Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ti kértetek érzéstelenítést...

Ti kértetek érzéstelenítést szülésné? Ha igen milyet? Aki nem kért kérem mondja el mennyire bírta a nélkül.

Figyelt kérdés
2016. júl. 29. 13:37
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
35%

én nem kértem, nem is akartam. baromira fájt, de anniyra mégsem mint amire számitottam

sajnos a vége császár lett

2016. júl. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
56%
Kértem, nem hatott. Legközele b nem kérek, de az oxi ellen is tiltakozni fogok, ha anélkül is halad a tágulás.
2016. júl. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
56%
Én kértem epit, jó döntés volt, tudtam egy kicsit pihenni. Előtte 22 órát vajúdtam otthon, rendszertelen fájásokkal ( külföld, még elfolyt magzatvízzel is haza akartak küldeni)
2016. júl. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
56%
Kértem epiduralt. Nagyon jo volt. 5 ora alatt megszultem. A vege nagyob fajt, mert 4 ujjnyinal mar nem adnak tobbet h erezd hogy nyomni kell. Jo dontes volt annelkul uy elfaradtam volna hogy nem lett volna erom kitolni.
2016. júl. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
56%
Nálunk nincs, így nem is tudtam volna kérni. De nem volt olyan fájdalmas mint gondoltam. Összes 3 órát vajudtam, ebből az első három nem is volt vészes, még telefonon beszélgettem barátnőkkel, vicceket meséltünk egymásnak a szülésznővel. Az utolsó fél óra volt húzós, de ennek az volt az oka, hogy kaptam oxitocint és feküdnöm kellett. Ha akkor is járkálhatok és békén hagynak, könnyebb lett volna. Talán legközelebb.
2016. júl. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
41%

Nem kértem, valahogy ott ez nem jutott eszembe.

(a fájdalmat amúgy nagyon nem bírom).

Amíg "csak" vajúdtam, egész jól bírtam. Majd amikor jöttek a tolófájások, és felfektettek a szülőágyra, ott durvultak a dolgok.

Kitágulva nem voltam, a baba szívhagja leesett, műtő foglalt volt.

Így az orvosom térdelt a hasamon, az ügyeletes tágított. De ezt már nem észleltem. Csak addig emlékszem az eseményekre, hogy "jön fölém az orvosom". Onnan képszakadás, majd amikor a férjem vágta a köldökzsinórt, azt már én fényképeztem.

SZóval amikor már annyira durván fájt, hogy nem bírtam, akkor "lekapcsolt" az agyam. De el nem ájultam.

Gátmetszésre nem volt idő, szakadtam, középen, de nem végig. Ezt abszolut nem észleltem. Kérdeztem is a dokit, hogy ugye nem kellett vágni. Mondta nem, mert szakadtam... Pff. fel sem tűnt. A varrás túlélhető volt, az már nem fájt annyira.

2016. júl. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
71%

Nem kertem, de felmerult kozben ketszer is. Mondtak, hogy 15-20 perc, amikorra jonni tudna az orvos (kulfold, itt csak szuleszno vezeti a szulest), es tovabbi 30 perc, ameddig el kezd hatni, es nem is biztos, hogy hatni fog 100%-osan, es azt sem lehet tudni, meddig... A lehetseges mellekhatasok, az elmondottak es az addigi fajdalmas, de kibirt orak miatt vegul nem kertem, es a kovetkezonel sem fogok. Csaszar is konnyen lehet belole, mint egyik ismerosomnel.


Ez nehez dontes. Van, akinek nagyon bevalik, es semmi mellekhatas, a gyerek is hamar megvan, mint ahogy a csaszarbol is vannak konnyeden es gyorsan felgyogyulok, de az alapjan, amiket en olvastam, ok vannak kisebbsegben.

2016. júl. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
56%

Kértem és kaptam is (Edát). Anélkül nem bírtam volna, nagyon durva fájásaim voltak, ájuláshatáron voltam. Így nagyon jó volt, éreztem a görcsöket, de nem fájtak :) Ugyan császár lett a vége, mert oxi ellenére sem tágultam, 9 óra vajúdás és elfolyt meconiumos magzatvíz után sem, de ha hüvelyi úton szültem volna, akkor is adták volna tovább az edát.


Következő babánál is fogom kérni, sőt, már kapásból úgy fogok bemenni a szülőszobára, hogy kérem :) Pedig még terhesen nem szerettem volna fájdalomcsillapítást, de a vajúdás alatt feladtam az elveim :D :D :D

2016. júl. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
56%

Jesszus 6-os, beleborzongtam ahogy olvastam, h mik tortentek veled... Pedig szultem kettot erzestelenito nelkul.


Az elsonel terveztuk, hivtuk is a dokit, de lebeszelt, igy vegul nem adta be. Aztan vmennyire ra ujra hivtuk, h most mar nem birom, adja be. Akkor viszont mar nem kaphattam, mert 3 ujjnyinal jartam. Igy ezert maradt el az elsonel.

Amugy oxi folyt belem, nem jarkalhattam, pedig az nekem kellemesebb volt, igy acsorogtam az agy mellett.


A 2.-nal vhogy eszembe sem jutott h kerjek. Igaz, 3cm-nyi tagulassal mentem a szuloszobara, ahol rogton burkot repesztettek es lattuk h zold a viz, igy ujra oxi de most ezerrel, h mihamarabb megszuljek. Ujra agyhoz kotottek, de most ram is parancsoltak h fekudjek, mivel a babam feje nem ekelodott be a medencembe, igy egyik oldalrol a masikra kellett fordulgatnom ket fajasonkent, h be tudjon illeszkedni. Haaaat, szornyu volt! De az volt a lenyeg h a picikem mihamarabb megszulessen.

Utana, ugy ereztem magam, mintha mondjuk tornaztam volna egy jot, ahol bar lefarad az ember, de az adrenalin frissen tart. :-) csodalkoztak is rajtam, h "mi van velem". :-D


Te mostanaban fogsz szulni?

Ha igen, konnyu szulest kivanok!

2016. júl. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
28%
Nálunk sima szüléshez nincs lehetőség kérni, így választásom se volt (amúgy kértem volna) mind a 3 gyereknél annyira bírtam,hogy nagyon jól tudtam nincs más választásom mint bírnom kell.
2016. júl. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!