Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A terhesség utáni depresszió...

A terhesség utáni depresszió kinél hogy jelentkezett, miben nyilvánult meg?

Figyelt kérdés
2009. szept. 29. 17:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Nálam még nem jött elő, remélem már nem is fog! (20 hónapja szültem). Az első másfél évben az alváshiány miatt iszonyat fáradt voltam, de akkor sem éreztem depressziós tüneteket, csak azt, hogy de jó lenne egyszer legalább 4-5 órát egyben aludni. Több helyen olvastam már, hogy valószínűleg ennek is az alapja valamiféle hormonális dolog, plusz jön hozzá az illető lelki alkata plusz a körülmények. Ezek alapján egyáltalán nem szükségszerű, hogy ki is jöjjön. A nem kismamák közt is nagyon sok olyan ember van, aki az átlagosnál jobban bírja a gyűrődést, más ember belepusztulna, ha az ő életét kellene élnie, ő pedig még csak nem is panaszkodik. Ilyen a természete, nagyon erős a lelke, vagy nem tudom.

Azt viszont bizton állíthatom, hogy a legjobb antidepresszáns belenézni egy apró emberke szemébe, vagy csak nézni, ahogy szuszog alvás közben.

2009. szept. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én nem szoptattam, erről a dologtól teljesen elfordultam.

Tápszeres lett. Ha már valaki a mellemre akarta tenni, elkezdtem sírni, kiabálni hogy vigye innen.

Ez volt egy éve.

Orvoshoz is jártam vele, de semmi.

2009. szept. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én sajnos depis lettem utána, és az volt a legnagyobb baj, hogy nem tudtam, hogy ez egy betegség, vagy nem is tudom mi, ami bárkin kijöhet. Azt hittem csak én vagyok ilyen, és nem mertem senkinek elmondani, mert szégyelltem magam. Nagyon vártam a picit és örültem is ahogy megszületett, de ahogy hazaértünk, minden megváltozott. Nem éreztem kb 3 hetes koráig, semmi kötődést hozzá, úgy éreztem, nem is szeretem ezt a babát, csak nyűg nekem, mindig sír, nem tudok tőle aludni stb. Nagyon rossz érzés volt. Ha valaki eljött, alig vártam elmenjen, és már kitört belőlem a sírás, rengeteget sírtam, persze csak akkor ha egyedül voltam. Kb 3-4 hónapos volt, mire kezdett elmúlni, 6 hónapos volt amikor rájöttem, hogy ez szülés utáni depi volt, és akkor multak el teljesen a tünetek. Ha hamarabb felismerem, hogy ez valójában mi, akkor valószínű hamarabb elmúlt volna:( De túlvészeltem, nemsokára jön a tesó, és vele már okosabb leszek tuti:)

39 hetes kismami

2009. szept. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Valószinűleg nálam is depresszió volt amit szülés után éreztem. Nem mertem senkinek sem beszélni róla mit érzek mert annyira szégyeltem. Abban nyilvánult meg hogy féltékeny voltam. A terhességem alatt a férjem olyan szeretetben és figyelemben részesitett amilyenre álmomban sem gondoltam volna. Szülés után úgy éreztem hogy ennek csak a töredékét kapom, mivel a másik részét a babánk kapta. Emiatt nagyon ki voltam, sokat sirtam, holott továbbra is ugyanúgy szeretett és figyelt rám is. Most már tudom hogy ez hülyeség, és látom hogy nem kaptam semmivel sem kevesebb szeretetet akkor sem csak megváltoztak a körülmények, mostmár kinnt van a baba akit előtte a hasamba szeretett. De mostmár minden rendben lett, sikerült túljutnom ezen, ugyanúgy szeretem a babánkat mint ahogy a férjem szeret minket. És olyan jó hogy mostmár teszem a dolgomat mint minden más anyuka és nem foglalkozok ilyen hülye gondolatokkal.
2009. szept. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!