Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek 25 évesen korai...

Szerintetek 25 évesen korai szülni, a mai világban?

Figyelt kérdés
2016. júl. 23. 12:57
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
80%

Én most töltöttem a 24-et,férjem 25. Számunkra nem korai. Kinek hogyan...ha mindent meg tudunk adni a gyerekünknek,fel tudjuk nevelni, és szeretnénk is már,akkor szerintem nem korai.

40hkm

2016. júl. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
79%
Egyéntől, és élethelyzettől függ. Az első válaszolóval egyetértek.
2016. júl. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
87%
Nekem korai lett volna, mert fontos volt számomra, hogy befejezzem a tanulmányaimat és legyen egy stabilnak mondható állásom, néhány év gyakorlattal.
2016. júl. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
64%

23 évesen szültem:) Nem volt korai.. Sőt!!

25 leszek idén. Tervben a második poronty ;)

2016. júl. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
75%
Nem korai. :) Én 29 vagyok, 3 lányom van, igaz az első baba véletlen volt, de így nekünk pont jó. A csajszijaink 11, 10 és 8 évesek. :) Férjem 32.
2016. júl. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
72%
Dehogy :)
2016. júl. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
26%

Én most őszinte leszek.

Anno annak idején 20 évesen szültem. Volt lakásom, állásom, ahogy a férjemnek is volt lakása, állása.

Ma már felnőtt ember a fiam aki diplomás, jól kereső ember.

Ha ma lennék 20-25 éves nem szülnék. Nem az anyagiak miatt. Hanem erre a borzalmas világra nem szülnék. Ami most megy a nagy világban, amikor ilyen zavar van, hogy nem lehet tudni mi várható még, én nem mernék vállalni gyereket.

Tudod 25 évvel ezelőtt nem voltak olyan gondok mint ami ma van. Nem volt ilyen kegyetlen a világ. Nem volt gond az emberekkel sem ennyire mint manapság. Ma minden harmadik gyerek agresszív, minden harmadik ember idegbeteg...Ilyen világra szülni nem is tudom, hogy bátorság, vagy butaság.. Lehet én vagyok csak ennyire pesszimista, de én nem látom, hogy olyan szép csodás jövőnk lesz. (és most nem politikailag értettem, ennek semmi köze a politikához)

2016. júl. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
76%
NEkem korai lett volna, akkor szabadultam az egyetemről és a szakmámat teljesen zsákutcába tolta volna, ha nem építek legalább 5 évig még gyakorlatot is utána. Nyilván ezzel nem mindenki van így, de nekem kb. őrültség lett volna meg 10 év felesleges tanulás, pénz és energia, ha 25 évesen kezdek el szülni.
2016. júl. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
62%
Nekem is korai lett volna, nagyon is. Annyi idősen is volt egy komoly kapcsolatom, és az anyagi helyzetünk is rendben volt, de éreztem, h ha tovább lépek - esküvő, gyerek - akkor a szüleim elvárásának tennék eleget. Azóta rengeteget változtam, és úgy érzem,h a gyerekem is lényegesen jobban járt a mostani énemmel. De általánosítani nem akarok, mert vannak emberek, akik már huszonévesen rendelkeznek azzal a tartással, ami kell ahhoz,h jó szülők legyünk. Mindenkinek magának kell éreznie,h mi motiválja a családalapításra.
2016. júl. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
44%
még hányszor írjuk le hogy ez nem életkortól függ? :)
2016. júl. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!