Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek miért nem indul...

Szerintetek miért nem indul be a szülés?

Figyelt kérdés

Az első babám bár fejjel lefelé volt, nem ékelődött és 9 napot hordtam túl, aztán császár lett, mert a doki szerint be nem ékelődött fejnél nem mer indítani. Ezért még császár előtt sem "indítóztak", mint másoknál, csak toltak a műtőbe és kivették szegényemet.

A "szülés" előtti napon voltak 5 perces keményedéseim, de nem fájtak és másnapra el is múltak.

Ez a génekben lehet? A második babánál még alakulhat úgy, hogy minden rendben lemegy, vagy ha az első ilyen volt, várhatóan a második is így lesz?



2016. aug. 4. 12:47
 1/8 anonim ***** válasza:

Én pl tudtam mikor fogant és ahhoz képest is túlhordtam 1 héttel.Lehet ha beinditották volna akkor beékelődik a tiéd.Felesleges ezen rágódni szerintem.

Kívánom a legjobbakat!

2016. aug. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Valószínűleg a dokid egyszerűen nem várta ki.

Hányadik héten tolt a műtőbe?


Amúgy nem törvényszerű, hogy az ilyesmi ismétlődjön, csak félő, hogy ha ugyanaz a dokid, akkor most sem fog várni, és az előző császárra hivatkozva megint megműt. :(

2016. aug. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

9 napot hordtam túl, tehát a 41+2 napon tolt a műtőbe. Aszonta ebben a kórházban max 1 hetet engednek ráhúzni és nálam már így is túlléptük ezt.

Nem szeretnék ugyanitt szülni. Picit túl ráparázósnak éreztem ezt a dokit meg maga a kórház sem tetszett túlzottan.

A másodiknál dúlás, bábás, természetközpontúbb doki közreműködésével kívánnék inkább szülni normál módon. Persze, ha lehet és a sors nem szól közbe. Azért ugye az a lényeg, hogy mindketten egészségesek maradjunk.

2016. aug. 4. 14:21
 4/8 anonim ***** válasza:

Persze, de ha semmi gond, akkor egyszerűen jobb várni.

Én is szültem egyet a 41+6-on.

És még az sem számít túlhordásnak, csak terminustúllépésnek, a túlhordás a betöltött 42. hét után van.

És hát van, amikor a számítás sem sikerül pontosan...

2016. aug. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Elsőnél kiírt napon indítottak, (már bent feküdtem) a magzatvíz már meconiumos volt,császár lett a vége. Másodiknál vártunk,hogy beinduljon a szülés,hogy hüvelyi úton megszülhessem, de itt sem indult be.
2016. aug. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

3 gyerkőcöt "szültem", mindhárom császáros volt.

Vannak olyan emberek, mint pl. én is akik szervezete nem termeli azt a hormont ami fájást generál. Nekem egyik gyereknél sem volt soha egy jóslófájásom sem, az elsőnl oxitocinterhelésre sem és mehszájérlelésre sem történt semmi. Nálad szerintem nem áll fenn ez a veszély, mivel a doki rásegíthetett volna oxival is akár. Ne add fel :-)

2016. aug. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Sok nőnél sajnos elég annyi, hogy nem várják meg, míg beindulna magától, és az oxitocinra meg valóban nem reagál. :(

Egyszerűen nincs türelmük az orvosoknak és sok esetben előbb közbelépnek mesterségesen, mint kéne, ezzel totál felborítva a természetes folyamatokat.

2016. aug. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

A műtét után a doki aszonta, hogy a baba nyakára volt tekeredve a zsinór és azért nem ékelődött valszeg és emiatt sem indult be a szülés. Meg azt is mondta, hogy már picit mekóniumos volt a víz. De pl antibiotikumot nem kapott emiatt a babó.

Volt egy másik csaj akkor a kórházban, akinek full zöld volt már a babája, ezért császározták és ott keményen gyógyszerezték napokig szegény babát.

Nálunk ez elmaradt, szóval vagy csak nagyon pici kakkancs lehetett a vízben, vagy csak kellett valami indok a papírra, hogy miért lett császár. :)

Na, mind1. Meglátjuk. Azért nagyon remélem, van még esélyem kipróbálni a term. szülést. Bár tudom, hogy az sem feltétlenül egyszerű. Van az ismeretségi körömben olyan, akinek oxihiányos lett a babája, meg olyan is, aki 20 óra vajúdás után könyörgött a császárért.

Hát, ki tudja, lehet jobban jártam így. Bár azért a császár utáni reggel és még a következő pár nap az elég cefet. :D

2016. aug. 5. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!