Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szules utan, hogyan lehetne...

Szules utan, hogyan lehetne olyan a hasam, mint reg? Mi csinaljak?

Figyelt kérdés
Ket ev alatt,ket gyereket szultem(15honapos,2honapos).Mindenhol vekony vagyok,de a hasam nagyon megviselte ez a ket ev.Csiko es nagy maradt.Iszonyatosan kellemetlen.Takargatom szexnel,ruhakkal a hetkoznapokon :( Dieta megvan a ket gyerek mellett es ugye a napjaim sem lustalkodasbol allnak :(
2016. aug. 25. 08:39
 1/4 anonim ***** válasza:
83%
A csíkok majd elhalványulnak. Ha már elhalványultak, akkor meg ennyi, így maradnak.:) A hasad azért nagy még, mert mégcsak 2 hónapos a második gyerek. Gondolom, a második terhességbe úgy kezdtél bele, hogy visszafogytál, szóval most se lesz probléma, meglátod! Nekem 4 hónapos korára állt vissza a hasam a normálisba. Csíkos maradt, de ugyanúgy néz ki, mint korábban. Szerintem az idő segít, mivel írod, hogy mozogsz a gyerekekkel eleget és diétázol is.
2016. aug. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%
Régimódinak tűnhet a válasz, de én lekötöttem a hasam. Még a harmadik gyerek után is lapos volt így a hasam, még te sem vagy lekésve róla. Azért teljesen olyan, mint régen nem biztos, hogy lesz az alakod. Nekem pár centit nőtt a derékbőségem. Ne csüggedj, ami 2 év alatt változott, annak idő kell a visszaformálódáshoz.
2016. aug. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
75%

Egyrészt van az aranyszabály, hogy 9 hónapig alakult a tested, és kb. 9 hónap kell, mire újra rendeződik. Még csak 2 hónapos a kicsi, ne várj túl sokat magadtól.


Az már eleve jó pont, hogy nincs súlyproblémád, és figyelsz magadra.

De takargatás helyett inkább beszéld meg a pároddal, hogy őt ez mennyire zavarja. Lehet, hogy neki az rossz csak, hogy takargatod magad, és elfogadja a csíkokat, hisz az ő gyerekeit szülted meg.


Kipróbálhatsz mást is: hideg-meleg váltózuhany, masszírozás, feszesítő krémek, tekercselés. Akár otthon is.

A "nagy has" főleg azért alakult ki, mert az izmaid kinyúltak, és mondjuk úgy, hogy kidudorodnak előre a belső szerveid. Jó lenne egy szakember felkeresni, aki meg tudja állapítani, hogy nincs-e esetleg a hasfaladon izomszakadás.

Ha ilyen nincs, akkor finoman, óvatosan el tudsz kezdeni tornázni. Vannak kimondottan szülés utáni tornák, ahol kifejezetten arra mennek rá, hogy pl. a megviselt hasizmokat ne terheljék túl, de formáljanak.

Ha ész nélkül esel neki hasizmozni, azzal lehet, hogy csak ártasz, és pl. egy sérv lesz a vége.



Kicsit legyél még türelmesebb, hidd el, jövő nyárra teljesen más lesz az alakod.

2016. aug. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1. Elöször is ne rejtegesd a párod elött, mert az neki kellemetlen, emellett szülés után két hónappal természetes a nagyobb has.


2. A lekötés (azaz szoros haskötö vagy ruhadarab)használata kivülröl megtámasztja a kinyúlt hasizmokat, ezért könnyebben regenerálódnak.


3. Emellett feltétlen sport is szükséges (az orvost elötte megkérdzni, hogy egészségügyi akadályok nincsenek-e), föleg megfelelö hasizomgyakorlatok. (Ezt otthon és kisbaba is lehet végezni, ha komolyan aakrod)


4. Mindenképpen ápold a börödet, nagyon jó az olivaolaj. Zuhanyzás után a még nyirkos börbe kell belemaszírozni egy keveset. (A zuhanyzásnál meg jó, ha hideg-meleg vizet használsz, de mindig hideggel kell befejezni - ez ugyanis az izmokat aktiválja, a börödet feszesíti és a vérgkeringést javítja)


5. Egyelöre még nem vagy semmivel elkésve, ne ess pánikba. Sok sikert!

2016. aug. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!