Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miből tudja megállapítani azt...

Miből tudja megállapítani azt egy szülész, hogy mikor kell vákuumot alkalmaznia, és mikor császármetszést végeznie?

Figyelt kérdés
Hogy lehet az, hogy egyik kórházban ezt, másikban azt végzik, protokoll szerint? Mi van, ha a vákuum nem elég, de ez csak szülés közben derül ki? Mi van, ha a baba menthetetlenül elakad a csontos medencében és már visszahúzni sem tudják?

2016. aug. 11. 21:46
 1/9 anonim ***** válasza:
33%

Vákuum akkor jön, ha már késő a császárhoz, utólag derül ki, hogy valami gond van.

Ha azzal sem sikerül, temetés.

2016. aug. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%
Minden attól függ, hogy a magzat feje áthaladt-e már a medence bemenetén. Ha még nem, akkor lehet császármetszést végezni. Ha már igen, akkor csak vákuumot.
2016. aug. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De elakadhat a baba akkor is, ha már fejének legnagyobb kerületével átjutott a szülőcsatornán? Olyankor a vállai akadnak el? És mi van, ha ez bekövetkezik? Ha a vákuum sem segít, és a baba totálisan beszorul? Kiszedik darabokban, vagy hogy? :((
2016. aug. 11. 21:59
 4/9 anonim ***** válasza:
83%

Már leírták, mi alapján döntenek. Igen, a válla is eltörhet, de ne ilyeneken agyalj már!

Olvass inkább pozitív dolgokról.

2016. aug. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%
Onnan tudja megállapítani hogy ezt tanulta 😊
2016. aug. 12. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%

Nekem ez volt, elakadt a csont a csontban. Az orvos benyúlt, elfordította (gyakorlatilag a hibás irányú forgást korrigálta helyette) és úgy húzta vákuummal. Ez az, amihez szakértelem kell, mert ha rosszul csinálják, sérülést is okozhatnak.

A saját szöveteim nem jártak annyira jól, de engem összevarrtak mindenhol, a lányom pedig megúszta, mert szerencsére jó szakember az orvosom.


Biztosra nem merem mondani, de úgy rémlik, hogy nálam még határeset volt a dolog, viszont az egyetlen műtőben császároztak és látták, hogy időben nem jutnának már be velem is (mire végeznek, kitakarítják, stb, túl sok idő lett volna), így berohant egy komplett csapat, 6-7 ember nyomorgott a szülőszobán és két orvos dolgozott rajtam.

A neonatológus meg mellettem várakozott, hogy amint kiszedik, azonnal vizsgálhassa. A többiek talán asszisztensek voltak.

2016. aug. 12. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hű, utolsó, ez azért durva. És ha a vákuumos dolog nem jött volna be, és megsérül a babád? :( Mondjuk oxigénhiányos lesz pl. csak mert a műtő foglalt volt.


Biztos van olyan eset is, mikor rosszul döntenek, pl. mikor tutira császározni kellene, de inkább próbálkoznak a természetes szüléssel, majd próbálnak vákuumozni...és akkor meg a baba szívja meg, rosszabb esetben a mama is :( azért ez a szülés nagyon nem veszélytelen dolog!

2016. aug. 12. 08:26
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát akkor ráb...unk, az lett volna :)


Azt láttam, hogy az orvosnak szakmailag is megmaradt a szülésem, tehát neki se mindennapos eset volt. Hasonló okból az aktuális ügyletes orvosok járkáltak be hozzám a kórházban tartózkodás alatt "látványosságként". De nálam más komplikációk is voltak, gyakorlatilag statisztikai hibaszázalék voltam.

2016. aug. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
53%

Nálam fájásgyengeség alakult ki, mert rossz időpontban kaptam fájdalom csillapitót.

Egyszerűen nem jött tovább a fiam, mert megszűntek a tolófájások. A szülésznő és az ügyeletes orvos a hasamat nyomta, a saját orvosom jól szétvágott, felnyúlt, es forgatta bennem a babát.

Végül megszületett, egészséges lett, bár a nyaka fájt sokáig.

Ne aggódj nagyon, a szülés egy természetes folyamat. A másik kettőnél nem volt beavatkozás, es nem is volt semmi baj.

2016. aug. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!