Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha az első terhesség után nem...

Ha az első terhesség után nem alakult ki szülés utáni depresszió, akkor a másodiknál sem valószínű, ugye?

Figyelt kérdés
A minap láttam róla egy műsort, nagyon szeretném, ha ismét elkerülhetném. Az előző szülésem már 6 éve volt.
2016. aug. 15. 13:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem garancia sajnos, hogy az elsonel nem volt.
2016. aug. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Én ellenpélda vagyok.

Az elsőnél semmi baj nem volt, a másodiknál viszont igen. Elég nehezen kecmeregtem ki belőle.

Most a harmadikat várom, tudatosan készülök az elkerülésére, de csak reménykedni tudok, hogy nem ér utol. :(

2016. aug. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyban a helyzettől függ. Én az első gyereket úgy szültem, hogy a férjem itthonról dolgozott, sok ember vett körül, mert sok barátnőm akkoriban szült. És egy olyan helyen éltem, ahol eleve sok ember volt, és tavasszal volt pici a gyerek, ami ugye jó, mert egyre hosszabbak a nappalok, jön a nyaralás, szabik. A műtétem jól sikerült, a gyerek aludt-evett.


Ezek a körülmények ugye bármikor megváltozhatnak, szóval nem a szülésen múlik.

2016. aug. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is a masodiknal volt

Fiunak szulettett es hat elegge ki voltam miatta

Kellet vagy fel ev h helyre tegyem ezt magamban

2016. aug. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nekem most jobbak lesznek a körülmények, mint az elsőnél voltak. Az elsőnél a férjemnek nem volt munkája, jócskán ideges volt tőle, veszekedtünk is meg hasonlók. Most már jó ideje rendben vagyunk, sokat változtunk, beszélgettünk. Szóval sokkal ideáliasabban élünk most mint 6 éve.

Remélem, minden rendben lesz :)

2016. aug. 15. 14:40
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az elsőnél nem volt. Most a másodiknál van sajnos... Pedig jobbak a körülmények lelkileg meg segítségem is van ugy így-úgy mint az elsőnél! Szóval nem garancia az h az elsőnél nem volt!
2016. aug. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
37%
Én 4x szültem, de soha nem volt ilyesmi bajom. De én nem is foglalkozok ilyen témával, neked is ezt ajánlom, pláne, ha egyébként sem volt még ilyen hangulat ingadozásos gondod. Nem kell a témával foglalkozni,szerintem sokan túl sokat foglalkoznak ezzel. Nem kell. Minden szép és jó, a babára és a kis családodra gondolj! :)
2016. aug. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

2. válaszoló vagyok.


A körülmények nálunk is jobbak voltak a másodiknál, sajnos ez sem garancia. Az elsőt bérelt lakásban vállaltuk a férjemnek nem volt állandó munkája, sőt, végzettsége sem, mert nappali tagozatos főiskolás volt.

A másodiknál már mindkettőnknek jó munkája volt, saját kertes ház, mégis előjött.


Az utolsó válaszolónak csak üzenném, hidd el, én sem így akartam, nem gondoltam, hogy ez velem valaha előfordulhat, világ életemben optimista, pozitív gondolkodású ember voltam. A férjem odafigyelt rám, gondoskodott rólunk, de ez mind nem számít.

A szülés utáni depresszió nem kívánságműsor, nem divathóbort.


Ja, és az őszi babánál jött elő, lehet ez is közrejátszott, hogy mentünk bele a télbe. (most is októberi babánk lesz, tényleg csak reménykedem)

2016. aug. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nálunk téli baba lesz. Remélem el tudom kerülni...
2016. aug. 15. 20:15
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Én értem, hogy senki nem akar depressziós lenni, de ha valakinek tényleg semmi nyoma és jele sincs, hogy ilyesmire hajlama legyen, annak tényleg jobb, ha nem olvasgat erről túl sokat. Csak ezért írtam, nem kötekedésből!
2016. aug. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!