Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha a mehszaj 1,5 ujjnyira...

Ha a mehszaj 1,5 ujjnyira nyitva es kb 5 ujjnyira kell kitagulni, akkor szamithatok könnyebb vagy gyorsabb szülesre? 1 het alatt tagult ennyit.39+3 hetes vagyok, remelem mar nincs sok hatra.

Figyelt kérdés
2009. dec. 30. 13:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Én 2.5 ujjnyival mentem be 37+3 hetesen,a szülésznőm burkot repesztett,és bő 2 óra múlva megszületett a pici.Állítólag sokan órákat vajúdnak mire kitágulnak ennyire.Szval benne van a pakliban,h gyorsan fogsz szülni!Kívánom Neked!
2009. dec. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én két ujjnyira voltam nyitva, amire mondta a szülésznő, hogy szerencsém van, mert más ezért a két ujjnyiért órákat szenved....

Nekem az egész kicsi kezdeti fájásoktól elkezdve a takarításig kb 11 óra volt, amiből az utolsó 4 óra volt inkább, amire azt mondom, na ez a szülés, vajúdás. A többi csak mensis fájás volt előtte.

Úgyhogy ha még fél ujjnyit is tágulsz, már legalább azt elmondhatod, hogy ezért nem kellett megszenvedned. Majd csak a többi 3-ért...

Könnyű szülést kívánok!

2009. dec. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
nekem másfél ujjnyitól számítva volt 3 óra,amikor a babámat a kezembe tarthattam.
2009. dec. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Relatív. Én zárt méhszájjal, magasan lévő babával mentem be, mert elfolyt a víz, azt mondták, majd reggel megindítják, ehhez képest 3 óra múlva kint volt. A kitolás előtt, amikor kitágultam, mondták, hogy annyira fent van a baba, hogy még minimum félóra, a következő fájással már lent volt és el is indult kifelé, 3 perc múlva már a kezemben volt. Egy barátnőm 3 ujjnyival vészelt át egy hónapot, de végül indítani kellett és fél napig vajúdott (az sem olyan sok elsőnél).
2009. dec. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A 2 ujjnyira voltam nyitva, 3 óra alatt lett meg a lányom.
2009. dec. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
1,5 ujjnyi nem sok a te korodban. Teljesen normálisnak számít. Jelenthet jót is, de hallottam olyanokról akik innét nem tágultak tovább.
2009. dec. 31. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem örülhetsz neki. Én bő 2 ujjnyival csavarogtam a 40. héten. A kiírás napján 3 órás otthoni vajúdás után bő 3 ujjnyival mentem be a szülőszobába, és onnan számítva még 3 óra kellett az 5 ujjnyi táguláshoz. Sajni nem jól illeszkedett be a bubija kismanómnak, így ezt követően 1,5 órán keresztül pozíciókat kellett váltogatnom parancsra és vártuk, hogy tolhassak. Az kemény volt! De mikor beilleszkedett 7-8 perc alatt kitoltam a 4 kg kisfiam.


Még így is, hogy a vége nagyon kimerítő volt, azt mondom:


Minden percét újra akarom élni nap, mint nap.



Nem fontos az idő, hihetetlen csodában lesz részed. :):)

2009. dec. 31. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!