Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha a nőgyógyászod azt mondja,...

Ha a nőgyógyászod azt mondja, hogy nem szül a te általad kiválasztott szülésznővel?

Figyelt kérdés

Nem a nőgyógyászomat kértem meg, hogy ajánljon szülésznőt, hanem én választottam (utánajárás, infó gyűjtés stb...) után egy igen tapasztalt, szimpatikus szülésznőt. Rossz véleménnyel eddig nem volt senki róla....A nőgyógyászomról sem, ezt hozzá kell tennem.


Most, hogy közeleg a z idő, beszélgettünk és rákérdezett a szülésznőre, amikor megmondtam a nevét azt mondta, hogy vele nem dolgozik...


Sakk-matt....

Elvileg sima szülésre készülünk, probléma nem volt eddig sem, nem első baba...


Kit válasszak? Mit tegyek? Gondolom vannak kedves szülésznők a dokiknak is, sőt ajánlják is egymást, hogy mindenkinek jó legyen...már értitek....

A szülésznővel már le van beszélve minden...nagyon kellemetlen lenne visszamondani és azt választani akit a dr. ajánlott...


Ti mit tennétek?


2016. jan. 17. 23:30
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
39%
Biztos vagy benne, hogy ez az oka annak, hogy vele nem dolgozik? A dokidnal kerdezz ra, hogy miert nem teszi, lehet tanulsagos lesz...
2016. jan. 17. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:

Én okot nem írtam, hogy miért nem vele dolgozik...csak azt, hogy biztosan vannak kedvencek...

Azt mondta, hogy szakmailag nem értenek egyet...de ez bármit takarhat.

2016. jan. 17. 23:48
 3/40 anonim ***** válasza:
13%
Hívjuk nevén, az adott szülésnő nem jattol neki. És ilyen nincs, hogy ő királyi fensége nem dolgozik együtt valakivel, etikátlan tuskó. Mégis mit csinál, ha a "te" szülésznőd jelenik meg a kórházban, beül a sarokba duzzogni, hogy akkor ő nem csinálja végig? Mondd csak neki, hogy választasz mást, aztán jöhet a meglepetés, lássuk tanúk előtt is ki meri-e jelenteni, hogy ő az adott hölggyel nem dolgozik együtt.
2016. jan. 18. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
51%

Mert az elképzelhetetlen, hogy simán nem szimpatikus neki a szülésznő, mint ember, utolsó. Kizart. Te Pl mindenkit szeretsz. Jó neked. Én nem. Vannak olyan emberek, akik nem szimpatikusak és ehhez a világon semmit nem kell tenniük. Ennyi.

Kérdező, en az orvost választanám. A szülésznő csak a sima szulesnel tud segíteni, ha baj van, semmit nem tud tenni. Az orvos nagyobb biztonsagot ad

2016. jan. 18. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
17%
Ja, mellesleg ha nekem valaki a képébe hazudna -mondd azt hogy mást választasz ozket- bizony ott hagynám. Hidd el, a kérdőív nagyon megszivna ha követné az ötletedet
2016. jan. 18. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
78%
Én elveszteném ezzel a bizalmat az orvos felé. Második szülésemre készülve új orvosom van (régi máshova ment sajnos), de a szülésznő maradt, mert szuper. Ha az orvos azt mondta volna nem dolgozik vele, akkor másik dokit kerestem volna. A normális doki együtt tud dolgozni minden szülésznővel és fordítva. Ha meg tényleg más elveket vallanak, akkor válassz a szerint neked melyik szimpatikus.
2016. jan. 18. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
81%

Én bíznék az orvosban. Egyrészt szülés alatt minden jogi felelősség az övé.

Ha egy szakmailag szerinte nem megfelelő szülésznővel dolgozik, akkor ahelyett, hogy rád figyelne, vele fog vitatkozni - ezt szeretné elkerülni, mert rád jutna kevesebb figyelem.


Teszem azt, szükséges a gátmetszés (és ha igen, akkor gyorsan kell cselekedni), a szülésznő meg leáll vele vitatkozni, hogy nem is kell. Ha meg tokáig repedsz, akkor az orvosé a felelősség. Ahelyett, hogy elvégezné, ott vitatkoznak feletted és ilyen feszült helyzetben kell szülnöd. Neked se ad biztonságérzetet, ha két szakeber se ért egyet.


Az én orvosom is mondta, hogy van két szülésznő, akivel nem dolgozik együtt, nevet nem mondott. Amikor mondtam, hogy én kit választottam, akkor mondta, hogy ő nincs a kettő között, oké.

És tényleg, a szülésznő nem bírálta felül az orvost. Ráadásul nekem beugrottak komplikációk, ahol a szülésznő tehetetlen volt, az orvosnak viszont gyorsan kellett cselekednie. A szülésznő annyit tudott neki segíteni, hogy ugrott a belső telefonhoz és diktálta, hogy milyen csapatra van szükség.

1 perc múlva mindenki ott volt. Most képzeld el, ha a telefonálás helyett egymással vitatkoznak, én meg kvázi életveszélyben fekszem ott a szülőcsatornába szorult babával.


Ez nem egy pénzügyi profilú cég, ahol van idő arra, hogy egy befektetési ötleten tízen vitatkozzanak egy hétig, aztán majd jutnak valamire.

2016. jan. 18. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
75%
Én az orvosom választanám. A szülésznő mellékes hogy ki lesz. Az orvosom senkiért nem hagynám ott.
2016. jan. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdezhetem, melyik kórházról van szó?

Mert nekem egy agyondicsért szülésznővel voltak nagyon rossz tapasztalataim.

2016. jan. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
88%
Mindkettővel külön-külön elbeszélgetnék és emberi szimpátia alapján választanék. Akivel ÉN szeretnék szülni. Ugyanis nem az a fontos, hogy az orvos kivel szeret együtt dolgozni. Nem neked kell megfelelni és jol viselkedni. Ő feleljen meg neked. Minden kérdésre! 1.kérdés: melyek azok a szakmai pontok amikkel ő nem èrt egyet? Nyíltan sorolja fel! Mert ez az a pont, ahol jogod van dönteni, TE melyikükkel értesz egyet. A szülésznő pedig igenis fontos. Egy orvos se lesz melletted végig. Leszrják. Kitolásra jön be.
2016. jan. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!