sose féltem. Minek? Mitől? Majd kialakul minden szépen!
2016. júl. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ketteske egy tapló intelligencia-hiányos, de ezt mindenki látja, lapozzunk!

Egyik az kedves kérdező, hogy az, hogy "bármikor szülhetsz" általában azért több hét múlva fog következni, mondjuk úgy 2-5 hét múlva. Durván egy hónap. Úgy szokott ez lenni, hogy ilyenkor megijedhet a kismama a szüléssel és a babázással kapcsolatban, de mikor már közeleg a kiírt dátum és még mindig nem született meg, és még mindig, mindig várni kell, át fog csapni egy vágyakozásba az egész és hidd el, hogy akkor meg már csak arra fogsz tudni gondolni, hogy mikor fogsz már végre babázni! Nem olyan borzasztó dolog a szülés sem, a h.lyékre meg nem kell odafigyelni! Szorítunk!

2016. júl. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!