Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Jövő héten programozott...

Jövő héten programozott császárral szülő ismamák, izgultok, altatnak vagy érzéstelenítenek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 30-án fognak császározni és nagyon izgulok.Második császárom lesz,az elsőnél nem sikerült a gerincérzéstelenítés és altattak. Most is húzódozom tőle, de nem tudom eldönteni melyiket válasszam.

Ti hogy győzitek le az aggodalmakat, nagyon izgultok??


2010. ápr. 21. 11:36
 1/7 anonim ***** válasza:
68%
Engem érzéstelenítettek.De örülök,hogy így történt,mert nem maradtam le semmiről:-))És tényleg nem éreztem semmit.Minden jót és ne izgulj.
2010. ápr. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Engem altattak, nagyon jó volt, örülök hogy így sikerült az első szülésem.
2010. ápr. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
57%

Bár én csak június elején szülök majd császárral, de azért írok :)

Én altatást szerettem volna, de az orvos lebeszélt róla, azt mondta, jobb az anyukának és a babának is, ha az anyuka magánál van. Mivel maximálisan megbízok az orvosomban, ezért megbeszéltük a spinálist. Már átolvastam a-tól z-ig mindent a császárról, magát a menetét is, mert félős vagyok. 31 éves vagyok és tűfóbiám is van, ezért is csak most vállaltam babát. Nekem még 1,5 hónap hátravan, de nincs olyan nap, hogy ne jutna eszembe. Főleg, mert sajnos nálunk az apuka nem lehet bent császárnál :(

Megkérdezhetem, hogy miért nem sikerült a gerinc-érzéstelenítésed a múltkor? Egyáltalán nem hatott? Vagy rossz helyre szúrtak?

Azt tudom, hogy műtét napjának reggelén érdemes magunkat előre leborotválni és elmenni wc-re (bocs), mert akkor az ember kikerüli a beöntést és a borotválást.

Nagyon boldog leszel pár nap múlva az édes babával! :)))

Kisfiút vagy kislányt vártok?

Minden jót és könnyű szülést.

2010. ápr. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Az érzéstelenítésemnél nem tudom mit szúrtak el, de nem hatott, próbavágást csináltak és éreztem + a fájásokat is közben, az altató orvos meg csak ott szabadkozott, hogy így meg úgy ennek már hatnia kéne, mert ennyi+annyi adagot adott én meg kezdtem kétségbeesni, hogy akkor most mivan??? Aztán utánna se kép, se hang...elaltattak.

Szerintem én is megpróbálom a gerincérzéstelenítést, mert az én orvosom is azt javasolta inkább, meg ahogy utánnaolvasgatok a dolgoknak talán kisebb a kockázata mint a mélyaltatásnak. Csak sikerüljön!!! +az sem elhanyagolható, hogy hallom felsírni a kislányomat és láthatom rögtön, nem csak órák múlva!!!

2010. ápr. 21. 14:41
 5/7 A kérdező kommentje:

Ahol én szülök ott sem lehet bent császárnál az apuka. Sajnálom én is, mert jó lenne magammellett tudni , megnyugtatna a jelenléte.De ez van....azért az előkészületeknél ott lesz és a lányát is nézheti ahogy a csecsemősök "rendbeteszik", lemossák, mérik...stb. Majd csinál fotókat.

Utolsó válaszoló nálad miért lesz császár?

Kislány vagy kisfiú lesz?

2010. ápr. 21. 14:46
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálam altatást volt, akartam. Férjem is bent lehetett.
2010. ápr. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálam sem sikerült az érzéstelenítés, sajnos altattak. Ha legközelebb szülök (amit szívből remélek!) akkor is az érzéstelenítést kérem. Remélem nem ugyanazt az anaszteziológust fogom ki :)
2010. ápr. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!