Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért kérdezik állandóan hogy...

Miért kérdezik állandóan hogy félek-e a szüléstől? Nem gondolnak arra hogy ezzel esetleg erősítik bennem a félelmet?

Figyelt kérdés

Már egy jó ideje nem félelemmel gondolok rá hanem izgalmas élményként, ez tök jó, de mindig valaki elrontja azzal hogy megkérdi félek-e. Főleg olyan lányok akik még nem szültek ("Jujj, nem félsz?") de egyre több olyan is aki már szült. Szerintem ez tök bunkóság, és primitív dolog. Így aztán mindig megingok és kicsit elszáll a nagy önbizalmam.

39 hetes kismama


2008. okt. 1. 08:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne hagyd magad!!! A szüléstől nem kell félni, mert életed egyik legmeghatározóbb élménye lesz, amíg élsz elkísér. Készülj fel, gondold el a folyamatot, amit fel kell dolgoznod, készülj a fájdalomra, készülj a tested irányítására, a babád megszületését segítő gyakorlatokra, légzéstechnikára és csodaszép élményben lesz részed. Akármennyire is küzdelmes mindig gondolj arra hogy percről-percre közelebb kerülsz ahhoz hogy megláthasd a kisbabádat.

Szép szülést kívánok neked és boldog babázást!


Egy kétgyermekes anyuka

2008. okt. 1. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem sok időd van hátra!!!:D

Ez tényleg bunkóság,de ez mindig így lesz,hogy megkérdezik.

(Lehet ,hogy majd te is megkérdezed valakitől.)Amúgy mindenki máshogyan éli meg a szülést.Tőlem is kérdezték és mesélték,hogy nekik milyen volt.Meg,hogy hosszan fogok vajúdni ahhoz képet 2 óra alatt megszületett a kislányom.Mindenki mondta milyen szerencsés vok ,mert ilyen gyorsan valakinél a 2.-3.-dik baba jön.

Szóval nyugodj meg és ha tehetitek és a párod is szeretné apás szülést kérjetek.Sokat számít és segít ha kedvesed ott van veled és segít nyomni és törölgeti az arcodat.Neki is jó élmény lehet az kis jövevény megszületése(mosdatás,mérés,első közös etetés és talán meg is foghatja.

Kitartás és fel a fejjel ne törődj senkivel csak magaddal és picúrral ja és a pároddal.

Örömteli babázást kívánok neked 1-2 múlva

2008. okt. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
ezt tőlem is megkérdezték,naná h kicsit féltem,hiszen ismeretlen dolog előtt áll az ember első szülés előtt...azt se tudtam mikor mi fog történi...de minden ugyis megy a maga utján,te meg csak sodrodsz az eseményekkel...nem kell félni,mert tényleg naon jóóóóóó "dolog" a szülés,még párszor végig csinálnám...és tényleg kívánom minden nőnek h átérezze a szülés csodáját!
2008. okt. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

hát ja. én ilyenkor mondom a sablon választ, hogy a szüléstől nem félek, csak a vajúdástól, és kedvesen mosolygok, arra legtöbbszor nem tudnak mit mondani :D

amugy meg nem olyan negativ felelem, ilyen varakozassal, izgalommal teli, szerintem keves dolog van az eletben, ami hasonló izgalom-félelem, talán nem is tudok mast mondani. Valószínűleg olyanok kerdik, akik nem szültek meg, es ok nem nagyon érthetik.

Amikor legkozelebb megkerdezik, kerdezz vissza, hogy ok felnek e a karacsonytol, ahol tudjak, hogy a vilagon a legertekesebb dolgot fogjak kapni :D kivancsi lennek az arcukra :D

2008. okt. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én szombatra vagyok kiírva és léptem-nyomon megkérdezik tőlem az ismerősők, hogy "nem félsz a szüléstől?" Én csak annyit szoktam válaszolni, hogy a szüléstől nem félek, csak az ismeretlentől. És szépen továbbsétálok. :D

2008. okt. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg "okos" ember van a világon :-))) És azt nem kérdezték még hogy "na,egyben vagytok még?" tőlem a végefelé sokan kérdezték, de már a "hogy vagy?" kérdéstől is a falra tudtam volna mászni. A riogatásról nem is beszélve. Utálatos dolog ez, és főleg olyanok ijesztgettek akik már szültek, és nem jól élték meg a szülést magát, meg a terhességük sem volt örömteli. Hát köszi. Nekem meg csodálatos volt a terhességem, egy idő után egyszerűen kiröhögtem aki piszkált :-)))

Szerencsére azért akadt, aki bíztatott...a szülés az ember életében a legcsodálatosabb dolog, soha többé nem érez olyan boldolgságot, mint mikor kibújik az a kisember, és kapálódzik kézzel-lábbal. Csodálatos, semmihez nem fogható, ne higgy annak aki az ellenkezőjét állítja! Jó szülést, sok boldogságot!

10 hónapos kislány anyukája

2008. okt. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok!Az előttem válaszolót nagyon megmosolyogtam!Lépten-nyomon ezt hallottam.Mikor közeledett valaki már előre szóltam igen egyben vagyunk és kitűnően!Lehet,hogy ez is bunkóság volt de tudtam mit akar kérdezni (megjegyzem akik rendszeresen kérdezték ezeket azoknak válaszoltam kérdés nélkül)Tőlem is kérdezték félek e.Mondtam a szüléstől nem de a gátmetszéstől igen.Első gyerek volt.Amig nem éli át a nő elképzelhetetlennek találja,hogy van akkora fájdalom,hogy nem érzi.És bár én nem éreztem nagy fájdalmat a gátmetszés mintha nem is lett volna!Semmit nem lehet érezni!!!De akkor már a tolás van amit nem neveznék tolófájásnak...Inkább egy ingernek ami arra kényszerít hogy nyomjak ahogy csak bírok!Hosszú,de csodálatos szülésem volt!Hasonlóan szép szülést kívánok mindenkinek!(Önző módon magamnak is ismét!8 hetesek vagyunk!)
2008. okt. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a bíztató és együttérző válaszokat :))
2008. okt. 1. 16:36
 9/10 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Én meg azt mondom, inkább kíváncsi vagyok,mint hogy félek. A fájdalomtól nem félek, a szüléstől sem, inkább az utómunkálatoktók, vagyis hogy utána normálisan lássanak el. Hallottam már olyat, akinek nagyon elcseszték a varrást pl. De nem beszélek erről a kérdezőknek. Egyébként az idegesít leginkább, amikor egy pasi(nem a doki) okoskodik milyen is egy szülés. Lehet hogy bent volt a párja mellett amikor ő szült, de attól még nem tudja milyen is az szerintem. És mégis akkora okosságokat tudnak mondani, hogy hetekre kihoznak a sodromból. Nyugi, neked már nem sok van, azt már fél lábon is. Én is ezzel próbálom nyugtatni magam, pedig még csak a 33. hétben vagyok!

Kitartást és könnyű szülést!

2008. okt. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hát igen nekem is van 2 ilyen pasi ismerős is, az egyik mindig azzal jön, hogy ez nem teher, ne mondjam hogy terhes vagyok mert az egy csodálatos állapot, várandósság. Persze nem neki kell kihordani, és igenis néha teher, persze nem maga a kisbaba, hanem az egész állapot. Bárcsak kipróbálhatná egyszer ő is. A másik pasi egy barátunk, olyan okos, hogy mindent tud a terhességről (szerinte) meg a szülésről, és ez annyira bosszantó tud lenni! Pedig ő mégcsak benn sem volt a szülésnél.
2008. okt. 2. 13:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!