Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kérdezte az orvosotok, hogy...

Kérdezte az orvosotok, hogy császárral vagy hüvelyi úton akartok-e szülni? Mikor?

Figyelt kérdés
Barátnőmtől kérdezte a dokija már a terhessége elején, és itt olvastam sok kérdésben, hogy emberek választhatják is a császárt, nem csak orvosi okkal lehet elvégezni. Ilyenkor az orvos a terhesség egyik pontján rákérdez, hogy akarok-e császárt és akkor beütemezi a 38. hétre (a barátnőmé akkor volt)? Vagy hogy megy?

2016. aug. 4. 15:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én kétszer szültem, egyszer sem kérdezte az orvos, hogy hogyan akarom.
2016. aug. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%

Tőlem csak azt kérdezte, hogy mikor megyek szemorvoshoz, mert várhatóan szemészeti indikáció miatt kell császár - és az is lett. Amúgy megszültem volna, anyós ki is volt akadva, hogy itt van a kényelmes lehetőség, én meg természetesen akarok szülni, menjek a haver szemorvoshoz, ő biztos megírja.. hát megírta az sztk-s is, megvakulni meg nem akarok.

Gondolom ha olyan az orvos hozzáállása vagy eleget fizetsz megcsászároz, ha császárt akarsz indikáció nélkül akkor még előre nézz utána, ki csinál. Nem mindenki hajlandó rá, mégis egy műtét.

2016. aug. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%
Nem kérdezte, de felesleges is lett volna. Én már azon is kiakadok, amikor valaki előre tudja, hogy melyik nap fog megszületni a gyereke, mert a dokija aznap mindenképpen megszülteti.
2016. aug. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

az elsőnél nem kérdezte. a 41. héten még mindig nem indult meg a szülés, de még akkor sem kérdezte, sőt azt mondta, várjunk még pár napot, mert ha ő megindítja jó eséllyel császár lesz a vége és azt nem szeretné...végül csak nem indult meg úgyhogy 41+5 napra indítottak és az valóban császár is lett, kicsi volt a medencém, a baba feje túl nagy.


most a másodiknál kérdezte, hogy meg akarom e próbálni természetesen. Mondtam hogy alapvetően nem, de nem ütemeztettem be, abban maradtunk, hogy megvárjuk míg beindul magától, és úgy műtenek meg, hogy legalább saját akaratából akarjon kijönni. Egyébként 38. hétre programoznak nálunk is, tudomásom szerint.

2016. aug. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%

Én óvatosan, de próbáltam kampányolni a császár mellett. Azért nem vehemensebben, mert rettegek a tűktől és a spinális érzéstelenítés nem tűnt jó bulinak.

Az orvos végül udvariasan azzal hárította el, hogy megnézzük, hogy zajlik a dolog és ha indokolt, akkor azonnal császár lesz.


Lett egy csokor komplikációval tarkított hüvelyi szülésem, meleg kézrázás az orvosnak, hogy a szakértelme mindkettőnket megmentett a maradandó károsodásoktól. Jó esélyünk volt rá.

Emlékezett a korábbi beszélgetésünkre, a 6 hetes kontrollon mondta, hogy ha tervezek még terhességet, akkor a legelején ki fog írni programcsászárra, jobb a békesség alapon.

De nem tervezek, így jártam :) Utólag tényleg a császárral jártam volna jobban, de előre ezt egyikünk se láthatta.

2016. aug. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
46%
Ha tőlem megkérdezné, azonnal másikat keresnék. Nem bízom a saját és a gyerekem életét olyanra, akinek a kényelem fontosabb a szakmai indoknál.
2016. aug. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%
Hááát én kettőt szültem simán, és a harmadik szemeszeti indikació miatt lett császár. Én nem hogy kérném hanem inkább fizetnék azért hogy NE császár legyen! A sima szülés lehet hogy fáj de másnapra már szinte semmi baja az embernek, és szerencsém vol mert a gátvarrás sem fájt törökülésben szoptattam. Most friss élmeny még a császár 3 hete volt... rossz volt az érzés hogy ott matatnak bennem, persze nem fizikailag inkább pszichesen a tudat hogy pár centivel lentebb nyitva vagyok és akár a két kezemmel kivehetném bármelyik belsőszervem... kicsit dúrván érintett. Aztán a spinális erzéstelenítés miatt borzalmas fejfájás szédülés és fülzúgás boldogított 5 napig. Az első felkelés 12 óra fekvés után maga volt a pokol. Fájt is de inkább az ájulás közeli állapot volt ami megviselt. Nyomorultul éreztem magam. Aztán 3 nap után hazaengedtek minket. Itthon tehetetlennek éreztem magam vergődtem hogy hogy lehet valami ennyire rossz.. itt még mindig a fejfájás fülzúgás szédülés kombo miatt egy nagy rakás sz..rnak éreztem magam. Alig tudtam magam meg a babát ellátni, persze tudom van akit nem visel meg ennyire a dolog de nekem van összehasonlítasi alapom és sokkal sokkal könnyebb és egyszerűbb a sima szülés. Így 3 hettel a császár után már embernek érzem magam, a hasam még mindig erzékeny, pl a baba megrúgja azért érzem rendesen. A spinális mellékhatasai elmúltak, de a műtét emlékei mély nyomot hagytak. Szóval aki teheti inkább NE kérje a császárt!
2016. aug. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként ez a téraránytalanság hogy van? Mert sokszor olvasok ilyet, mint ahogy itt is írta valaki, hogy amiatt lett végül császár. Valahol már előre tudják, hogy téraránytalanság van, máshol meg fél nap vajúdás után derül ki, ez hogy van?!?!?!
2016. aug. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem kérdezte meg.
2016. aug. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Fogadott dokim volt mindhárom szülésnél,de ez nem volt téma.Mondjuk én nem is akartam császárt,mert rettegek a műtétektől.
2016. aug. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!